Jump to content

Jarzyna B.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1213
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

Jarzyna B. last won the day on August 8

Jarzyna B. had the most liked content!

Community Reputation

3128 Excellent

1 Follower

About Jarzyna B.

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 02/02/1968

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astrobogdan.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  astrofotografia, enduro, motocross
 • Sprzęt astronomiczny
  CCD, teleskop, montaż

Recent Profile Visitors

5574 profile views
 1. ... no i ładne bikolorowe gwiazdki :-)
 2. Rzeczywiście bardzo ładnie i z umiarem wyciągnięte struktury. Leciutko psują efekt pociągnięte gwiazdki ale rozumie, że już nie miałeś co odrzucić z procesu! Fajnie się zapowiada, trzymam kciuki za ukończenie projektu.
 3. Kupię jak w temacie. Pozdr,
 4. Niesamowite ujęcia! Obłoki wyglądają momentami jak wzburzony ocean. BAJKA
 5. Moim zdaniem to kwestia gustu choćby welon wokół Crescenta często bywa pokazywany w odcieniach niebieskich ale i zielonych jak się komuś podoba. Adam Block w Linzu wyraźnie powiedział, że dla narrowbandu nie można przypisać poprawności kanałów dlatego w ogóle nie robi takich zdjęć :-)
 6. Kawał ciężkiej pracy czy docenią to na Astrobin? Trzymam kciuki choć o to coraz trudniej. Ostatnio do galerii dorzuca nawet fotki sam Adam Block Tak przy okazji zastanawiam się dlaczego ta mgławica pokazywana jest w dość mdłym zielonkawo - cyjanowym kolorze ja osobiście wolał bym ją pokazać bardziej na niebiesko coś jak na tej animacji:
 7. Oczywiście bez spiny bo wiem, że w formie żartu ale biorąc pod uwagę ogrom pracy, stresu i nakładów nie bardzo się z tym zgodzę :-) Co więcej uważam, że w miarę przyzwoite podmiejskie niebo kontra bardzo ciemne nie wniesie tutaj wiele jeśli chodzi o wąskie pasma 3-5nm w szczególności filtrów Ha i SII. Próbowałem to naświetlać u siebie pod domem i mam porównanie. Co innego tyczy się oczywiście filtrów lrgb! Jako ciekawostkę wykonałem animację tego obiektu z dwóch różnych teleskopów Adama i swojego TECa. Oczywiście różnią się sposobem wyciągania ale detal wygląda, że jest na podobnym poziomie.
 8. Fajna aranżacja OHS dość nietypowa ale ciekawa. a może ja też odkopię swojego
 9. Ładny kadr i fajna fota!
 10. Trening zaliczony :-)
 11. Nie chcę się tutaj chwalić ale już 6 lat temu zwróciłem uwagę na tą kamerę. Zacząłem fotografować ATIK 6.0, która jest praktycznie tą samą kamerą co QHY695A. Gdyby nie chłodzenie pewnie pozostał bym przy Atiku ale QHY bije ją tym na głowę. Z powodzeniem wykonywałem wiele udanych fotografii jedną i druga kamera aż kilka osób postanowiło mi tego pozazdrościć Jedyny mankament kamery to stosunkowo mały chip porównywalny z legendarną ST10 Sbiga. Nigdy nie dałem szans żadnemu cemosowi w porównaniu z tą właśnie kamerą. Gdyby producenci stworzyli chip Sony ICX695 wielkości chociaż by 8300 był by to hit nie do obalenia na długie lata Powodzenia z kamerą Adam!
 12. Dlatego napisałem, że wiadomo jak nisko miałeś ten obiekt. Wyszło super!
 13. Pięknie Antek! Kolorystyka piękna i soczysta, oczywiście da się zauważyć, że obiekt był nisko fotografowany ale na to nie masz już żadnego wpływu. Tak jak Maciek napisał szkoda tego "scentrowanego" kadru bo faktycznie psuje trochę odbiór ale pewnie chodziło Ci o gromadkę, która się załapała w kadrze Ja mam troszkę wyżej te obiektu więc pewnie je dopadnę na razie jednak cały czas dogrywamy sprzęty aby było jak najlepiej. Ostatnio wykonałem próbną ekspozycję sąsiadującej M8 (1x1200s) Ha
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.