Skocz do zawartości

Porównaie


J@cek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdobry chciałem was prosić o porównaie 2 teleskopów Synty ..(200/1200) i "Orion" SkyView Pro 8 EQ który z nich wydaje się wam leprzy ?? :huh:

zależy mi na sprzęcie do wszystkiego zarówno jaki do DS tak i do planet (z tego pkt. widzenia wydaje mi sie ze synta jest leprza) ale co wy myślicie o jakości obu sprzętów o lustrach itp. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz porównać dwa teleskopy z zupełnie innej półki cenowej, na innym montażu i innej światłosile. Orion jest jaśniejszy przez co będzie dawał lepsze obrazy obiektów mgławicowych. Da też wiekszy komfort obserwacji swoim paralaktykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orion będzie bardziej do "wszystkiego".

 

- pooglądasz DSy

- pofotografujesz krótkimi ogniskowymi na pigibeku

- pouczysz się fotografować w ognisku głównym i rozumiesz że sie prawie nieda lub graniczy to z cudem/cudotwórstwem.

- jak przesłonisz wlot pooglądasz w miare planety.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakiś sprzet który moglibyście polecić za 3500-4000 zł ?? żęby nadawał sie do wszystkiego (DS i palnet) czy jest jakiś sprzęt w tej cenie co da leprze wyniki niż synta ??(z tego co wiem i przeczytałem na temat synty są bardzo dobre opinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nawet na tym forum wymienione sposoby przystosowania synnty do astro foto, a po za tym synta myśle ze jest lepprza optycznie niz ten orion (dokumentacja inne forum..) chyba ze znasz coś leprze go od synty do 4000 tyś ?? (na pewno jest jakiś sprzet tylko ze synta ma plusa bo jest tania i moge za reszte dokupić se okularki .....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest bardzo poważnie. :rolleyes: i to jest wersja MINIMUM.

 

ponizej to zabawa która się uda albo nie.

 

Jeżeli niechcesz fotografować to Synta. jeżeli chcesz mieć choć namiastke foto to Orion na SkyView PRO. Zobacz tez Celestrona 200/1000 w promacji w www.himpol.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: A tak po za tematem to czy przypadkie nieznasz jkichś osóbo (po fachu astr.....) z okolic śląsk ?? z jakimś sprzętem ?? bo jak na razie to mam namiastkę wiedzi teoretycznej ale chciałbym wkońco coś sobei popatrzeć na basze śląskie niebo :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO!!!! :lol: lepiej trafić niemogłem miałem na myśli porównanie tych teleskopów bo mnie znajomi namawiają do Oriona a ja jakoś jestem przekonany do Synty i miałem dylemat ! co wy myślicie na temat swoich teleskopów (Synty i Oriona..) skoro jesteście ze Ślaska to może kiedyś udało by się zorganizować mały pojedy nek Synta : Orion (chodzi mi o porównawczy sparing dla mojej satysfakcji i przekonania ) A tak w ogóle to czy było by możliwe spotkanie się kiedyś i wspólne poobserwowanie ?? ja jak narazie to mam namiastke astro.. w praktyce a chciałbym wkońcu sobie coś zobaczyć :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, wiem !! wielu z was pomyśli że to dwa teleskopy z różnych półek cenowych, jeden na para...... i z inną światłośiłą. Otóż to ja nigdy nieobserwowałem przez teleskop live :mellow: chciałbym porównać te teleskopy takimi jaki są : jak się obserwóje przy F5,F6 jka się obserwóje paralektykiem itp. Przymieżam się z zakupem jakiegoś teleskopu mam 3500zł(jednak nie wszystko chciałbym wydawać na teleskop, chodzi mi również o okólarki itp. a przy tym synata wydaje sie być jednym z najleprzych rozwiązań)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W deltaoptical masz teleskopik na paralityku 200/1000 za 2300 zl. Wtedy spokojnie możesz kupić sobie okularki i inne. Montaż jest podobny do tego orionowego więc i planetki spokojnie mógł byś focić kamerką. Wtedy musiał byś dokupić silniczki za 500 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.