Skocz do zawartości

Komentarze do POLSKIEJ ASTROFOTO


Merak

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie założyć wątek stowarzyszony z wątkiem POLSKA ASTROFOTOGRAFIA. Przypomnę że w tym ostatnim EMDE ogłosił projekt stworzenia (polskiego) Albumu Amatorskiej Astrofotografii. W skrócie AAA – nie mylić z innymi projektami czy już istniejącymi stowarzyszeniami :piwa:

 

Zrobiłem tak z intencją, że tutaj będziemy podsuwać pomysły, komentować i spierać się, a na wątku pierwotnym - tylko publikować.

 

Post EMDE otwierający tamten wątek zrozumiałem następująco:

1) Jeśli ktoś umieszcza post na wątku AAA, to tylko ze zdjątkiem (jednym)! No, może jeszcze zwięzły komentarz na temat (czas, miejsce, sprzęt, parametry).

2) Zatem każdy uczestnik forum ma prawo do publikacji na wątku AAA co najwyżej jednego swojego zdjęcia (najlepiej - najlepszego).

3) Na wątku AAA nie komentujemy jego idei ani zdjęć i nie dzielimy ich na lepsze i gorsze. Wysoka komisja i tak dokona selekcji – zwłaszcza jeśli będzie wydanie papierowe (bo papier, jakkolwiek cierpliwy, jest też dość drogi).

4) Jeśli ktoś wstawił już zdjęcie, a potem zrobił jeszcze lepsze (lub tylko tak mu się wydaje) to... trudno – takie są zasady. Jeśli ktoś uważa że najlepsze zdjęcie ma jeszcze przed sobą, niech czeka. Jeśli nie pstryknie nic lepszego, najwyżej podeśle ostatniego dnia najlepsze jakie ma na składzie (element ryzyka).

 

Wnioski:

1) Wątek POLSKA ASTROFOTOGRAFIA służy wyłącznie kolekcjonowaniu zdjęć do AAA, a może też ich publikacji. Jeśli chcemy sobie luźno pogadać na tematy pokrewne, to na oddzielnym wątku (np. niniejszym).

2) Post otwierający wątek jest także regulaminem uczestnictwa w tym projekcie.

3) Jakiś deadline przyjmowania zdjątek zostanie ogłoszony.

(oby nie za krótki, żeby mniej doświadczeni też mieli szansę - ja to chyba poczekam na kolejną edycję).

 

Może trudno w to uwierzyć, ale wszystko to wyczytałem (między wierszami) tamtego postu. Niech autor stwierdzi lub zaneguje zgodność z jego intencjami. Jeśli dokonałem nadinterpretacji, proszę o skorygowanie :kwasny:

 

IMHO pomysł wydania Albumu Amatorskiej Astrofotografii uważam za znakomity :Salut: Wcześniej byłoby za wcześnie, a teraz jest już z czego wybierać. Bardzo podoba mi się (ale się podlizuję, ohyda :wymiotuje:) ograniczenie do jednego najlepszego zdjęcia (zadanie optymalizacji z ograniczeniami).

Byłoby super gdyby udało się zwieńczyć ten projekt wydaniem papierowym. Nasuwa mi się nawet pomysł wydania na wzór wydawnictwa Larousse „WIELKI ATLAS GWIAZD”. A więc skoroszyt w formacie A3 (prawie) z grubymi kartkami połączonymi spiralką... 100x (mniej więcej) lepszy do prezentacji zdjęć niż klejona czy nawet szyta książka. I chyba sporo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zamieściłem swoje zdjęcie , pozwolę sobie zabrać głos.

W pełni się zgadzam z przedmówcą , a jeśli i ja się mylę to i mnie niech poprawi autor postu o albumie astro.

 

Ze swojej strony mogę tylko dodać że moje informacje dotyczące opisu znalazły się na zdjęciu i nie umieszczałem już ich ponownie poza nim .

 

Do autora astro albumu mam jedną informację: iż posiadam zdjęcie które zamieściłem i na kliszy i na CD w wysokiej rozdzielczości którą ewentualnie można wykorzystać do zrobienia zdjęcia na papierze w całkiem niezłej jakości ( bez napisów na zdjęciu ) w razie potrzeby służę wszelką pomocą z dostarczeniem.

 

Jeżeli chodzi o moje fotki to też mam ich kilka , ale wybrałem zaćmienie Słońca ponieważ uważam je za najlepsze w mojej krótkiej przygodzie z astrofotografią tym bardziej że została wykonana teleskopem o złej opinii- czy jest kiepska to już oceni wysoka komisja - która mam nadzieję nie jest uczulona na nazwę zaczynającą się na U.... i najważniejsza jest dla niej sama fotka .

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.