Skocz do zawartości

Antores czego nie te wymiary


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki mam problem a moze to moje nie doiformowanie .Na Andoresie pisze ze jego zwierciadło ma 230/1200.A w slepiku akcesori pisze tak230/1500 Powiedzcie mi czy to jest jakis bałd czy co .Przeciez 30 centów to tez jest wazne .Zawsze to cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku roku Antares wykonywany jest z ogniskową 1200 mm a kiedyś  było to 1500mm i stąd pozostały jeszcze w akcesoriach lustra na 1500mm, dziękuję za dogłębną lekturę naszej strony firmowej : :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antares został skrócony dla mobilności podróżnej i jego tuba mieści się na tylnych kanapach większych aut a Arktur już wymaga auta kombi do wożenia w teren ale daje też i większe możliwości obserwacyjne ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może podrążymy temat [?]:

1. wyciąg przesuwny [?] + złączka do aparatu  kontra wyciąg fotowizualny,

2. 17 kg - jaki montaż byłby dobry do astrofoto...

   a) webkamerką

    B) aparatem, np. zenitem (bo taki mam :) )

[we wszystkich pytaniach mam średnie pojęcie, więc...]

no i kwestia osprzętu typu okularki, lunetka, itp, itd. trzyba dokupywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm montaz pod Antaresa do Astrofoto to minimum EQ-6 i lifting napędu np przez kolegę PTL, do web kamerki zapewne wystarczy ;D

Do astrofoto Deep Sky lepiej Altux lub Gemini 41, ale to już zupełnie inna klasa montaży z małym PE i inna bajka cenowa oczywiscie :-(((

Wybór okularów to temat rzeka i tylko powiem że trzeba je dobrać do planowanych zastosowań teleskopu!!!

Antaresa możemy obecnie wykonać w obu opcjach na 1200 i 1500mm oczywiście !!!

Do astrofoto Webem wystarczy wyciąg 1,25" a do pełnego astrofoto i 2" okularów konieczny jest wyciąg 2" !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.