Skocz do zawartości

Aparat na wakacje


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z zapytaniem do fachowców. Koleżanka z pracy poszukuje aparatu cyfrowego do robienia zdjęć na wakacjach , uroczystościach rodzinnych itp. zastosowania. Co polecacie jeżeli budżet wynosi ok. 2000-2500max. Na co zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co tak dużo wydawać , niech kupi Olympusa C-150 za ok. 800 pln do tego jest idealny - bawiłem się nim ostatnio i za te pieniądze można brać w ciemno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link ale możliwości jest tyle, że przy tym wybieranie teleskopu to bułka z masłem na śniadanie. Na naszym forum jest parę kompetentnych osób w tym temacie do których mam zaufanie. Ale jeszcze raz dzięki za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zwróci uwagę na zasilanie. Najlpeszy aparat cyfrowy jest nic nie warty, jeśli akumulator umiera po 100 minutach. :'(

Coolpix 990 "chodzi" na cztery paluszki R6. ::)

Z dobrymi akumulatorami 1600-2000mAh bez problemu chodzi 4 dni ;D

 

Poza tym solidna, metalowa obudowa to kolejny argument "990tki"

 

I jeszcze coś pamięć typu CompactFlash wychodzi chyba najtaniej za 1 MB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem na grupie ze a60/70 jest mocno awaryjny... Co troche ktos wyskakuje z nowym bledem.

 

Ale mowie tylko co "slyszalem", swoim doswiadzczeniem nie moge tego poprzec.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tak jest

A60/70 na wszystko :)

Ale nie zmienia to faktu ze czesto pojkawiaja sie posty o usterkach i podobno ma slaba optyke (przyciemnione rogi)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą kartą pamięci to nie ma co przesadzać. 3MPix zdjęcia ważą przy symbolicznej kompresji w granicach 1.5Mb. Kupując kartę 128 ma się prawie 10 zdjęc. Przy 256Mb jest to prawie 200. Z doświadczenia wiem, że zdjęcia zgrywa się dość często na HD w komputerze. Wielokrotnie są to loty po 30-50 zdjęć. Ładowanie zatem kasy w 1Gb jest dla mnie wywalaniem pieniędzy w błoto. Oczywiście inaczej sie sprawa ma, gdy ciężar jednostkowego zdjęcia jest większy. Uważam, że karta powina być taka, że przy żądanej jakości powinno się mieścić 120-150 zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą kartą pamięci to nie ma co przesadzać. 3MPix zdjęcia ważą przy symbolicznej kompresji w granicach 1.5Mb. Kupując kartę 128 ma się prawie 10 zdjęc. Przy 256Mb jest to prawie 200. Z doświadczenia wiem, że zdjęcia zgrywa się dość często na HD w komputerze. Wielokrotnie są to loty po 30-50 zdjęć. Ładowanie zatem kasy w 1Gb jest dla mnie wywalaniem pieniędzy w błoto. Oczywiście inaczej sie sprawa ma, gdy ciężar jednostkowego zdjęcia jest większy. Uważam, że karta powina być taka, że przy żądanej jakości powinno się mieścić 120-150 zdjęć.

 

 

Z tym zgrywaniem bedzie w jej przypadku mały problem bo jedzie do Portugalii na trzy tygodnie i komputera nie zabiera. Mówiła coś o ładowaniu zdjęć na swoją skrzynke z jakiejś kafeji internetowej. Wydaje mi sie że kartę 256Mb musiała by miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Mirku, wybór jest duży. Też polecam A70 ewentualnie A60. Doskonale nadaje się do zastosowań jakie opisałeś (automat) a jednocześnie pozwoli na trochę bardziej kreatywne podejście, gdy robienie zwykłych fotek znudzi się (ustawienia manualne).

Co do karty pamięci to w przypadku A60 polecam 128-256MB, a w przypadku A70 256MB.

Aparat zasilany jest 4 akumulatorkami typu "paluszki". Jak zabraknie energii to zawsze można dokupić zwykłe bateryjki. Poprzez dodatkowy adapter umożliwia dokręcenie tele i wide konwerterów, a nawet okularu do teleskopu ;D. Ma stosunkowo małe gabaryty i masę.

Jest wysoko oceniany w swojej klasie przez fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Za 2 do 2,5 tysiaka można mieć spokojnie Nikona CP-4500 z perfekcyjną optyką i 4 krotnym Zoomem optycznym ;D ;D ;D

Co takiego mają w stosunku no Nikona te Canoony że tak je polecają ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A60 można kupić za 1200zł

 

A70 za 1600zł

 

a za reszte do 2500 dokupić całe wyposażenie

 

adaptery ładowarki pokrowce akumulatorki itp.

 

To tak jak Alamak jako pierwszy teleskop kosztuje 500 do 1000zł więcej bo przecież trzeba kupić okulary ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie pytam o różnicę cenową bo tą znam ale o różnicę w parametrach jakości optyki i przetwornika, ostrość, winietowanie, dystorsje, szumy etc... ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i polecam HP PS 735 (ok. 1200-1300) wbudowane 16MB + gniazdo na SD. Zoom: 3x optyczny, 5x cyfrowy.

Aktualnie posiadam kartę SD 128MB i wygląda to tak:

-najgorsza jakoś (*) - ponad 800 zdjęć

-najlepsza (***) - 81 zdjęć

Do tego możliwość nagrywania filmów. Baaaaardzo łatwa obsługa !!!!

Aha, zdjęcia w najgorszej jakości (*) wyglądają rewelacyjnie - znajomy robi wydruki na drukarce w tej jakość i twierdzi, że lepiej nie trzeba ;) Gwarancja 1 rok w serwisie HP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 do 2,5 tysiaka można mieć spokojnie Nikona CP-4500 z perfekcyjną optyką i 4 krotnym Zoomem optycznym ;D ;D ;D

Co takiego mają w stosunku no Nikona te Canoony że tak je polecają ???

 

Janusz, chodzi o aparat do robienia zdjęć na wakacjach, uroczystościach rodzinnych itp. Do tego Canon A70 jest moim zdaniem lepszy i tańszy

A jest lepszy bo:

1. ma lepiej rozwiązane zasilanie (CP- beznadziejne)

2. czytelne menu (CP - skomplikowane)

3. dobrze radzi sobie z kontrastowymi scenami (CP - kiepsko)

 

Ale nie przejmuj się. Gdybym wybierał aparat dla siebie, to z tych dwóch wybrałbym CP4500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Chyba masz racje bo w menu wprawdzie bardzo rozbudowanym ale nie prostym w obsłudze CP-4500 sam się czasem gubię, szczególnie jak sięe spieszę gdzieś w nocy na prędce coś zfocić, Canona A 60 i 70 nie znam i nie zabiorę na ten temat zdania i dlatego prosiłem innych o ich porównanie :-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.