Skocz do zawartości

Bresser MON-2 (EQ5) z napędami


stfn

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż wystawiam mój montaż Bresser MON-2. Kupiony na początku roku na astromaniaku, od tego czasu dołożyłem do niego nieco osprzętu:

- napęd w dwóch osiach od Skywatchera, pasował bez modyfikacji

- profesjonalna przeciwwaga renomowanej niemieckiej marki Castorama ;)

- na nogach statywu naklejone są paski rzepu-grzybek, służyły do mocowania pilota i malinki

- nowe podświetlenie lunetki biegunowej.

 

Z minusów:

- ułamane jedno mocowanie stolika

- odpadła pokrywka na której narysowana była podziałka wysokości od ustawiania na polarną (ale dokładam, można przykleić)

- te podświetlenia lunetki są jakieś parszywe, bo kilku użyciach już trzeba tą nową delikatnie pokręcić żeby świeciła.

 

Dokładam też domowej roboty stolik międzynożny, dostałem od poprzedniej właściciela, nigdy nie używałem. Dorzucam do całości też torbę na głowicę i drugi zestaw baterii.

 

Cena 1400zł.

 

Nie podejmuję się wysyłki, odbiór osobisty w Poznaniu, mogę też podjechać w sensownej odległości od Pyrogrodu.

 

Sprzedaję bo zbieram na coś z GOTO.

 

Używałem go regularnie z obiektywem 200mm, wyciągałem stabilne minutowe czasy. Dwa razy spróbowałem też z teleskopem 600mm, ale uznałem, że taka walka bez GOTO to nie dla mnie.

 

Więcej zdjęć podeślę zainteresowanym.

 

Nie jestem na bieżąco z wątkiem czy wolno komentować oferty giełdowe czy nie, więc nie znam aktualnych zasad, ale jakby co, to mogę przyjąć feedback :)

 

IMG_8421.JPEG

 

IMG_8422.JPEG

 

IMG_8423.JPEG

 

IMG_8424.JPEG

 

IMG_8425.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.