Jump to content

HAMAL

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  9800
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

HAMAL last won the day on May 23

HAMAL had the most liked content!

Community Reputation

10706 Excellent

About HAMAL

 • Rank
  Syriusz

Kontakt

 • Strona WWW
  http://indexhamal.pl/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Szczecin
 • Zainteresowania
  Technika, Astronomia, Mikrobiologia, Modelarstwo, Elektronika, Psychologia
 • Sprzęt astronomiczny
  - Newton 305/1500
  - Modified Newton 320/9200
  - Homemade Yoke equatorial mount
  - CCD mod, CMOS mod

Recent Profile Visitors

34404 profile views
 1. Tylko mi ich stroje wydają się głupie niczym z filmów klasy b ?
 2. Zielony Jest zielono z powodu zielonych okularów ? Jest zielono
 3. Dwa ostatnie obrazki pokazują jak można dość dokładnie zbadać centralność matrycy względem noska kamerki http://indexhamal.pl/astrofotografia/ASI224MCmodMkII.htm
 4. Moim zdaniem SHO w pełnej palcie barw z zielonym, fioletowym, różowym no i całą resztą najkompletniej różnicuje budowę mgawic.
 5. I galaktyczka z detalem się złapała ma swoją przyboczną galaktyczkę M13 ma i M3 Ładnie wyszło
 6. Ładnie wyszły różne struktury dookoła w mgławicy, nawet Sh2-128 zaznaczyła swoją obecność
 7. To ja poproszę tak jak da radę 50% w programach to jest zawsze neutral, 1 osłabia kanał, 99 wzmacnia maksymalnie, jaką charakterystyką działają te suwaki w programach akwizycyjnych nie wiem.
 8. A zrób tak weź aparat/kamerkę w dzień z balansuj na białej kartce a potem dorzuć CLSa w zrób foto jeszcze raz, ciekawe co wyjdzie
 9. To narzędzie mogło by się przydać do wyliczania balansu kolorystycznego R i B dla danych filtrów z danymi matrycami czasie rzeczywistym symulując obraz gwiazd o różnych spektrach, ile ja bym zaoszczędził czasu na latanie po niebie od czerwonych do niebieskich i z powrotem
 10. Ale skoro dokonując obróbki z filtrów RGB to co czerwone uzyskujemy czerwone a to co niebieskie uzyskujemy niebieskie a to co żółte uzyskujemy żółte, więc da się odwzorować kolory kosmosu jak należy. Może Autor dążąc do równowagi kolorystycznej fałszuje rzeczywistość i taj jak pisał wyżej Behlul, ogląda świat przez zielone okulary, ale dominanty nie toleruje, stąd żółte Ha.
 11. Nie wiem czy Wy nie jesteście sobie sami winni tych odblasków ładując filtry w środek układów optycznych Moim zdaniem powinniście stosować filtry 2" na wlocie wyciągu okularowego, istnieje wtedy szansa, że jakość obrazów by się poprawiła. Kto ma 2" może sprawdzić i dać znać jaki wynik.
 12. Nie uważam, że ma zły kolor Dziwię się, że nie jest czerwona Dziwię się, że u Ciebie jest żółta Dziwię się, że u nich jest żółta Znak toś przyczynę takiego stanu rzeczy ?
 13. W IPHAS ujawnia jakieś kształty dzięki za namiar
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.