Skocz do zawartości

SYW Yamamoto CA-60 60/800


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

Anonsowałem już tutaj ogłoszenie o sprzedaży tego pięknego i bardzo rzadkiego modelu na montażu azymutalnym. W maju pojawiła się kolejna oferta na OLX. Linkowana w dziale teleskopów klasycznych na Astromaniaku przez niemal miesiąc nie wzbudziła niczyjego zainteresowania. Tego było już za wiele - podjąłem jednoosobowo brawurową decyzję o pobraniu sprzętu! Okazało się, że ten historyczny egzemplarz znajduje się w niemal dziewiczym stanie. Na razie nie miałem czasu na dokładniejszy przegląd - widzę że brakuje chyba jednego okularu, a rączka w drewnianej skrzynce jest ułamana. Poza tym wszystko wygląda jak nowe - z optyką włącznie. Zatem renowacji będzie tu chyba niewiele...

 

Według informacji uzyskanych od bardzo miłej właścicielki, instrument został oryginalnie zakupiony we Włoszech przez osobę, które potem powróciła do Polski, ale teleskopu chyba w ogóle nie używała.

 

IMG_20230618_002208.jpg

Edytowane przez lulu
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.