Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop - mobilny do DS-ów


corvus

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Nord napisał:

Wimiary Synty 10 flex

 

Złożona tuba :

80cm dlugosci x 30 cm średnicy(nie licząc tych plastikowych czarnych krążków po których przesuwa się tuba, z nimi jest 34 szerokości) plus 8cm miejsca ma wystający wyciąg

 

rozlozona tuba:

103cm długości

 

dobson:

wysokosc 75cm, średnica 52cm

 

 

 

Wielkie dzięki! Samochód Toyota Verso. Wygląda na to, że się spokojnie pomieści, dzieci brak. Pomysł z karimatą znakomity :) W domu balkon mam i na pewno przez niego rzucę okiem, ale nie chcę wybierać teleskopu stricte do miasta, wolę go kupić pod bieszczadzkie albo ukraińskie ciemne niebo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, corvus napisał:

Wielkie dzięki! Samochód Toyota Verso. Wygląda na to, że się spokojnie pomieści, dzieci brak. Pomysł z karimatą znakomity :) W domu balkon mam i na pewno przez niego rzucę okiem, ale nie chcę wybierać teleskopu stricte do miasta, wolę go kupić pod bieszczadzkie albo ukraińskie ciemne niebo :)

To 8-10" na dobsie spokojnie wejdzie.

Z takim niedużym dobsem z balkonu będziesz musiał dla nisko położonych obiektów stawiać go na jakimś podwyższeniu/stoliku.

Ale obserwacje balkonowe to czasami jedyna alternatywa z braku czasu - mieszkam 1km od wrocławskiego rynku (balkon na południe, 4 piętro) i nie jest tak źle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2018 o 23:10, pablo12311 napisał:

Ja bym zaproponował

Teleskop Sky-Watcher DOB 10" Pyrex rozsuwany

Na chwilę obecną mieszkam w Łodzi i jeżdżę focić pod w miarę ciemne niebo 60km na północ od Łodzi z kolegą Rafałem. Jak coś to zapraszam fąjnie było by coś polukać w trakcie sesji astrofoto no i może zaszczepilibyśmy Cię astrofotografią.

Jak coś to zapraszam na pw.

Pozdrawiam

 

teleskop-syntasky-watcher-dob-10q-2541200-pyrex-rozsuwany-.jpg

Ja od 8 lat choruję na teleskop , teraz jak mieszkam pod Strykowem podjąłem decyzję, że nie czy ale jaki kupić . Zastanawiam się nad Syntą  Sky-Watcherem na Dobsonie  8" lub 10" -ogólnie nie  jest potrzebny mi super mobilny teleskop ale skłaniam się ku tańszemu 8" ( ma to być mój pierwszy teleskop z czasem pewnie będę chciał większy i od razu myślę o astrofoto   ) . Mam do Ciebie pytanie czy obserwowałeś niebo w okolicach Strykowa? - przez lornetkę 10x50 sporo widać chociaż spore zaświetlenie z racji bliskości Łodzi i skrzyżowania autostrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky-Watcher Dobson 8" rozsuwany waży jakieś 11kg tuba i 11kg dobson. 10" to już jakieś 15kg tuba i 12 kg dobson. W związku z tym proponuję przed zakupem kupić zgrzewkę wody w butelkach 2 litry, 6 sztuk czyli 12 kg (zgrzewka wody jest mniejsza czyli bardziej poręczna niż teleskop). I z taką zgrzewką robimy dwa kursy na z trzeciego piętra do samochodu, za pierwszym razem wyobrażamy sobie, że znosimy montaż, za drugim razem tubę. Jeśli nadal chcemy kupić tak duży teleskop z myślą o wyjazdach to ok. Chociaż jestem sobie w stanie wyobrazić, że są osoby które mogą po takim eksperymencie spojrzeć na to inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, corvus napisał:

W sklepie militaria.pl Dobson 10" flex jest za 2070 zł, znacznie taniej od innych. Czy sklep jest ok?

sklep jest ok istnieje już od kilku dobrych lat  w innych sklepach znalazłem Syntę 10" za około 2300

http://www.astrokrak.pl/302-teleskop-syntasky-watcher-dob-10q-2541200-pyrex-.html

https://www.teleskopy.pl/Teleskop-Sky-Watcher-Synta-N-254/1200-DOBSON-10--Pyrex-ROZSUWANY-teleskopy-1909.html

 

Ja jednak kupię w sklepie co się teleskopami zajmuje, bo trzeba pamiętać, że sam  teleskop to dopiero początek ,a ktoś fachowo musi doradzić jakie filtry, okulary przejściówki pod foto dokupić - w sklepie z militariami chyba słabo doradzą

Edytowane przez murat1814
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.