Skocz do zawartości

Mars 05.06.2003 bardzo ciężkie boje


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w "nocy" trenowałem kamerę przemysłową na Marsie. Nie udało mi się tego zrobić w Jeziorach udało się zrobić w domu. Wykonałem 15 nagrań po ok. 20sek. przy najróżniejszych ustawieniach kamery przemysłowej. Przy kamerach przemysłowych albo mamy pewne możliwości regulacji na kamerze albo nie mamy nic do regulowania (tańsze modele) w przypadku WebCamów ich duża przewaga to oprogramowanie na, którym można ustawić różne parametry ekspozycji. Wadą WebCamów są dość kiepskie przetworniki CCD.

Oto przykładowe Menu średniej klasy kamery przemysłowej.

 

normal_Menu%20Kamery.jpg

 

a oto Mars zrobiony taką kamerą przemysłową zarejestrowany przez kamerę Sony DCR-TRV830 i obrobiony standardowo w RegiStaxie 50 obrazów jak leci. Kamera była nastawiona na parametry standard tylko balans bieli ustawiłem na 5000K próbowałem różnych ustawień czułości zoomu elektronicznego balans bieli na ATW, AWC, 3000K różne ustawienia manualne najbliższe kolory w porównaniu z tym co widać w okularze były przy 5000K. Podbijanie czułości powodowały takie szumy na przetworniku, że mijało się to z celem podobnie zoom elektroniczny 2x i już była kiszka. Szkoda ze RegiStax nie przyjmuje innych formatów niż podłej jakości AVI bo mogłem mieć spokojnie jakość MPEG-2.

 

 

Mars5000K.jpg

 

I na koniec Mirek przy pracy z Marsem

 

 

normal_Mirek%20i%20Mars.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.