Skocz do zawartości

Galileo - Made in China


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzinka pożyczyła mi teleskop :

 

Galileo - Made in China

D=60mm

F=700mm

Barlow 2,3x

Okular SR 4 mm

Okular HI 2,5 mm - nie jestem pewny czy to przypadkiem nie jest 25mm bo ten przecinek to jest jakiś dziwny .

 

Na moje oko to zabawka , ale może uda się za jej pomocą coś zobaczyć - i tu prośba do Was .

Co w najbliższych dniach mógłbym zobaczyć za pomocą tego "wspaniałego" sprzętu ?

Na co warto zwrócić uwagę (skierować TEN teleskop) , a na co szkoda czasu ?

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Słońce nie próbuj patrzeć przez ten teleskop !!!!!!! Potrzebny jest specjalny filtr. Księżyc ukaże wiele pięknych tworów. Możesz spróbować złapać jeszcze Jowisza wraz z księżycami, ale nie obiecuj sobie za wiele. Do obserwacji stosuj te najmniejsze powiększenia , bo te największe nie dają Ci satysfakcji w tym sprzęcie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez TEJ klasy sprzęt pierwszy raz w życiu zobaczyłem pierścienie Saturna, księżyce i pasy równikowe Jowisza, spróbuj, może się uda (chociaż z Saturnem będziesz musiał poczekać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc, Mars, Jowisz. Spróbował bym także np. Albireo w dziobie łabędzia.

 

Nie próbuj raczej rzucać słońca na ekran za dużo plastiku w tym sprzęcie i może sie coś przysmażyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc, Mars, Jowisz. Spróbował bym także np. Albireo w dziobie łabędzia.

 

Nie próbuj raczej rzucać słońca na ekran za dużo plastiku w tym sprzęcie i może sie coś przysmażyć

 

spoko, spoko - wiem co mówie, bo mam Tasco (made in Taiwan) - ale rzeczywiście nie używam standartowych okularów - tylko mam przejściówkę wyciąg-M42 i dokręcony pryzmat od U13 - a do tego już standartowe okulary wchodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za dobre rady .

Teleskop mam od kilku dni i oczywiście od tego czasu pogoda skutecznie

uniemożliwia mi jakiekolwiek obserwacje .

Pewnie jak go oddam to pogoda poprawi się i będzie bezchmurne niebo . ;D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.