Skocz do zawartości

Problem z Synscan GoTo


K1ingu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 14 maja tego roku zakupiłem swój pierwszy teleskop Sky-Watcher Star Discovery 150 z deltaoptical.pl

Podekscytowanie i radość były ogromne, codziennie wychodziłem z nim do ogrodu w dzień i noc. Bardzo uważałem i obchodziłem się z teleskopem bardzo delikatnie.

 

Nie ustawiałem wyrównania do gwiazd, ani śledzenia obiektów. Na razie ograniczyłem się do namierzania obiektów za pomocą strzałkami. No i właśnie... wczoraj pojawił się problem z lewą i prawa strzałka na pilocie, a mianowicie gdy klikam nawet na ułamek sekundy strzałkę w lewo lub w prawo to teleskop się kręci w nieskończoność, jak kliknę strzałkę w drugą stronę to zaczyna robić to samo ale w drugą stronę. Jedyne jak da się go zatrzymać to albo wyłączyć cały montaż albo klikać tymi strzałkami aż wkoncu zaskoczy i zadziała. Strzałki góra I dół działają poprawnie. Dodam że problem ten pojawią się również gdy steruje montażem za pomocą aplikacji, więc obstawiam że problem jest z montażem a nie pilotem.

 

Dołączam wideo prezentujące problem.

 

Do dnia wczorajszego wszystko działało dobrze, czyli klikam strzałkę - teleskop delikatnie się porusza i zatrzymuje, a gdy przytrzymuje strzałkę to leci ciągiem. Teraz nieważne co zrobię to on się obraca. Dodam jeszcze że nic nie zmieniałem, wszystko robiłem tak samo jak zawsze, w ustawieniach pilota też nie grzebałem bo jestem mocno początkującym i dopiero wchodzę w ten świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podejrzewasz problem z montażem, a sprzęt masz na gwarancji, to nad czym się tu zastanawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, seg napisał(a):

Skoro podejrzewasz problem z montażem, a sprzęt masz na gwarancji, to nad czym się tu zastanawiać?

 

Najpierw chciałem dopytać, bo może miał ktoś taki problem i uporał się z nim bez konieczności pakowania wszystkiego, wysyłania i czekania kilku dni :D Oczywiście jak nikt nie będzie w stanie pomóc to go odeślę na gwarancję, bo dzisiaj nawet dzwoniłem do deltaoptical dopytać jak to wygląda z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.