Skocz do zawartości

Filtr CLS CCD Astronomik 2'' unikat


poldip

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż wystawiam filtr Astronomik CLS CCD w oprawie 2''.

Stan ogólny bardzo dobry, bez rys, aczkolwiek ma na sobie nieco paproszków - leży od kilku lat nieużywany w szufladzie. Mam do niego sentyment, więc wystawiam na forum bez przymusu szybkiej sprzedaży.

W komplecie oryginalne pudełko.

Jest to bardzo dobry filtr typu CLS, przy czym jest to wersja CCD zatem może być używany do fotografii. Kilka lat temu fotografowałem przez niego z balkonu kamerą OSC (miałem wtedy Atika 8300) i spokojnie dawał radę. Filtr ma taką cechę, że stosunkowo dobrze kalibruje się kolor mimo wycięcia fragmentów spektrum odpowiedzialnych za LP.

Cena 660zł, odbiór osobisty w Warszawie lub wysyłka paczkomatem +10zł.

P1090862.JPG

P1090863.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Aktualne. 579zł.

Odgrzebałem w archiwach forum jedną z fotografii zrobionych przez ten filtr z mojego balkonu w mieście. CLS posłużył do zebrania L oraz RGB, do tego było dołożone Ha.

Dawno to było - grudzień 2014, więc proszę o wyrozumiałość co do samej fotki. Chodzi raczej o pokazanie, że się da.

 

post-20619-0-16412300-1419513149.jpg.ee5b53844db3f6a5365bd0a67ab1acbc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.