Jump to content

Nie mogę połączyć się z internetem


Krzysiek T.
 Share

Recommended Posts

Cześć mam mały problem. Jestem użytkownikiem Chello, po sformatowaniu dysku zainstalowałem Windowsa oraz kartę sieciową i podłączyłem modem do komputera. Potem chciałem połączyć się z internetem, ale nie mogę. Przed formatem normalnie z internetu korzystałem. Pamiętam, że po pierwszym instalowaniu Windowsa nie musiałem niczego więcej robić z ustawieniami sieciowymi, internet był od razu.

Komputer nie chce mi wykryć żadnych urządzeń sieciowych, jak klikam na taki program od karty sieciowej "Intel LAN Pro Adapter", to w polu "Network Components" nie mam nic. To samo jest jeśli wejdę w "Połączenia sieciowe" w Panelu sterowania. Mam tylko ikonkę "Połączenia 1394" które jest włączone i połączone z zaporą i to wszystko, a pamiętam że powinno tego być więcej (jak np. Połączenie lokalne). Na koniec jak klikam na Internet Explorer, to pisze mi, że połączenie nie może być zrealizowane, ponieważ mój komputer nie ma żadnego połączenia z internetem, tak jakby kabel od modemu był nie podłączony, mimo, że jest.

To nie wina sieci, bo piszę z laptopa, który również jest podłączony do internetu u tego samego dostawcy poprzez router. To również nie wina routera, bo wziąłem inny kabel i podłączyłem mój komputer bezpośrednio z modemem.

Może ktoś wie jak mi pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Zapewne musiisz poustawiac na nowo wszystkie adresy sieciowe: IP, Brama, Maska, DNSy itp. Aby dowiedziec sie tego najlepiej zadzwon do swojego dostawcy internetowego (w Twoim wypadku Chello).

Edited by Minner
Link to comment
Share on other sites

Z sąsiedniego komputera, z ustawień routera spisałem wszystkie dane = IP, maska, DNS i nic! Poza tym zawsze miałem ustawione wszystko na: "pozyskaj adres IP automatycznie" i reszta też na automatycznie. Tak samo mam w swoim laptopie

Link to comment
Share on other sites

ale wygląda na to, że niemasz połączenia sieciowego, to co masz to połaczenie fire-wire,

musisz stworzyć nowe połączenie na twojej karcie sieciowej,

na początek zobacz we właściwościach systemu, czy masz włączoną i zainstalowaną sieciówkę

Link to comment
Share on other sites

Mam zainstalowaną kartę sieciową wraz ze sterownikiem. Karta sieciowa jest włączona.

Mam widoczne połączenie internetowe w "Połączeniach sieciowych". Nazywa się "Połączenie 1394". Gdy klikam na "napraw to połączenie", to pojawia mi się komunikat, że "nie można zbadać ustawień protokołu TCP/IP dla tego połączenia".

W protokole TCP/IP mam ustawione pozyskanie adresu IP automatycznie oraz serwera DNS automatycznie, bo tak było zawsze. Z ustawień routera, który posiadam wpisałem jednak adres IP, maskę podsieci itp., nic się nie zmieniło.

W laptopie z którego piszę, w ustawieniach protokołu TCP/IP mam ustawione:

pozyskanie adresu IP automatycznie oraz serwera DNS automatycznie oraz automatyczny adres prywatny IP.

 

Konfiguracja sieci poprzez "Utwórz nowe połączenie" albo "Konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie" nie przynosi żadnych rezultatów.

Link to comment
Share on other sites

połaczenie 1394, to firewire, o czym Ci pisałem wyżej, masz taki port, albo na np. karcie dźwiękowej creativa audigy, albo na jakiejś karcie video, wyłacz to, bo tylko Ci teraz przeszkadza, musisz stworzyć połączenie sieciowe na karcie sieciowej (intela bo, tak pisałeś wyżej że taką masz)

zobacz najpierw we właściwościach systemu (prawą mychą na mój komputer) zakładka sprzęt, kliknij menager urządzeń, czy może przy tej karcie nie ma jakiegoś wykrzyknika, może nie została wykryta, może są niedoinstalowane stery, może uszkodzona), musisz to najpierw sprawdzić

 

albo inaczej jak klikniesz na tym połączeniu sieciowym, które masz, prawą myszą na właściwości, to co Ci pokazuje z jakiej karty (urządzenia) korzysta to połączenie?

jeżeli to połaczenie 1394 jest na karcie sieciowej intela, to coś się porąbało i najlepiej będzie, jak je usuniesz, a najlepiej odinstalujesz sterowniki karty sieciowej, potem albo f5 albo skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu w menagerze urządzeń i powinno wrócić do normy

Edited by sumas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 58 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.