Skocz do zawartości

Rozsądna cena


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszstkich.

 

Wychodze z takim zapytaniem mam teleskop newtona 150mm po calkowitej modyfikacji przez P. J.Poruczko chyba chcialbym sie go pozbyc bo mieszkam w warszawie a do wyjazdów jest za duży pozatym ladowanie go do samochodu jest zbyt skaplikoane :)

 

Chcialbym zasiegnąc waszej rady za ile cos takiego można sprzedac np na allegro.

 

Zwierciadło : 150mm

Ogniskowa : 1420mm

Okular : Ploss 17,5 mm

Montaż : Dobson

Szukacz : tandetny :)

 

Teleskop był cały modyfikowany 2 miesiace temu łącznie z aluminizacja lustra wymiana lusterka bocznego, wyczernianiem tuby, wymiana wyciagu okularowego na obrotowy plus nowy okular i pająk.

 

Nizej zamieszczam zdjecie

 

Pozdrawiam

teleskop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

I rozumiem że po tej modyfikacji dalej nie spełnia pokładanych w nim nadziei z powodu małej mobilności rury 1500mm.

Co do ceny to zależy ona od Ciebie ale przykładowo niedawno sprzedałem komisowego Antaresa 230/1500 (z Wyciągiem 2" i szukaczem 50mm z dwoma okularami gratis, za 1500 zł znalazł nowgo właściciela) więc za ten można by wziąść zapewne proporcjonalnie mniej do jego powierzchni zbierającej :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ty za niego chciałes pociagnąc, skoro nowiutka synta na paralaktyku 114900 stoi w DO lekko ponad

5 setek, po wygladziwe dał bym za to niewiecej jak 300zł :salu: poza tym jest on za długi :|

 

Ps. sprubuj może przez okno niem obserwować, kurde jak bym mieszkał w bloku bym sie chyba załamał, niedosyć że ścisniety jak sledź w puszce, to jeszcze cholernie złe warunki do obserwacji :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba najlepsze rozwiązanie - skrócić . Lustro 150/1500 ma swoich klientów . Możesz je sprzedać albo wymienić za małą dopłatą na np 150/1000 .

Na innym forum jest za ok 480 zl. 150/900 na montażu paralaktycznym z U .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszczeście w bloku nie mieszkam ale co z tego jak niebo nad warszawa nie nadaje sie doobserwacji w miesiacach letnich wyjeżdzam na działke oddalona o 40 km ale tak czy inaczej przewożenie teleskopu stanowi problem.

 

Skracanie ogniskowej tez nie wchodzi w gre bo to tylko koszta a niechce inwestowac juz w ten teleskop.

 

Myslalem ze mam szanse dostac cos ok 700-800 zł z tąd zadałem pytanie do Was

i dziekuje za odpowiedzi. Ale zbyt duzo w niego zainwestowalem zeby go sprzedac np za 300 zł i zdecydowanie bardziej wole zostawic go sobie na pamiątke.

 

jeszcze raz dzieki za rady

 

pozdrawiam

 

 

p.s.

 

Patrzenie przez szybe : :cenzor:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Szansa dostania za niego kwoty rzędu 700 zł jest relana tylko trzeba trochę poczekać na odpowiedniego klienta i nie spieszyć się ze sprzedażą :salu:

Jedzie do nas w komis przykładowo od Klienta używana tuba optyczna Arktura 270/1500 i wystawie ją chyba za jakieś 1500 zł początkowo bo to duże lustro także z wyciągiem 2" i szukaczem 50mm w komplecie oraz dwoma Plosslami chyba 28 i 10mm :roll:

Ceny samoróbek niestety są niskie w dobie dostępności nowych Chińczyków, taka już chyba kolej rzeczy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Skracanie ogniskowej tez nie wchodzi w gre bo to tylko koszta a niechce inwestowac juz w ten teleskop.

...

 

No ja bym się jednak na twoim miejscu zastanowił :?

Takiego długasa jak masz teraz ciężko będzie sprzedać za rozsądne pieniądze.

Dowiedz się najpierw, ile kosztuje przeszlifowanie zwierciadła na krótsze +ponowna aluminizacja.

Będziesz miał fajną armatke do astrofotografii na niedrogi montaż lub możesz sobie zrobić travelerka na konstrukcji ażurowej.

 

Pomyśl o tym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Mateuszu, to chyba nie najlepszy pomysł bo skracanie lustra, figuryzacja na parabolę jest o wiele droższa od wykonania sfery a i tak za krótszego składaka nikt nie da wiele więcej, kolega ma racje to jak z samochodem, nie ma co inwestować w remont przed sprzedażą za który nikt i tak nie zapłaci.

Lepiej sprzedać, nawet taniej ale z uczciwą informacją o stanie technicznym a resztę dopłacic (doinwestować) do nowego teleskopu :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli chodzi o inwestycje w ten teleskop za ostatnia przeróbke zapłacilem 550 zł

teleskop kupiłem za 500 zł czyli razem 1050 do tego skracanie ogniskowej to pewnie polejne 300-400 zł czyli razem ok 1400 zł a tyle juz napewno nikt mi nie zapłaci:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No wiesz :roll: chciałbyś wziąść teraz tyle ile dałeś kiedyś za używany sprzęt, to chyba normalne że "używka" musi być tańsza od "nówki" aby się na wtórnym runku realnie sprzedać w rozsądnym czasie.

To normalne i zdrowe prawo rynku konsumenckiego 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu, to chyba nie najlepszy pomysł bo skracanie lustra, figuryzacja na parabolę jest o wiele droższa od wykonania sfery a i tak za krótszego składaka nikt nie da wiele więcej.....

....

 

Januszu nie zrozumieliśmy się :? Mi chodziło o to, żeby kolega skrócił sobie teleskop i zostawił dla siebie jako ażurowy travelerek lub rurkę do astrofoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

A to co innego ale Kolega już chyba upatrzył sobie coś innego jak mniemam skoro sprzedaje swojego Newtona :roll:

 

Ps. widzę że masz nowy podpis Zajac, no to zdrówko :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Newtona 150/1200 na paralaktyku i miałem możliwość przekonać się, że taki kolos jest bardzo niewygodny jeśli nie jest ustawiny stacjonarnie a do tego trzeba mieć spory balkon lub taras. Dla apertur powyżej 150 mm polecam katadioptryki. Małe-balkonowe, lekkie-łatwe do przenoszenia, małowrażliwe na podmuchy wiatru ale przedewszystki fantastyczna ostrość obrazu.

Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie dla mieszczuchów. Nie twierdzę, że Newtony są złe ale ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Ostrość obrazu na osi w teleskopie lustrzanym nie zależy od jego typu i czy to Newton czy katodioptryk to bedzie taka sama jeśli oba są oczywiscie tak samo dokładnie wykonane :salu:

Kompaktowość tych systemów to już zupełnie inna bajka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.