Skocz do zawartości

orion svp i sterowanie z pc lub rp?


mirhon

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, 

 

Mam stary ale sprawny montaz oriona skyview pro z 2 silnikami (dual axis) ale bez firmowego kontrolera, zamiast tego mam juz jakis czas temu popelnione (nie prze ze mnie) diy sterowanie z goto… dziala to jakos ale jest mega upierdliwe ze o kablach nie wspomne…

Czy jest jakis interfejs ktory pozwolilby mi na strrowanie montazem z poziomu pc lub raspberry z np stelarmate? 

do tej pory bawilem sie tylko w wizual, ale chcialbym sprobowac jakiegos astrofoto… na początek z aparatem i obiektywem tele max 200mm

a i smartteleskopy mnie nie interesują 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, mirhon said:

Mam stary ale sprawny montaz oriona skyview pro z 2 silnikami (dual axis) ale bez firmowego kontrolera, zamiast tego mam juz jakis czas temu popelnione (nie prze ze mnie) diy sterowanie z goto… dziala to jakos ale jest mega upierdliwe ze o kablach nie wspomne…

Czy jest jakis interfejs ktory pozwolilby mi na strrowanie montazem z poziomu pc lub raspberry z np stelarmate? 

 

Niestety, kable są raczej niezbędne do podłączenia silników...

A jeśli coś nie działa, to trzeba zamontować coś, co działa - polecam OnStep.   🙂

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

firmowy kontroler już mam ... nie chcę zaczynać nowego wątku ... zapytam w tym...

Do tej pory w wizualu ustawiałem na polarną zgrubnie i dawało radę, chciałym jednak popróbować z astrofoto na razie z moim fuji xt1 i jakimś krótkim tele (200max), pytanie:

Czy mając taki montaż tzn. bez możliwości sterowania z komputera, mogę się wesprzeć jakimś softem i moim aparatem aby ułatwić sobie ustawienie na biegun (nie widzę gwiazdy pol z mojej lokalizacji) ?

Od razu mówię że nie chcę się bawić w dryft ... myślałem raczej o plate solving - czy to wogóle możliwe z montażem do którego nic nie podepnę ? Jest jakiś soft który ogarnia taki przypadek? Nie chcę jeszcze inwestować w lepszy montaż ... bo nie wiem na ile mnie astrofoto wciągnie ... 

Aktualnie mam do visuala Bresser/Messier 203/800 i raczej tym nie podejmę się prób astrofotograficznych z tym teleskopem na tym montażu.

Edytowane przez mirhon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ten soft nie podłącze do mojego fuji xt1.

Jedyny astro soft jaki znalazlem ktory moge spiac z moim aparatem to stellarmate, ktory korzysta z gphoto

 

http://www.gphoto.org/proj/libgphoto2/support.php

 

niestey stellarmate nie pozwala (?) na 3 point pa manualnie (montaz musi byc podpiety do softu)… tak mi to wyglada 

 

gdzie sie nie obruce to d… z kazdej strony 😞

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirhon napisał(a):

niestety ten soft nie podłącze do mojego fuji xt1.

Faktycznie  na szybko poszukałem w necie i do Fuji chyba nie ma sterowników do ascom.

Jak widać to nasze hobby jeszcze nie jest tak rozbujane żeby wszystkie sprzęty chodziły bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.