Skocz do zawartości

Sprzęt dla bardzo początkującej


no.name

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletnie nie orientuję się w temacie, być może był już poruszany na tym forum ale nie mam czasu czytac tylu postów. Interesuje mnie jaki, w miarę tani, sprzęt nadaje się do obserwacji i fotografowania? I jakie są mniej więcej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... być może był już poruszany na tym forum ale nie mam czasu czytac tylu postów...

Bardzo mi się podoba Twoje podejście do tematu. Uważasz, że tylko Twoje forum warto czytać?

--------

Mimo wszystko naprawdę radzę poczytać choć kilka wątków na ten temat - podobny pojawia się średnio co drugi dzień. To są Twoje pieniądze i warto je mądrze wydać. Pośpiech jest zwykle złym doradcą, w tym przypadku jest tak z pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielack a kiedy wspominałam coś o swoim forum? Czekam na odpowiedź. Pisałam, że jest za dużo postów, żeby szukać teraz tego co jest mi potrzebne. Dziękuję bardzo za pomoc. Pomyślcie czasem, że jak się wchodzi na nowe forum to nie wiadomo co gdzie jest i czego szukać. Pisałam, że nie mam o tym zielonego pojęcia. Nie wiem jakiego dokładnie sprzętu szukać więc nie wiem tym bardziej co w wyszukiwarce wpisać. Widzę, że na takich forach potrafią skutecznie zniechęcić do wszystkiego. Jak nie możecie mi pomóc to po co w ogóle piszecie?

A skoro odpowiedzi na zadane pytanie jest tu trylion z okładem to czemu na moje pytanie nie możecie odpowiedzieć?

Edytowane przez no.name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, pisałam tego posta w tym samym czasie co ty i odpowiadałam na poprzednie. Obserwacje z balkonu a czasem ze wsi gdzie niebo jest pełne gwiazd i zawsze dobrze widoczne. W temacie, który podałeś jest link do stronki, niestety przeraziły mnie ceny. Myślałam o czymś używanym i widzę, że jest tu nawet dział "sprzedaż", bo zdążyłam przeczytać jedynie, że na allegro nie warto nic kupować a to było pierwsze co mi przyszło do głowy. Więc jeśli chodzi o używane to myślałam o kilkuset złotych. Na allegro był jakiś teleskop nawet za 200zł. Chciałabym aby możliwe było dostrzeżenie także mgławic, chociaż mało widocznych. Sama nie wiem jak to wszystko wygląda, ile można zobaczyć. A jak to wygląda z robieniem zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, pisałam tego posta w tym samym czasie co ty i odpowiadałam na poprzednie. Obserwacje z balkonu a czasem ze wsi gdzie niebo jest pełne gwiazd i zawsze dobrze widoczne. W temacie, który podałeś jest link do stronki, niestety przeraziły mnie ceny. Myślałam o czymś używanym i widzę, że jest tu nawet dział "sprzedaż", bo zdążyłam przeczytać jedynie, że na allegro nie warto nic kupować a to było pierwsze co mi przyszło do głowy. Więc jeśli chodzi o używane to myślałam o kilkuset złotych. Na allegro był jakiś teleskop nawet za 200zł. Chciałabym aby możliwe było dostrzeżenie także mgławic, chociaż mało widocznych. Sama nie wiem jak to wszystko wygląda, ile można zobaczyć. A jak to wygląda z robieniem zdjęć?

Balkon i wieś to dwa różne światy. Na wsi fajny by był newton na dobsonie, niestety na balkon to już zbyt mały komfort obserwacji. Jeżeli szukasz jakiejś okazji to przeglądaj regularnie dział "sprzedam" np: tutaj masz dość tani sprzęt. Na początek powinien być w miarę dobry (jeżeli szukasz czegoś za tak niską cenę), ale niestety do DS się raczej nie nada (zbyt mała apertura).

Jeżeli chodzi o fotografię to mały wstęp masz tutaj

Jeżeli chciałabyś zająć się fotografią "poważniej" to niebagatelne znaczenie ma tutaj montaż. Powinien być jak najlepszy, ale to niestety sporo kosztuje...

Pamiętaj aby nie spieszyć się z zakupem. Rozważałaś może na początek jakąś lornetkę?

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu babie się wydaje że należy jej sie od wejścia specjalne traktowanie? Nie rozumiem tego w ich mentalności, no ale wiek XXI jest podobno epoką kobiet :rolleyes: Mam nadzieję że Elwira nie przeczyta tej dygresji :D

 

Twoje wymagania wymagają kasy rzedu od 1000zł. Powiedz czym się zajmujesz a ja zadam ci równie nierealne wymagania za 200 zł i poproszę Cię o porade co kupić.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na pokładzie :D

twoje pytania może rozwiac tylko jedno albo spotkanie z małą grupką astro amatorów z twojej okolicy, ewentualnie wiekszy zlot(niedługo KUDŁACZE)

propozycje moją opieram swoim własnym doświadczeniem bo sam nie dawno zacząłem i na prawdo na zlotach można wszystkiego sprubować, jeżeli chodzi o sprzęt i fotografie.

bo tak na prawde jeżeli sama nie wiesz czego tak na prawde chcesz ( nie masz sprecyzowanego sprzętu) to niestety na forum niewiele ci pomogą.

na poczatek napisz z kad jestes i sprubój sie zkontaktować z kims z twojej okolicy.

pozdrawiam

 

 

:helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 - jeśli chodzi o specjalne traktowanie - chodzę po wielu forach i nie podoba mi się jak się naskakuje na ludzi bez powodu. Pisałam, że ciężko jest jeśli wchodzi się na zupełnie nowe forum, przejrzałam pierwszą stronę w tym dziale i nie było tego co mnie interesuje, na szczęście Szymon podał linka, jakiego potrzebowałam. I głupio było mi zadać tak banalne dla niektórych pytanie, spodziewałam się odpowiedzi a nie tego typu komentarzy, tym bardziej, że to nie pierwszy raz. Dałam raz stronę do oceny, to od razu zaczęła się krytyka tego co znajduje się na forum, mimo, że było to w dziale "rozrywka", o którym nie wspominałam.

Po 2 - babie? A co ma do tego płeć, tym bardziej, że po nicku tego nie widać?

Po 3 - raczej więcej byłoby tylko z balkonu. Nie mam sprecyzowanego co dokładnie chcę obserwować bo dopiero zaczęłam się nad tym zastanawiać.

Po 4 - jestem z Olsztyna, spośród moich znajomych chyba tylko 1 osoba interesuje się astronomią ale nie wiem do jakiego stopnia; studiuję, jeszcze nie pracuję więc nie mogę sobie pozwolić na nic drogiego.

Edytowane przez no.name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 - babie? A co ma do tego płeć, tym bardziej, że po nicku tego nie widać?

 

Widać to po żeńskich końcówkach i typowo kobiecej arogancji, "jestem kobietą, nadskakujcie mi" :rolleyes:

 

 

Po 4 - ... studiuję, jeszcze nie pracuję więc nie mogę sobie pozwolić na nic drogiego.

 

No to niestety cieżko bedzie Ci coś doradzić sensownego, zwłaszcza że piszesz o astrofoto a to nie jest takie proste. Może jednak na początek wizual aby nie bylo rozczarowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMAL chyba masz problemy z kobietami skoro od razu masz wyrobione takie zdanie. Wejdź sobie na nowe forum i zobacz czy tak łatwo jest wszystko znaleźć, zapytaj o coś i niech na ciebie zaraz naskoczą - wtedy pogadamy. Ciekawe jakbyś zareagował gdyby zdarzyło ci się to kilka razy na tym samym bądź podobnym forum.

Dzięki wszystkim za pomoc - mam teraz sporo do czytania :) Miłej nocki

Edytowane przez no.name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty pisane przez słabą płeć milej sie czyta . Po prostu wzbudziłaś zainteresowanie .

Moze ktos napisze czy na poczatek warto tego co podałem z allegro .

W/g mnie powinien wystarczyć . Ogólnie nie warto nic mniejszego . Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty pisane przez słabą płeć milej sie czyta . Po prostu wzbudziłaś zainteresowanie .

Moze ktos napisze czy na poczatek warto tego co podałem z allegro .

W/g mnie powinien wystarczyć . Ogólnie nie warto nic mniejszego . Zbyszek

 

To jest minimum jeśli sie chce coś sensownie zobaczyć a jeśli nas na taki nie stać to faktycznie już lepsza chyba lornetka.

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...b2ded3f6014f10b

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nic nie mam. Jedyny aparat to cyfrówka młodszego braciszka kupiona po promocji, ale do zwykłych zdjęć. I jakaś jego ruska lornetka BERKUT 10x50 (105m/1000m) - wstyd nawet pisać o tym bo nie wiem co to wszystko oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nic nie mam. Jedyny aparat to cyfrówka młodszego braciszka kupiona po promocji, ale do zwykłych zdjęć. I jakaś jego ruska lornetka BERKUT 10x50 (105m/1000m) - wstyd nawet pisać o tym bo nie wiem co to wszystko oznacza.

 

10x50 -Powiększenie 10 razy, a obiektywy mają średnice po 50mm. Bardzo uniwersalnie i przyzwoicie.

 

(105m/1000m) o ile dobrze pamietam to oznacza że obejmuje 105m na odcinku 1000m, pozwala to się zorientować w kącie widzenia.

 

Zwykła cyferka do astrofoto się nie nada, chyba że do przystawienia do okularu aby zrobić zdjęcie Księżyca lub planet, o mgławicach, galaktykach itp zapomnij.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny aparat to cyfrówka młodszego braciszka kupiona po promocji, ale do zwykłych zdjęć. I jakaś jego ruska lornetka BERKUT 10x50 (105m/1000m) - wstyd nawet pisać o tym bo nie wiem co to wszystko oznacza.

Taką cyfrówką też można robić zdjęcia astro. Przykładasz poprostu obiektyw aparatu do okularu teleskopu (projekcja okularowa)

Jeżeli chodzi o lornetkę to jak najbardziej nadaje się do pierwszych kroków w astro.

10-powiększenie

50-średnica obiektywów

105m/1000m to pole widzenia

Teraz już chyba wszystko jasne?

 

Korzystając z tej lornetki możesz poznać niebo i utwierdzić się (lub nie) w przekonaniu, że warto wydać kasę na teleskop...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz do Ksiezyca , planet potrzebny teleskop ze wzgl. na potrzebe powiekszen .

Od 40 do 150x to na poczatek wystarczy .

Lornetką nie tylko widzisz wyrazniej czy jaśniejsze gwiazdy - widzisz ich znacznie wiecej . Widać takze mglawice , komety itp. Lornetka poznasz niebo , teleskopem szczególy / jakies tam / zobaczysz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.