Skocz do zawartości

lonetke 20x80 mm sprzedam


Witos

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz proszę cos więcej o tej lornetce! Jaka to firma, etc. Poza tym ludzie na tym forum trochę się znają na lornetkach m.in. dzięki pracy grupy Arka Olecha i testom, które przeprowadzili. Cena, którą proponujesz jest b. niska, co raczej nie świadczy dobrze o sprzęcie, który oferujesz. Ale może się mylę.

Pozdrawiam

Geminiplus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!! Sprzedaje lornetke poniewaz uszczuplily sie moje finanse, korzystalem z niej bardzo malo. Co do ceny ?? Nie wiem czy jest bardzo niska poniewaz dostalem ja w prezencie. Co do firmy ?? Trudno rozszyfrowac nadruk na niej dlatego zalaczylem fotke z tym nadrukiem.

Pozdrawiam

 

 

P.S. Ale jesli cena mala to moge Ci sprzedac za 600, oczywiscie zartuje

post-1333-1121961413_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... 18:30 to trochę późno. Zobaczę. Tak czy owak, skoro jej używałeś to możesz powiedzieć kilka słów więcej o warunkach obserwacji. Będąc członkeim tego forum wiesz chyba coś o obserwacjach lornetkowych. Jakie daje obrazy, z czego jest wykonana, czy pryzmaty Bak - 4, aberacja chromatyczna, dystorsja pola, kolimacja etc. Marudzę?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie daje obrazy, z czego jest wykonana, czy pryzmaty Bak - 4, aberacja chromatyczna, dystorsja pola, kolimacja etc. Marudzę?

 

Nie, pytasz, w sumie rozsądnie, bo sprzedawca coś oszczędny w słowach a trudno kota w worku kupować.

Lornetka faktycznie niedroga, ale nie wzbudza zaufania nieznana firma (Y&Y?) i brak typowego dla lornetek aperturze 80 mm i większych porządnego mocowania do statywu, który przy okazji zmniejsza drgania obiektywów, takiego, jak na przykład w tej lornetce Zhumella, która do najdroższych nie należy.

Jakoś nie wyobrażam sobie stabilnego zamontowania takiego 2-3 kg smoka na gwincie, jak w małej lornetce, w dodatku nie sądzę, że to mocowanie wypada akurat w punkcie ciężkości tej lornety, więc będzie drgało, nie mówiąc o narażeniu na złamanie. Chyba, że obiektywy ma tak naprawdę mniejsze lub plastikowe, ale tego jej nie zarzucam, ani nie życzę.

Oczywiście, można zamontować to obejmami na żurawiu i nie przejmować się oryginalnym mocowaniem.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... tak czy owak chyba ją obejrzę osobiście, bo nigdy nic nie wiadomo. Myślę, że niedługo spotkamy się na obserwacjach więc sobie pogadamy o różnych aspektach naszego hobby. Prawda jest taka, że nie uśmiecha mi się wydawać dużych pieniędzy na rasowy sprzęt ze względu na warunki klimatyczne w Polsce. Ile my mamy nocy, w które możemy coś poobserwować? Dlatego chcę kupić cos sensownego a nie kosmicznie drogiego. Myślę w tej chwili o dużym bino i refraktorze. No tak sobie pogadałem...

Pzdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie, pytasz, w sumie rozsądnie, bo sprzedawca coś oszczędny w słowach a trudno kota w worku kupować.

Lornetka faktycznie niedroga, ale nie wzbudza zaufania nieznana firma (Y&Y?) i brak typowego dla lornetek aperturze 80 mm i większych porządnego mocowania do statywu, który przy okazji zmniejsza drgania obiektywów, takiego, jak na przykład w tej lornetce Zhumella, która do najdroższych nie należy.

Z tym mocowaniem to bym nie przesadzał DO 16x80 też takie ma, a obserwatorzy nie narzekają (tylko potrzeba kupić porządny L-adapter).

 

A co do firmy kiedyś o ile dobrze pamiętam Andee napisał w stylu:

Dla mnie sprzęt może nazywać się XYZ ale jak będzie dawał dobre obrazy to będę go używał.

 

Więc trzeba sprzęcicho obmacać (nawet jeśli cość sprzedający napisze)a nie od razu je krytykować że firma bee... ;)

 

BTW podróż trzeba wliczyć w cenę co może spowodować nie opłacalność zakupu no chyba, że obrazki będą jak żyletki :Boink:

Edytowane przez Flowenol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.