Skocz do zawartości

Nowy importer


pitrek

Rekomendowane odpowiedzi

na pierwszy rzut oka ten sklep wypada strasznie slabo. spojrzalem tylko na oppis pierwszej synty, i moze to ze mna jest cos nie tak, ale chyba oni nie wiedz co pisza:

"Teleskop Synta Sky-watcher 1309EQ5 Reflektor 114/900 to refraktor (teleskop soczewkowy), reflektor konstrukcji Newtonowskiej, w którym zastosowano o średnicy 114 mm. Pozwala na uzyskanie maksymalnego powiększenia 270x..."

 

czy ktos mi to moze przetlumaczyc i powiedziec co toza urzadzenie?

w nazwie teleskopu widnieje 'EQ5', a przeciez jest EQ2. cena zabojcza, plusem moze byc fakt ze prawdopodobnie sa cztery okulary: 25,12,6,4, ale tez nie do konca wiadomo co to za liczby.

 

czy to nie jest zwykla synta 114/900 na EQ2 ktora probuja sprzedac za 1300, a ktora w astroshop.biz kosztuje... 560 zl?

 

dobra, teraz mnie poprawiajcie, bo moze to ja sie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale oni piszą że to reflektor i nie wspominają nic o soczewkach tylko o lustrze, piszą też ze jest na montażu EQ2 więc za bardzo bym się nie czepiał.

 

martwił bym się natomiast tym , że lustro wtórne mocowane jest na pająku o wąskim profilu(0,5mm) co czyni go mało sztywnym i może wymagać częstego justowania <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, ja wiem, ze w koncu pisza prawde, ale troche ta prawda jest poukrywana i pozawijaca, jeszcze raz cytuje: "Reflektor 114/900 to refraktor (teleskop soczewkowy), reflektor konstrukcji Newtonowskiej"

o co chodzi w tym zdaniu? dlaczego ten reflektor jest refraktorem, reflektorem konstrukcji nietonowskiej.

na pewno zarzucic im mozna balaganiarstwo i nierzetelnosc, co tez podkopuje ich wiarygodnosc (jak np to EQ5 w nazwie teleskopu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeju :blink:

czy my czytamy to samo?

 

 

oto co ja wyczytałem

 

 

 

Synta Sky-watcher 1309EQ5 Reflektor 114/900 #1222

 

 

 

 

 

 

 

 

Teleskop Synta Sky-watcher 1309EQ5 Reflektor 114/900 to reflektor konstrukcji Newtonowskiej, w którym zastosowano zwierciadło o średnicy 114 mm. Pozwala na uzyskanie maksymalnego powiększenia 270x, i obserwację obiektów o jasności granicznej +12,78M. Lustro kątowe zamocowano na czteroramiennym pająku o wąskim (0,5mm) profilu.

 

Teleskop dostarczany jest razem z celownikiem 5x24 i montażem paralaktycznym EQ2 z mikroruchami obu osi oraz statywem.

 

Dane techniczne:

średnica: 114 mm

ogniskowa: 900 mm

światło7,894,72

max. użyteczne powiększenie

teleskopu 270x

lunetka celownicza 5x24

mocowanie okularów 1,25"

graniczna wielkość gwiazdowa m= +12,78 mag

25mm - +14,53 mag

12mm - +15,33 mag

6mm - +16,08 mag

4mm - +16,52 mag

ilość zebranego światła 265

zdolność rozdzielcza (teoretyczna) 1,02"

 

 

Szczegóły

 

 

Waga 23.00 kg

Gwarancja: 12 m-cy

 

Cena: Sugerowana cena producenta: zł 1,500.00

 

zł 1,299.00 , w tym VAT 22 %

(€ 312.99)

 

netto (bez VAT) 1064.75

 

 

Opcje

 

 

Ilość 1 2 3

 

Dodaj do koszyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, niewazne, czytamy to samo. mowilem glownie tylko o tym pierwszym opisie z reflaktorowym-reflektorem. widocznie jednak sie nie znam, a ze sie nie znam to pytanie kwestii technicznej: czy zakladajac okular o krotszej ogniskowej, czyli zwieksszajac powiekszenie, naprawde tak bardzo wzrasta zaseig obserwacyjny (do 16,5m przy 4 mm)? bo ta tabelka to jedyna rzecz, ktorej tam nie rozumiem. prosze uprzejmie o uswiadomienie mnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK .

ta tabelka to są bzdury .

choćby dla tego

 

 

ilość zbieranego światła 265 ------czego? wiaderek? łyżek stołowych?

zasięg z takiego telepa to będzie max 12mag przy super nocy w Bieszczadach

o lunetce celowniczej nie wspomnę

a już całkiem nie kumam pojęcia -światło7,894,72 ????

 

no i finalnie cena jest jedynym czynnikiem astronomicznym w tej sprawie

 

 

tutaj telep o tych parametrach kosztuje tyle

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=236

 

 

i to tyle :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, niewazne, czytamy to samo. mowilem glownie tylko o tym pierwszym opisie z reflaktorowym-reflektorem. widocznie jednak sie nie znam, a ze sie nie znam to pytanie kwestii technicznej: czy zakladajac okular o krotszej ogniskowej, czyli zwieksszajac powiekszenie, naprawde tak bardzo wzrasta zaseig obserwacyjny (do 16,5m przy 4 mm)? bo ta tabelka to jedyna rzecz, ktorej tam nie rozumiem. prosze uprzejmie o uswiadomienie mnie.

pozdrawiam

 

Czesc,

pod tym linkiem masz przystepnie wytlumaczone jak zmienia sie zasieg w stosunku do srednicy lustra. Oczywiscie, to czysto teoretyczne wywody...

Pozdrawiam :Salut:

 

http://postepy.camk.edu.pl/tm5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kapuje o co chodzi z zasiegiem i jego powiazaniem ze srednica obiektywu, nie zrozumialem po prostu co ma ogniskowa okularu do zasiegu. ale dzieki za artykul, wchlaniam go wlasnie.

 

Ogniskowa okularu nie ma teoretycznie nic do zasiegu.

Ewentualnie moznaby podyskutowac, ze im mniejsza ogniskowa okularu tym wieksze powiekszenie i tym ciemniejszy obraz co moze miec posredni wplyw na zasieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, parametry z tej tabeli są jakieś chore i zasiegi jakieś kosmologiczne :szczerbaty: a już rozbiła mnie zupełnie jego waga 23kg, to chyba teleskopy z lustrem rtęciowym z opłaconą utylizacja po jednorazowym użyciu i stąd zapewne ich kosmiczna cena :buahaha::buahaha::buahaha:

 

Ale tak to jest jak sklep fotograficzny próbuje się zajmować na siłę sprzedażą teleskopów o których nie ma nawet bladego pojęcia, to naprawdę żenujące :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniskowa okularu nie ma teoretycznie nic do zasiegu.

Ewentualnie moznaby podyskutowac, ze im mniejsza ogniskowa okularu tym wieksze powiekszenie i tym ciemniejszy obraz co moze miec posredni wplyw na zasieg.

 

 

Wiadomo jedynie ,że okular dający duże powiększenie może służyć do "przyciemnienia" tła nieba, w skutek czego można dostrzec np. słabą kometę , która nie była widoczna przy mniejszym powerze bo ginęła na jasnym niebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzór z linku powyżej jest niestety niedopuszczalnie uproszczony i pomija człon z logarytmem powiększenia :szczerbaty:

 

no to powiedz mi wreszcie jak powinna ta tabelka wygladac i jaki zasieg ale 'realny' mozna wyciagnac z takiego 114 mm teleskopu.

z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od powiększenia i i czerni tła nieba od 12 do maksimum 13mag ale to już w Bieszczadach a z miasta o magnitudę mniej :Salut:

Ta tabelka jak i reszta danych są całe chore tak więc traktuj je z mocnym przymrużeniem oka i nie bierz ich na serio :rolleyes:

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.