Skocz do zawartości

Nowy MAK


Gość polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Wynurzajac sie ponad zamet spraw ktore ostatnio wypelniaja to Forum, pragne przeprosic wszystkich z okolic Poznania.

Niestety, szczelna warstwa chmur nad nami to moja wina... Wlasnie dzis dostalem mojego z dawna oczekiwanego MAKa 127 EQ i nie moge (nie mozecie) NIC poogladac na niebie :Boink:

Prawo Murphy'ego po raz kolejny zadzialalo. Mam nadzieje, ze na krotko.

 

Zamieszczam kilka fotek sprzetu.

Pozdrawiam :Beer:

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska, ludzie, mam pytanie:

 

1. na jednej z fotek jest platikowa czesc, ktorej za cholere nie potrafie dopasowac... CO TO TAKIEGO???

 

2. na drugiej pokazalem jak gleboko wkrecilem przeciwwage. Z instrukcji (po ang.) wg mnie wynika, ze nalezy to wkrecic do konca, ale wtedy zaslonie lunetke biegunowa... Prosze o rade :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska, ludzie, mam pytanie:

 

1. na jednej z fotek jest platikowa czesc, ktorej za cholere nie potrafie dopasowac... CO TO TAKIEGO???

 

2. na drugiej pokazalem jak gleboko wkrecilem przeciwwage. Z instrukcji (po ang.) wg mnie wynika, ze nalezy to wkrecic do konca, ale wtedy zaslonie lunetke biegunowa... Prosze o rade  :Beer:

 

1 - Po wymontowaniu lunetki zakłada się plastik (na 99% )

2 - To jest wkręcone na max ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Po wymontowaniu lunetki zakłada się plastik (na 99% )

2 - To jest wkręcone na max ??

 

1. TAK, to jest to. Masz u mnie :Beer:

2. nie, moglbym wkrecic mocniej, ale tam jest czesc kontrujaca, ktora dokrecilem w tym polozeniu coby nie zakryc lunetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Przy moim montażu to jest po prostu osłona na lunetkę biegunową - a jaki huk robi, jak spadnie na balkon :blink:

2 - Ot dziwne, że można to wkręcić tak głęboko, ale chyba masz nakrętkę kontrującą drążek przeciwwagi? Skoro dalej nie ma gwintu - to co za różnica ile wkręcisz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrec przeciwwage, poluzuj ta os obrotu i wtedy przekrec tak, zebys widzial lunetke :) W pozycji "startowej" zawsze bedzie ci zaslaniac.

 

No tak... wkrecilem srubsko kontrujace na "shaft", i calosc wkrecilem w EQ3 tak, aby nie zaslanialo lunetki (jak widac na focie). Dokrecilem srubsko kontrujace i wywazylem calosc z tuba.

Jest OK???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Przy moim montażu to jest po prostu osłona na lunetkę biegunową - a jaki huk robi, jak spadnie na balkon :blink:

(...)

 

Si seniore, a ile jest zabawy z szukaniem tego w trawie po ciemku - najlepsze miejsce dla tego plastiku jest w kartonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Przy moim montażu to jest po prostu osłona na lunetkę biegunową - a jaki huk robi, jak spadnie na balkon :blink:

2 - Ot dziwne, że można to wkręcić tak głęboko, ale chyba masz nakrętkę kontrującą drążek przeciwwagi? Skoro dalej nie ma gwintu - to co za różnica ile wkręcisz

 

Pozdrawiam

 

Tak tez zrobilem i trzyma :-) Zkontrowalem tez oczywiscie.

 

Huk to pikus. A jak sie sturla pietro nizej na taras sasiadow to dopiero bedzie :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huk to pikus. A jak sie sturla pietro nizej na taras sasiadow to dopiero bedzie hahaha.gif

Ja mieszkam w jednorodzinnym, ale raz walnęło mi z balkonu na piętrze na beton na poziomie gruntu. Duże "ŁUPS", a potem jeszcze "DING, DING, DING" :Boink: Gdyby to było po północy, to chyba by mnie w domu zlinczowali :D

 

O ile przyjemniej pisze sie i czyta takie posty od... boink.gif

"Co Ci powiem, to Ci powiem, ale Ci powiem: Tyz prowda"

Udanych obserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!

 

Zawsze podobały mi się katadioptryki, chociaż niektórzy mówią, że to takie "ni pies, ni wydra", ani porządny refraktor do planet, ani "light bucket" do deep space. A ja uważam, że są małe, zwarte, łatwo je zabrać na wycieczkę pod ciemne niebo i nie zajmują pół pokoju. Kiedyś pewnie też kupię coś podobnego - może TAŁa-K, może właśnie takiego Oriona.

 

Opisz koniecznie mobilność tego sprzętu. Na ile łatwo jest go złożyć, przewieźć, przenieść, rozłożyć itepe. No, chyba, że tylko w mieście będziesz go używał, wtedy opisz wrażenia z obserwacji w takich warunkach. Jak widać ds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w jednorodzinnym, ale raz walnęło mi z balkonu na piętrze na beton na poziomie gruntu. Duże "ŁUPS", a potem jeszcze "DING, DING, DING" :Boink:  Gdyby to było po północy, to chyba by mnie w domu zlinczowali :D

 

:ha:

 

Udanych obserwacji

 

dzieki, wzajemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!

 

Zawsze podobały mi się katadioptryki, chociaż niektórzy mówią, że to takie "ni pies, ni wydra", ani porządny refraktor do planet, ani "light bucket" do deep space. A ja uważam, że są małe, zwarte, łatwo je zabrać na wycieczkę pod ciemne niebo i nie zajmują pół pokoju. Kiedyś pewnie też kupię coś podobnego - może TAŁa-K, może właśnie takiego Oriona.

 

Opisz koniecznie mobilność tego sprzętu. Na ile łatwo jest go złożyć, przewieźć, przenieść, rozłożyć itepe. No, chyba, że tylko w mieście będziesz go używał, wtedy opisz wrażenia z obserwacji w takich warunkach. Jak widać ds?

 

Jak tylko sie przejasni to napisze.

Bede z nim w Roztokach, jakby co :Beer:

 

A co do mobilnosci to byla priorytetem - balkon... i ew. szybkie wypady za miasto.

I powiem Ci, ze rura jest dosc lekka, a zalaczona torba baaardzo przyjemna i mobilna.

Gorzej jak chce przestawic CALOSC MAK+EQ3 chocby i 1 metr w bok. Ciezkie cholerstwo :Boink:

 

Wiecej napisze po pierwszych bojach obserwacyjnych.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mobilnosci to byla priorytetem - balkon... i ew. szybkie wypady za miasto.

I powiem Ci, ze rura jest dosc lekka, a zalaczona torba baaardzo przyjemna i mobilna.

Gorzej jak chce przestawic CALOSC MAK+EQ3 chocby i 1 metr w bok. Ciezkie cholerstwo boink.gif

Przyjedź do mnie, to ci pokażę, co jest ciężkie do przestawiania w całości :szczerbaty:

Na balkonie (jeśli ma standardowy wysięg - nie taras) długo nie wytrzymasz z bez statywu z rury, ja własnie taki robię. Potykanie się o nogi statywu to nieporozumienie.

Mnie się ten mak podoba, bo nie wywoływałby takich drgań przy foceniu, jak moja "rura'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.