Skocz do zawartości

eBook o astrofotografii dla totalnych laików


slvmtz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
pracuję nad ebookiem, który w założeniu ma być zbiorem cennych informacji o astrofotografii z punktu widzenia totalnego laika. Pisząc go, zakładam że odbiorca posiada tylko aparat fotograficzny i chciałby za jego pomocą cokolwiek uwiecznić, a potem jeszcze doprowadzić "to" do jakiegoś akceptowalnego stanu (możliwie najmniejszym kosztem). Poruszam w nim kwestię statywu, warunków meteo, zanieczyszczenia światłem oraz wielu innych ważnych z punktu mojego doświadczenia aspektów. Chciałbym niebawem wydać ten ebook w wersji płatnej, ale totalnie nie wiem jak się do tego zabrać. Nie mam firmy, więc raczej sprzedaż self publishing nie wchodzi w grę. W przypadku działalności nierejestrowanej też sprawa się komplikuje (przegadałem to z księgową). Dlatego... szukam wydawnictwa specjalizującego się w tego rodzaju publikacjach i chciałbym, abyście pomogli mi takowe odnaleźć w naszym astroświatku. 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ebook miał wersję fizyczną, jednak... wersja elektroniczna zdaje się być lepsza (moim zdaniem)

Obecny konspekt wygląda następująco:

1. Wstęp
2. Zacznijmy od statywu
3. Aparat fotograficzny
4. Przygotowanie sesji astrofotograficznej
5. Obróbka astrofotografii

6. Ciekawe pomysły na astrofotografię
7. Wstęp do wyższego poziomu zaawansowania
8. Koniec


Oczywiście całość jest bardzo ogólnikowa, ale jeśli jakieś wydawnictwo zechce zainteresować się pochyleniem nad tą pracą, to ja oczywiście wyślę całość do wglądu.
Poniżej pozostawiam taki podgląd na szatę graficzną części ebooka. Wewnątrz oczywiście mnóstwo praktycznych wskazówek, pokazywania różnic na przykładach i tłumaczenia różnych aspektów podejścia do astrofotografii w tych zupełnie początkowych momentach. Gdy ja zaczynałem, ciężko było znaleźć tak skondensowaną wiedzę, więc wydaje mi się, że jest potrzeba, aby coś takiego powstało.

Czekam na wasze komentarze.

obraz_2023-11-22_200901877.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.