Skocz do zawartości

Parka kamer QHY163M i QHY163C


poldip

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji kolejnych zakupów sprzętowych muszę odzyskać nieco środków finansowych. Na sprzedaż wystawiam dwie siostrzane kamery. Mono QHY163M oraz kolorową QHY163C. 

 

Opis kamery MONO.

Jestem pierwszym właścicielem. Stan ogólny bardzo dobry, wszystko w niej działa jak należy i bez uwag. Nie jest to igła prosto z fabryki, bo sprzęt był używany, m.in. z kołem CFW2-S. 

W komplecie wszystko to co dała fabryka: złączki, kabelki, dessicant, pudełko.

Na chipie ani na szybce nie ma rys. Kamera nigdy nie była rozkręcana ani w żaden sposób otwierana. Nigdy też nie była suszona ani nie był wymieniany dessicant - nie było takiej potrzeby, nigdy nie rosiła. Dla formalności opisuję, że na szybce od strony wewnętrznej jest drobny paproszek widoczny na flacie. Oczywiście flat go usuwa.

Cena 4200zł, odbiór osobisty w Warszawie lub wysyłka paczkomatem +15zł.

Jestem do pewnego stopnia otwarty na negocjacje. Gdyby ktoś potrzebował to mogę rozkręcić front i tego paproszka przedmuchać, lecz wtedy będę sztywniejszy w kwestii ceny.

 

Opis kamery KOLOROWEJ.

Kupiona na sąsiednim forum nieco ponad rok temu.

W komplecie pudełko, dessicant, kabelek USB 3.0. Jeżeli znajdę coś jeszcze to dorzucę, ale założyłbym że to wszystko.

Na chipie ani na szybce nie ma rys. Bez paproszków. Z tego co mi przekazał poprzedni właściciel, tez nigdy nie był rozkręcana ani suszona. U mnie (niebo Warszawskie) bardzo fajnie spisywała się z filtrem L-eX, miałem ją też na jednym zlocie ubiegłej jesieni i wiem że wszystko jest z nią w porządku.

Cena 3500zł, odbiór osobisty w Warszawie lub wysyłka paczkomatem +15zł.

 

 

P1090860.JPG

P1090856.JPG

P1090858.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem akcję usuwania paproszków w kamerce mono. Ostatecznie okazało się że ciapki są od frontu na szybce a nie od środka. Czyli nic z czym nie poradziłby sobie kawałek ściereczki i płynu Baadera. Najważniejsze że nie było potrzeby rozkręcać komory z chipem.

 

UWAGA. Do kamery MONO dorzucam oryginalną przejściówkę, oznaczenie QHY 020056. Posiada ona od przodu męski gwint T2 i zastępuje ten gruby nosek. Dzięki temu można kamerę używać z filtrami 1.25'' bez winietowania. Podobnie jak można to zrobić w asi1600. 

 

Na zachętę niewielka aktualizacja cen. 

Mono 4090

Kolor 3290

 

 

IMG_3081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.