Jump to content

prestoneq

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  288
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

77 Neutral

About prestoneq

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pruszcz Gdański
 • Zainteresowania
  astronomia, modelarstwo, szachy, muzyka(kosmiczny ambient,chillout, elektroniczna)
 • Sprzęt astronomiczny
  BGSZ(Tento)2,3x40

Recent Profile Visitors

1949 profile views
 1. Co oznacza nan na zdjęciu? Pamiętaj też że katalogi podawają różne wyniki magnitudo w zależności od użytego filtra.
 2. Mówimy o gwiazdkach i ostrości obrazu
 3. Kubaman to samo jest w obserwacjach wizualnych, dlaczego każdy chce mieć jak najlepszy obraz w okularze i walczy o jak najlepszą korekcję i piękne gwiazdki kupując refraktory i drogie okulary klasy nagler, pentax .... Tak naprawdę to wizualowiec jest najbardziej krytyczny jeśli chodzi o ocenę zdjęć. Ostrość i super gwiazdki w całym polu to chcę oglądać na zdjęciach i jak patrzę w apo refraktorek.
 4. Ostatnie zdjęcie to jest to, calutki Baily z okolicami a zanurzony w czeluściach Hausen wymiata, ciekawe ilu ludzi w okolicach pełni patrzy tam teleskopem .
 5. Właśnie obserwuję te cuda, przed pełnią jak zwykle jest na co popatrzeć . Góry Leibnitza i okolice przypominają mi zawsze piaskowe wydmy.
 6. Warto to wrzucić tutaj bo nasz rodak ma potencjał
 7. Z marką Levenhuk to bym uważał właśnie mechanicznie słabo wyglądają mostek tam to nie wygląda za dobrze. Na optycznych.pl mają przetestowane 2 modele.
 8. Różnica pomiędzy Aculonem a EX to mostek okularowy którego wykonanie i stabilność w lornetkach porro to sprawa bardzo ważna w EX masz metalowy i stabilny, nie ugina się przy byle dotknięciu i widać że jest jakościowo tak jak należy. Co do optyki z tego co wiem tylne okulary w EX są inne chociaż na oficjalnej stronie producent nie pisze, EX ma troszkę lepszy obraz bardziej ostry,kryształowy nie jest to duża róznica ale jak oglądasz w sklepie to zauważysz. Co do porównań w terenie cięzko z tym będzie bo każdego co znam lata z EX-em . Ja swojego EX 7x35 mam już od 2012 roku i mostek mechanicznie wciąż pracuje tak jak należy a moja lornetka jest używana intensywnie w terenie i w astro w mrozach.
 9. No proszę RASA i jakie ładne gwiazdki . Co do pozostałych różnic odnośnie teleskopów są oczywiste i widać jak ważna jest wielkość piksela .
 10. LROC ma widok 3D w sposobie prezentacji. Z programów to Virtual Moon Atlas ma opcję full globe.
 11. Fotki ksieżyca rób kamerką do guidingu, spokojnie starczą te na czipie którą posiada asi120mm, t7astro polecam bo to jest to samo a tańsza jest.
 12. Jest ja patrze na zywo ze stronki, pomorze zachmurzone niestety ale i protuberka tez jest, czekamy na zdjęcia z solarnych teleskopów :).
 13. Widzę że jest Sh2- 242 czyli zaliczam Ci zdjęcie , No to czekam na kolorki .
 14. Tlenu w tej mgławicy jest bardzo mało ale palete ladna da się uzyskać: https://stargazerslounge.com/topic/93610-ngc-1499-california-nebula-even-more-narrowband/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.