Jump to content

prestoneq

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  294
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

82 Neutral

About prestoneq

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pruszcz Gdański
 • Zainteresowania
  astronomia, modelarstwo, szachy, muzyka(kosmiczny ambient,chillout, elektroniczna)
 • Sprzęt astronomiczny
  BGSZ(Tento)2,3x40

Recent Profile Visitors

2310 profile views
 1. Może ten wątek będzie przydatny, kamera wiekowa ale coś tam się da z nią zrobić: https://www.cloudynights.com/articles/cat/cn-reports/astrophotography-reports/cn-report-meade-dsi-pro-r1302
 2. Należy sobie też zadać pytanie jaki czas przeznaczamy na 1 kadr, dam taki przykład z CN: Mamy tutaj stacka 30 zdjęć 25sekundowych z filtrem ha 7nm, wizualnie taki czarodziej niemożliwy. https://www.cloudynights.com/topic/686007-eaa-image-gallery/?p=10484500
 3. Jak budzetowo to t7astro czyli klon asi120mm i aplikacja sharpcap masz w niej stackowanie na zywo. Pamietam Hamal jak dawno kiedys tam wlasnie pisales o takiej formie obserwacji nieba.
 4. Odświeżę bo w tym roku ciekawe planetarki są na topie .Szkoda że nikt nie kontynuował wątku a tutaj proszę Niemcy i Amerykanie nie próżnowali, rejon zacny i warty poświęcenia paru nocek. https://www.sternwarte-baerenstein.de/hfg1-abell6-en.html https://www.astrobin.com/376221/0/ https://www.astrobin.com/s6hd0z/?nc=user
 5. A to ciekawe bo zdjęcie na stronie ma 1900x1364. Może u mnie coś nie tak.
 6. Zdjęciu brakuje czystości i jakości, wszystko takie mydlane pomimo sporego resize zdjęcia, z daleka fajnie to wygląda. Może z obróbką coś nie wyszło?
 7. Co oznacza nan na zdjęciu? Pamiętaj też że katalogi podawają różne wyniki magnitudo w zależności od użytego filtra.
 8. Mówimy o gwiazdkach i ostrości obrazu
 9. Kubaman to samo jest w obserwacjach wizualnych, dlaczego każdy chce mieć jak najlepszy obraz w okularze i walczy o jak najlepszą korekcję i piękne gwiazdki kupując refraktory i drogie okulary klasy nagler, pentax .... Tak naprawdę to wizualowiec jest najbardziej krytyczny jeśli chodzi o ocenę zdjęć. Ostrość i super gwiazdki w całym polu to chcę oglądać na zdjęciach i jak patrzę w apo refraktorek.
 10. Ostatnie zdjęcie to jest to, calutki Baily z okolicami a zanurzony w czeluściach Hausen wymiata, ciekawe ilu ludzi w okolicach pełni patrzy tam teleskopem .
 11. Właśnie obserwuję te cuda, przed pełnią jak zwykle jest na co popatrzeć . Góry Leibnitza i okolice przypominają mi zawsze piaskowe wydmy.
 12. Warto to wrzucić tutaj bo nasz rodak ma potencjał
 13. Z marką Levenhuk to bym uważał właśnie mechanicznie słabo wyglądają mostek tam to nie wygląda za dobrze. Na optycznych.pl mają przetestowane 2 modele.
 14. Różnica pomiędzy Aculonem a EX to mostek okularowy którego wykonanie i stabilność w lornetkach porro to sprawa bardzo ważna w EX masz metalowy i stabilny, nie ugina się przy byle dotknięciu i widać że jest jakościowo tak jak należy. Co do optyki z tego co wiem tylne okulary w EX są inne chociaż na oficjalnej stronie producent nie pisze, EX ma troszkę lepszy obraz bardziej ostry,kryształowy nie jest to duża róznica ale jak oglądasz w sklepie to zauważysz. Co do porównań w terenie cięzko z tym będzie bo każdego co znam lata z EX-em . Ja swojego EX 7x35 mam już od 2012 roku i mostek mechanicznie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.