Jump to content

Jarzyna B.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,026
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Jarzyna B. last won the day on July 1

Jarzyna B. had the most liked content!

Community Reputation

2,108 Excellent

About Jarzyna B.

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 02/02/1968

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astrobogdan.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  astrofotografia, enduro, motocross
 • Sprzęt astronomiczny
  CCD, teleskop, montaż

Recent Profile Visitors

4,493 profile views
 1. No tak zgadzam się. Dlatego na ASTROBIN wyraźnie zaznaczasz czy chcesz aby twoje zdjęcia uczestniczyły w konkursie czy nie. Natomiast jest to wielka galeria Astrofotografii gdzie spływa cała masa ciekawych i niekiedy bardzo dobrych zdjęć. Zdjęcia są oceniane nie przez jednego czy dwóch panów jak ma to miejsce na APOD NASA. Tutaj system ocen jest bardzo obiektywny, sprawiedliwy co skutkuje tym iż każdy ma szansę aby jego zdjęcie było wyróżnione. Jest wtedy bardzo miło a ciężka praca staje się zauważona i doceniona dla bardzo szerokiej publiczności. Słowem Twoje zdjęcia idą w świat jeśli sobie tego życzysz. W zeszłym roku właśnie po założeniu galerii zdjęć na Astrobin zostałem nagle poproszony przez obserwatora ASTROBINA, organizatora konferencji astrofotograficznej CEDIC Bernharda Hubla o uczestnictwo i wygłoszenie prelekcji dotyczącej obróbki swoich zdjęć. Finalnie po dłuższym namyśle musiałem zrezygnować z zaproszenia z uwagi na problemy rodzinne w tym czasie ale jednak to właśnie dzięki tej galerii ktoś to zauważył i zwrócił się właśnie do mnie a nie do kolejnego Gendllera, Shedlera czy Peacha..... Jak dla szarego astrofotografa jednego z wielu to miło, czyż nie? Po to przecież robimy zdjęcia aby je pokazywać a nie "kisić" gdzieś na dysku :-)
 2. Dzięki Hamalu. Z ciekawości: co miałeś na myśli pisząc "klaskomierzy"?
 3. Coraz więcej obiektów, które teraz fotografujemy różnią się znacznie od tych sprzed kilku lat. Czułe kamery, lepsze narzędzia, metody obróbki i oprogramowanie powodują, że odkrywamy kosmos na nowo! Jest nawet tego negatywna strona, bo kiedy j dajmy na to M-27 wygląda tak jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni od lat to co ten gość wykombinował z tym zdjęciem lub co do niego dorysował :-))) Nie zawsze jesteśmy zadowoleni z odbioru takiego zdjęcia. Powoli jednak musimy akceptować takie śmielsze wersje i do nich się przyzwyczajać.
 4. Dziękuję za pamięć! Miło naprawdę. :-))))
 5. Informuję, że Forum Astromaniak już działa. Przepraszamy Wszystkich za utrudnienia !!!
 6. Mam dobre wieści! Ponieważ Dorota uczciwie podchodząc do przepisów wystąpiła do firmy posiadającej domenę astromaniak.pl o przeniesienie na nią praw do tej domeny w końcu otrzymała pozytywną odpowiedź od Administratora Danych Osobowych. W związku z tym na pewno na początku tygodnia domena zostanie opłacona już zgodnie z prawem i przepisami a Forum Astromaniak zacznie na nowo funkcjonować! Pozdrawiam, Bogdan Jarzyna
 7. To nie ważne Panowie. Ja nie miałem danych, numeru konta i kwoty do płatności za domenę! Gdyby było inaczej pewnie dawno bym to zapłacił i nie przejmował bym się konsekwencjami. Niestety żona Janusza inaczej podchodzi do tematu. Po prostu się boi, chce mieć wszystko uregulowane i my nic z tym nie zrobimy.
 8. Jasne nie odkryłeś tutaj Ameryki, ze swojej strony reagowałem dużo wcześniej przed wygaśnięciem domeny. Uwierzcie, że łapię stresa przed każdym telefonem jaki wykonuję do Doroty a dzwonię do niej każdego dnia.
 9. Dzisiaj Dorota uzupełniła wszystkie dokumenty o jakie ją poproszono więc mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. Nie po to chyba od niej chcieli tych papierków aby robić jakieś podchody, mam nadzieję. Bądźmy dobrej myśli!
 10. Pisanie czegoś do Ciebie równa się waleniu głową w mur! ale spróbuję jeszcze raz to na spokojnie wytłumaczyć Dorota przekazała administrowanie forum Dominikowi oraz mi (Bogdan Jarzyna) ale nie przekazała nam tego forum na własność. Domena stanowi jej i tylko jej własność włącznie z tym, że sama chce dokonywać za nią płatności! Gdyby było inaczej już dawno domena była by opłacona! Wszelkie koszty jakie żona Janusza poniesie oczywiście zostaną jej zwrócone! Jeszcze raz napiszę, że Dorota wystąpiła o uregulowanie formalnej przynależności domeny astromaniak.pl po śmierci Janusza. Te formalności spowodowały chwilową przerwę w dostawie forum. Nic więcej nie mogę i nie możemy zrobić bo nie mamy do tego żadnych uprawnień. Pozdrawiam,
 11. Panowie widzę, że pozjadaliście wszystkie rozumy i szczerze nie chcę tutaj przytaczać wulgaryzmów ani się wkurzać Oczywiście wiedzieliśmy o tym znacznie wcześniej! Prosiłem rodzinę Janusza o opłacenie domeny wiedząc, że zbliża się termin jej ważności. Dokument przyszedł dopiero trzy dni przed terminem zapłaty i po prostu Karol syn Janusza tego nie zauważył. Cała korespondencja i dokumenty znajdują się na skrzynce Janusza do której niestety nie mamy dostępu. Dorota, żona Janusza postanowiła zgodnie ze swoim sumieniem zapłacić za domenę dopiero w momencie przepisania na nią praw do Astromaniaka. Taka jest jej wola i trzeba to uszanować! Komplet dokumentów został już przez nią dostarczony i mam nadzieję, że płatność zostanie uregulowana najpóźniej dzisiaj bądź jutro! Pozostaje mi tylko poprosić o wyrozumiałość i cierpliwość użytkowników i jestem pewien, że Forum Astromaniak wkrótce ruszy na stałe bez kolejnych przerw !!!
 12. Jak miło Czyli tym samym to moje ostatnie zdjęcie na Polskim APODzie. Dziękuję,
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.