Skocz do zawartości

AstroForum = cenzura, kryptoreklama... ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak buszuję po forum, czytam ciekawe posty ludzi nazywających się miłośnikami,

astronomii i czerpiącymi przyjemność ze swego zamiłowania, Rada AstroForum

stoi na straży praworządności, ładu i ogólnie pojętej kultury w treściach pisanych

postów, wprost sielanka - i nagle widzę jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

przy moim ogłoszeniu o oferowanych lornetkach w dziale Sprzedam pojawia się

info "moved" i ogłoszenie pojawia się w dziale : Sprzęt astronomiczny, czyli czym

obserwujemy > Producenci i importerzy > Import prywatny, a głęboko ukrytym i

rzadko odwiedzanym (dwa posty dodane w październiku, zero w listopadzie, dwa

w grudniu i dwa łącznie z tym przeniesionym w styczniu). I tutaj moje pytania :

 

- kto ma prawo decydować o tym co jest sprzedażą indywidualną, a co handlem

bezpośrednio związanym z prowadzoną działalnością produkcyjno-handlową ?

 

- dlaczego w dziale Sprzedam w okresie przedświątecznym pojawiły się ogłoszenia

o sprzedaży sprzętu astro z oferty komisowej firmy posiadającej własny, firmowy

link na naszym forum, a co dziwniejsze, czarodziejska różdżka je tam pozostawiła;

 

- komu może zaszkodzić pojawienie się na rynku tanich odpowiedników, drogich,

markowych lornetek, chyba nie nam, Miłośnikom Astronomii - a tak naprawdę to

powinniśmy się cieszyć z tego, że nie trzeba wydawać kolosalnych kwot na nasze

i tak bardzo obciążające budżet domowy hobby, jak myślicie ?

 

Zapraszam do wyciągnięcia indywidualnych wniosków i pozostaje mi tylko życzyć

jak najbardziej trafionych (użytkowo i finansowo) zakupów sprzętu astro.

Edytowane przez nanak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie wiem o co chodzi. Byc moze moderator przeniosl posta do innego dzialu, bo wg niego tam lepiej pasowal. Nie wyciagaj pochopnych wnioskow, bo my jako rada nigdy nawet nie zastanawialismy sie, co powinno byc w danym dziale astro-marketu.

 

Dziwie ci sie, ze od razu "ustanawiasz" historie spiskowa. Za szybko na takie wnioski.

Poza tym, wyraznie ten post jest teraz w 2 dzialach, wiec nikt ci nie ogranicza sprzedazy, wrecz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie wiem o co chodzi. Byc moze moderator przeniosl posta do innego dzialu, bo wg niego tam lepiej pasowal. Nie wyciagaj pochopnych wnioskow, bo my jako rada nigdy nawet nie zastanawialismy sie, co powinno byc w danym dziale astro-marketu.

 

Dziwie ci sie, ze od razu "ustanawiasz" historie spiskowa. Za szybko na takie wnioski.

 

 

Jedyne wnioski jakie przemyciłem w tym poście to sam jego tytuł (przepraszam

za to jeśli kogoś dotknąłem), ale tak już jest w świecie medialnym, że chcąć coś

dobrze sprzedać musi być w ładnym opakowaniu i mieć chwytliwą nazwę ;-)))

 

Jeśli zaś chodzi o teorie spiskowe i rzeczywiste wnioski, to niech napisze je życie,

ja tylko wypisałem niezaprzeczalne fakty, które tutaj miały miejsce i zadałem

kilka pytań retorycznych, bardziej dla podkreślenia problemu, który się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post wrocil. Pamietaj, ze dla nas naprawde nie ma znaczenia, gdzie to bedzie. Jedynie czasami staramy sie panowac nad ta iloscia postow, aby kazdy byl w odpowiednim miejscu. Nie ma tu zadnej polityki i jezeli poczules sie dotkniety, to w imieniu rady przepraszam.

 

Mnie tylko dziwi, dlaczego jezeli zdarzy nam sie popelnic blad, to od razu leca gromy i to z wielkimi podejrzeniami. Przeciez my jestesmy takimi samymi ludzmi jak wy, zdarzaja sie pomylki, a poza tym, nikt chyba nie lubi "sr...c" w swoje gniazdo. Prawa?

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.