Skocz do zawartości

Zamienię Dron Phantom 3 na teleskop porównywalny z Newtonem 8"


Seneszal

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Sprawa wygląda tak, że chcę pójść krok do przodu ze swoim astronomicznym hobby.

Chcę to robić kosztem drugiej mojej, dużo młodszej pasji, czyli filmowania z powietrza.

 

Byłoby jakieś zainteresowanie na zamianę Drona Phantoma 3 za jakiś zestaw teleskopu z montażem?

 

Teraz patrzę na niebo przez GSO 8" na Dobsonie. Wydaje mi się, że jak na moje warunki, mozliwości finansowe i zainteresowania taki teleskop jest optymalny. Najchętniej patrzę na DSy, bawi mnie wyszukiwanie komet. Myślę nad zmianą teleskopu na coś wygodniejszego w obserwacjach, to znaczy montaż paralaktyczny, najlepiej z napędem, może jakimś GoTo. Głównie do obserwacji wizualnych, chociaż jak będę miał coś z prowadzeniem pewnie spróbuję sie przymierzyć do jakiejś fotki.

 

Myślałem nad powieszeniem mojego GSO na takim montażu, ale chyba tak długa tuba średnio się nadaje.

 

Wszystko co robię, robię czysto amatorsko. Jeśli coś dla siebie znajdę, to GSO pójdzie na sprzedaż, więc jakaś dopłata z mojej strony jest jak najbardziej możliwa.

 

Badam na razie temat czy w ogóle byłoby jakiś zainteresowanie. Może ktoś ma ochotę zmienić nocne patrzenie w niebo na dzienne spoglądanie z nieba:)

 

Wrzucam link do filmu z drona z ostatniej wycieczki:

 

Edytowane przez Seneszal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.