Jump to content

prestoneq

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  341
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

144 Good

About prestoneq

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pruszcz Gdański
 • Zainteresowania
  astronomia, modelarstwo, szachy, muzyka(kosmiczny ambient,chillout, elektroniczna)
 • Sprzęt astronomiczny
  BGSZ(Tento)2,3x40

Recent Profile Visitors

3154 profile views
 1. Niechłodzony sensor do 3kpln używka canon 6D pełna klatka ja bym w coś takiego szedł:
 2. Z 5v usb na 12v tez mozna to tylko roznica napieciowa. Czyli sterowanie polowe masz ogarniete. Lustrzanka to sensor praktycznie taki sam jak w kamerach kolorowych, glowne roznice to czulosc wielkosc szumy. Jesli kamera ma byc niechlodzona to lustrzanka jest nie do pobicia w kwestii wielkosci czipu i ceny. Nie zamienialbym canona modowanego na kamerke cmos bez chlodzenia.
 3. Usb tez potrzebuje pradu. Ogolnie jak chcesz focic kamera to musisz sie zaopatrzyc w powerbanki i tak sa lzejsze i poreczniejsze od aku 12v. Dodatkowo aby miec opcje sterowania sprzetem bez laptopa to pozostaje asiair a potem przez wifi na smartfon. Majac lustrzanke masz ekranik lcd.
 4. Sensu nie ma bo bez prądu to nie będzie działać , montaż SA można z bateryjek widzę ale kamery potrzebują prądu 12v...
 5. Dawno już nie widziałem na forach takiej ilości kamer na sprzedaż, od wyboru do koloru :D

  1. Duser

   Duser

   A moja jest najlepsza:)

  2. OnlyAfc

   OnlyAfc

   @Duserjakby działała z AsiAir, to już bym brał :D

    

 6. To co akcja księżyc teraz bo spektakl dzisiaj jest wyborny  :astronom:

 7. No proszę i mamy przelot na Górami Leibnitza
 8. Najpierw opanuj teleskop w systemie RASA, kolimacja, tilt, ostrość. I to mogę powiedzieć każdemu kto ma taki teleskop bo wymaga ręki doświadczonej osoby. Niestety wybrałeś RASA 8 cali która ma malutki backfocus. Widzę że ta kamerka ma już tilter także nie musisz go kupować.
 9. Taa do roboty to macie miejscowego kolegę, niech pomaga
 10. Widzę że miejscówka się spodobała, aż będę musiał wpaść wkońcu Was odwiedzić
 11. Sensor kamery powinien być ustawiony prostopadle do osi optycznej teleskopu, czym bardziej światłosilny teleskop tym wszystkie niedoskonałości ustawienia sensora są bardziej widoczne a to jest RASA 8 o światłosile F2 i piksel kamerki do dużych nie należy, zbadaj podłączenia kamery czy wszystko jest ok bo RASA jest raczej kolimowana w fabryce prawidłowo bynajmniej tak się chwali producent. No i wiesz rzuciłeś się na duże wyzwanie bo RASA to sprzęt bardzo wymagający.
 12. Uwielbiam takie zdjęcia z masą galaktyk a abell2151 z racji śmigiełek i innych jest jedną z najbardziej ulubionych .
 13. Do ustawiania ostrości nie potrzeba żadnej maski daruj ją sobie , obserwujesz gwiazdę i patrzysz aby uzyskać jak najniższy parametr FWHM i tyle, ale najlepiej mieć focuser z auto . Jak chcesz detal to użyj z umiarem oczywiście maski wyostrzającej albo filtr górnoprzepustowy w PS na galaktykach. Problemem u Ciebie jest nieosiowe ustawienie kamery musisz to poprawić bo prawa strona leci.
 14. Osoby nie będące w temacie księżycowym pewnie miały dylemat czemu ten łuk księżyca nie jest gładki, super że to pokazałeś ludzie będą teraz wiedzieć, piękny ten nasz Księżyc .
 15. Tak rzadko fotografowana galaktyka w Polsce a przecież jest pełna uroku, w wizualu od razu rzuca się w oczy jej prostokątny kształt No i mamy jeszcze gratis ale to juz trzeba troszkę się pomęczyć : https://www.researchgate.net/figure/NGC-4449-and-its-halo-stream-Left-image-from-BBRO-showing-a-19-0-24-5-21_fig1_51963304
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.