Jump to content

prestoneq

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  256
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

62 Neutral

About prestoneq

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pruszcz Gdański
 • Zainteresowania
  astronomia, modelarstwo, szachy, muzyka(kosmiczny ambient,chillout, elektroniczna)
 • Sprzęt astronomiczny
  BGSZ(Tento)2,3x40

Recent Profile Visitors

1,691 profile views
 1. No i to jest właśnie sposób na budżetowe astrofoto ( za cenę tego obiektywu i tej kamery kupimy co najwyżej samą kamerę z większym czipem asi1600). Dajemy krótką ogniskową i kamerkę o małym czipie. Wydłużamy odpowiednio czas naświetlania w stosunku do podobnego kadru z wypasionego zestawu z teleskopem apo i kamerką i cieszymy się fajnym zdjęciem.... . Skombinuj przysłonę na przód obiektywu 77/58mm i nie będzie spajków.
 2. Dokładnie tak jest jak mówisz od momentu zaaplikowania bardzo prostej procedury ustawiania montazu na biegun w programach SharpCap i PHD gdzie możemy wykorzystac guider do tego ja bym nie kombinował z niczym innym. No chyba że nie mamy widocznego bieguna gdzie focimy to pozostaje PoleAlignMax.
 3. Kolorystyka podoba mi się w tym zdjeciu . Ta mgiełka to pewnie jakaś planetarka : PN G100.4+04.6 Od siebie dodam że ta planetarka jest bardzo czesto fotografowana przy okazji calego kompleksu IC ale tak na prawde jest malo znana i malo kto o niej pisze
 4. Ta galaktyczka to PGC62700.
 5. 6 cali to maleństwa . https://www.apm-telescopes.de/de/teleskope/linsenteleskope-optik-tubus/apochromaten/apm-lzos-teleskop-apo-refraktor-510-6500-cnc.html
 6. Takie zdjęcia lubię, pięknie uchwyciłeś...
 7. Wszystko zależy czego oczekujemy od zdjęć. Astrofoto można nawet zrobić w luminancji tutaj 2 lata temu zrobiłem dla zabawy fotkę z filtrem L : https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/661-fotografia-achromatem/&do=findComment&comment=153688 A tutaj fotka:
 8. Program PHD2 ma opcje polar aligment, może ten program będzie lepszy.
 9. Szkoleniowy kadr. Masa klasyków wodorowych, ciemnotek złapana
 10. Trochę offtopic się zrobił. Ja koledze z trójmiasta polecam taki refraktorek jak chcesz jakość obrazu: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p5964_TS-Optics-Photoline-90mm-f-6-6-FPL53-Triplet-Apo---2-5--focuser.html Z tego co pamiętam Paweł Oleksiak "Kenny" foci takim.
 11. Nie wiem czy wiecie ale program PHD2 od niedawna ma opcję ustawiania montażu na biegun. Uruchamiamy opcję : Polar Drift Aligment w zakładce Tools. Wymagania: biegun widoczny, kamerka guidująca z guiderem którą każdy posiada. Zasada jest bardzo prosta pokazana na tym filmiku. Świetna banalna metoda. Nie potrzeba żadnych goto ani platesolve jak w PoleAlignMax. Ustawiamy montaż lunetka biegunowa w okolice gwiazdy polarnej i tyle.
 12. Jeśli chcesz robić zdjęcia dobre jakościowo o najlepszej ostrości i jakości obrazu to tylko i wyłącznie dobrej klasy apo. To samo jest w wizualu . Jeśli czas naświetlania ma dla Ciebie ogromne znaczenie kosztem jakości zdjęcia( pamiętaj czym sprzęt bardziej światłosilny tym ostrość na zdjęciu będzie gorsza tego nie przeskoczysz masz przykład w obiektywach z przymykaniem przysłony) to niestety będą dylematy czy nie wziąć RASA albo światłosilnych newtonów. Te Boreny też bym odpuścił podejrzanie to wygląda. Mieszkasz w Gdańsku czyli narrowband pozostaje.
 13. Wystarczy mieć dobre niebo, RASA, tanią kamerkę cmosa asi1600, poświęcić parę nocy na jedno zdjęcie i wtedy takie cuda wychodzą : https://www.astrobin.com/362666/?nc=user https://apod.nasa.gov/apod/ap180919.html
 14. Super rozeta. Czas naświetlania konkretny to i efekt przyjemny. Robimy konkurs na zwierzaczki i ludziki w mgławicach? W rozecie troszkę tego jest. Od lewej mamy słonika z trąbą jak to nazwałeś, potem mnicha przyglądającego się scenie gdzie gościu jest ciągnięty przez 2 ludzików za ręce i szyję . Dalej mamy jakąś kreaturę rodem z piekieł nad nią szczur i oczywiście skaczący goryl albo skaczący kot zależy jak się popatrzy
 15. Filmik dla tych co liczyli na coś więcej. Podkład muzyczny twórca astrokosmo - Janusz Kosmowski.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.