Skocz do zawartości
  • 0

Astroberry - problem


Gayos

Pytanie

Cześć Wam.

Po długiej przewie i zmiany sprzętu postanowiłem odpalić Astroberry.

Niestety nie mogę skonfigurować sprzętu bo pokazuje się takie okienko: dodam, że wcześniej wszystko działało i udało mi się odpalić sesję.

Odłożyłem astroberry na półkę i po odpaleniu takie coś:

image.png.688d93d87ead7714bc612a67da72798b.png

 

i nie wiem o co kaman.

Proszę o w miarę prostą poradę, bo tego systemu dopiero się uczę.

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Coś się wykrzaczyło. Spróbuj mu zrobić update w konsoli -
sudo apt update && sudo apt upgrade && sudo apt dist-upgrade

albo lepiej ściągnąć  obraz i zapisać na karcie jeszcze raz (i update) Karty SD mają to do siebie, że nie są trwałe i nie są wiarygodnym nośnikiem - z tego powodu przeskoczyłem na MiniPC z NVMe i Stellarmate.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę szkoda ale wygląda, że projekt umiera. Radek pisał na FB, że będzie nowa wersja jakoś w luty ale nic nie wyszło. Moim zdaniem trzeba się zastanowić, bo obecna instalacja ma już trochę na karku a w sofcie jednak sporo się zmienia.

Co do trwałości kart SD to ja swoje astroberry miałem postawione na małym dysku SSD, działało bez problemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam ostatni update astroberry na r-pi i chodzi całkiem dobrze, choć doskwierał brak kilku usprawnień z wersji indi 2 no i ten nieszczęsny memory leak. Jak robiła się astrometria dla plate solvingu czy dla PA to był peak na pamięci i crash Ekosa. Co ciekawe - ta sama wersja postawiona na Ubuntu na jakimś starym PC (CoreDuo 4700,  DDR2 2 GB i Ubuntu 20.02 64bit z xFCE4) nie wykazywała takich problemów. Pełna obsługa PA/PS nawet z kamerą 26 mp APS-C. Na jesieni  leciałem już na skompilowanej wersji z indi 2.0.6 skryptem z https://gitea.nouspiro.space/nou/astro-soft-build, ale właśnie bolączką były karty SD, kompilacja wywalała się w losowym momencie, dopiero któraś karta z kolei i to nie markowego producenta pozwoliła dojść do końca i cieszyć się z funkcji Indi 2.0 i Kstars 3.6.5. Z dyskami SSD za to wiesz jaki jest problem ;)  albo USB3 albo wifi 2.4/BT (bug kontrolera w wersji 4B), do tego nie każdy kontroler USB-SATA chce stabilnie pracować. Zwłaszcza w terenie dysk SSD doprowadzał do białej gorączki, trzeba zadbać o stabilne zasilanie R-pi gdyż z jego niską tolerancją na wahania napięcia odmawia współpracy. A wilgoć i temperatura robią swoje. Jak R-pi to tylko z dobrą kontrolą zasilania - jak to robi Ikarus ze Stellarmate Pro czy Jolo z Astrolinkiem 4 Pi. I wtedy to ma sens. Wersja Pi 5 ma już obsługę PCI-E, wiele bolączek może to rozwiąże ale wciąż piętą achillesową jest ten malutki margines zasilania: 5.1v

Edytowane przez TheHollowMan
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.