Skocz do zawartości

Nie mogę połączyć się z internetem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam mały problem. Jestem użytkownikiem Chello, po sformatowaniu dysku zainstalowałem Windowsa oraz kartę sieciową i podłączyłem modem do komputera. Potem chciałem połączyć się z internetem, ale nie mogę. Przed formatem normalnie z internetu korzystałem. Pamiętam, że po pierwszym instalowaniu Windowsa nie musiałem niczego więcej robić z ustawieniami sieciowymi, internet był od razu.

Komputer nie chce mi wykryć żadnych urządzeń sieciowych, jak klikam na taki program od karty sieciowej "Intel LAN Pro Adapter", to w polu "Network Components" nie mam nic. To samo jest jeśli wejdę w "Połączenia sieciowe" w Panelu sterowania. Mam tylko ikonkę "Połączenia 1394" które jest włączone i połączone z zaporą i to wszystko, a pamiętam że powinno tego być więcej (jak np. Połączenie lokalne). Na koniec jak klikam na Internet Explorer, to pisze mi, że połączenie nie może być zrealizowane, ponieważ mój komputer nie ma żadnego połączenia z internetem, tak jakby kabel od modemu był nie podłączony, mimo, że jest.

To nie wina sieci, bo piszę z laptopa, który również jest podłączony do internetu u tego samego dostawcy poprzez router. To również nie wina routera, bo wziąłem inny kabel i podłączyłem mój komputer bezpośrednio z modemem.

Może ktoś wie jak mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne musiisz poustawiac na nowo wszystkie adresy sieciowe: IP, Brama, Maska, DNSy itp. Aby dowiedziec sie tego najlepiej zadzwon do swojego dostawcy internetowego (w Twoim wypadku Chello).

Edytowane przez Minner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wygląda na to, że niemasz połączenia sieciowego, to co masz to połaczenie fire-wire,

musisz stworzyć nowe połączenie na twojej karcie sieciowej,

na początek zobacz we właściwościach systemu, czy masz włączoną i zainstalowaną sieciówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowaną kartę sieciową wraz ze sterownikiem. Karta sieciowa jest włączona.

Mam widoczne połączenie internetowe w "Połączeniach sieciowych". Nazywa się "Połączenie 1394". Gdy klikam na "napraw to połączenie", to pojawia mi się komunikat, że "nie można zbadać ustawień protokołu TCP/IP dla tego połączenia".

W protokole TCP/IP mam ustawione pozyskanie adresu IP automatycznie oraz serwera DNS automatycznie, bo tak było zawsze. Z ustawień routera, który posiadam wpisałem jednak adres IP, maskę podsieci itp., nic się nie zmieniło.

W laptopie z którego piszę, w ustawieniach protokołu TCP/IP mam ustawione:

pozyskanie adresu IP automatycznie oraz serwera DNS automatycznie oraz automatyczny adres prywatny IP.

 

Konfiguracja sieci poprzez "Utwórz nowe połączenie" albo "Konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie" nie przynosi żadnych rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połaczenie 1394, to firewire, o czym Ci pisałem wyżej, masz taki port, albo na np. karcie dźwiękowej creativa audigy, albo na jakiejś karcie video, wyłacz to, bo tylko Ci teraz przeszkadza, musisz stworzyć połączenie sieciowe na karcie sieciowej (intela bo, tak pisałeś wyżej że taką masz)

zobacz najpierw we właściwościach systemu (prawą mychą na mój komputer) zakładka sprzęt, kliknij menager urządzeń, czy może przy tej karcie nie ma jakiegoś wykrzyknika, może nie została wykryta, może są niedoinstalowane stery, może uszkodzona), musisz to najpierw sprawdzić

 

albo inaczej jak klikniesz na tym połączeniu sieciowym, które masz, prawą myszą na właściwości, to co Ci pokazuje z jakiej karty (urządzenia) korzysta to połączenie?

jeżeli to połaczenie 1394 jest na karcie sieciowej intela, to coś się porąbało i najlepiej będzie, jak je usuniesz, a najlepiej odinstalujesz sterowniki karty sieciowej, potem albo f5 albo skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu w menagerze urządzeń i powinno wrócić do normy

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.