Skocz do zawartości

Optisan 700/76


Lukasz_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie astro bracia. :notworthy:

Mam pytanko do was czy oplaca sie kupic Optisana 700/76 za 150zl? Hans napisal NIE.

Nowy taki Optisan kosztuuje okolo 400zl, wiem tyle za strasznie ma dupiaty statyw jest aluminiowy i przy obserwacji wszytsko sie rusza.

No ale 700/76 ma max powiekszenie 110 to chyba lepiej od lornetki ktora kosztuje 200zl. :blink:

 

 

Pozdrawiam :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mam podobny "sprzęcior" i muszę Ci powiedzieć, że jeżeli chcesz wydać 150 zł i NATYCHMIAST myśleć o czymś większym i lepszym to proszę bardzo, tylko pomyśl zanim wydasz pieniądze ! Plastikowe okulary, barlow firmy krzak, statyw trzęsący się jak osika z urywającymi się śrubami-motylkami - tak to wygląda! Lornetkę weźmiesz wszędzie, w plecaku nie zajmie wiele miejsca a i ptaszki nad wodą sobie można pooglądać ...

Ja do swojego dokupiłem okulary i barlowa ( uwaga - prezent od żonki :Kwiatek::Loveit: ) i w sumie jakoś tam ujdzie . Teraz widać ładnie Saturna (przerwę Cassiniego mam "w pamięci"), Jowisz - widok ten zawsze wywoływał bezdech .. , Księżyc jak z bajki - to przez niego mam syna i córę od ręki przy teleskopie , M42 i M31 jako mgiełkę oraz inne "łatwiejsze obiekty"

Acha mam taką wadę wzroku, która powoduje, że z lornetką i tak nie zobaczę "przestrzeni" ( prawie nie widzę na jedno oko ) więc lornetki raczej nie brałem pod uwagę .... Pomyśl może lepiej poczekać np. na nieśmiertelną Syntę na Dobsie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 150- 250 często znacznie lepsze tuby są w odsprzedaży . 76mm lustro zbiera za malo światła aby obserwacje dawały zadowolenie na dlużej .

W 76/700 okulary są do niczego , musisz kupić nowe i to 1i 1/4 cala . Po wykreceniu plastikowej redukcji wchodzą do wyciagu.

Taki teleskop latwo przerbic na 130/1300 z wykorzystaniem z poprzedniego wyciagu i lusterka wtórnego z pajączkiem . Tak sam zrobiłem , choć taniej jest odkupic gotową większą tubę . Na początek montaż Dobsona .

poczytaj http://astrojawil.pl/jazzz.htm :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno newtona 76mm jest raczej nonsensem. Ze względu na mniejsza sprawność, obstrukcję zwierciadłam wtórnego -przegra pod każdym wzgledem z refraktorem 70mm, ktory nie bedzie wiele droższy i wiekszy gabarytowo -za to prstszy w obsłudze i mobilniejszy. o ile duze newtony wygrywają cena i gabarytami z duzymi refraktorami, to w dziale teleskopy malutkie jest dokladnie odwrotnie. Pozdrawiam

-Jarosław

P.S. Generalnie to jednak w ogole coś większego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.