Skocz do zawartości

[S] HEQ5 PRO SynScan - Super zestaw


Maetrik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Montaż kupiony ok 5 lat temu w teleskopy.pl. Jestem pierwszym właścicielem.

https://teleskopy.pl/Montaż-paralaktyczny-Sky-Watcher-HEQ5-PRO-SynScan-teleskopy-1863.html

Rok temu w serwisastro przeszedł mały tuning - opaskowany, wyregulowany - generalnie zrobione wszystko co było do zrobienia. Spisuje się bardzo dobrze, wisiał na nim tylko ed80 z całym osprzętem więc nie nadźwigał się zbytnio. Zrobiłem z jego pomocą sporo zdjęć (większość na forum) prowadzi ładnie, trafia w punkt. Ma lekkie luzy ale pracował u mnie bezproblemowo.

Wymieniona śruba na taką (daje dużo większy komfort pracy)

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=2315&lunety=Przegubowa ruba do regulacji monta u szroko ci geograficznej monta y Sky Watcher HEQ5 NEQ6 Geoptik 30A232

Do montażu dodatkowo Polemaster - super sprawa do precyzyjnego ustawienia polarnej.

Dorzucam walizkę własnej roboty na głowicę (nie jest to może majstersztyk piękności ale spełnia swoje zadanie) Był ze mną na kilku zlotach w tej walizce i dojechał/przyjechał cały i zdrowy.

Większość czasu spędził zainstalowany w astrobudce na słupie. Normalne ślady użytkowania - wszystko działa jak należy - ostatnie zdjęcie robiłem z jego pomocą zrobiłem parę tyg temu jak była jeszcze pogoda :)

Sprzedaje bo kupuje montaż półkę wyżej.

 

W zestawie:

- Głowica

- trójnóg

- 2 przeciwwagi 5kg + mniejsza (chyba 3kg)

- pilot

- polemaster

- walizka

wszystkie duperelki do poskładania full zestawu z trójnogiem :)

brak zasilacza

Na początek spróbujmy odbiór osobisty - Warszawa

Cena 3800 (do lekkiej negocjacji)

20201212_220807.thumb.jpg.ca7d5df11065e3c778c5022d3c6ff6e5.jpg

 

20201212_220745.thumb.jpg.7d1b324750deae5f7bfff9227963be36.jpg

 

20201212_220848.thumb.jpg.f6c45b34520cf8e79f7cbf520036f885.jpg

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • LibMar zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.