Skocz do zawartości

Jak w serverze uaktywnic zlacze EISA


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Wymienilem padniety komp. na troche zwawszy Compaq proliant 3000 2x330 .

Sa w nim zlacza PCI i EISA wspoldzielone . Sa aktywne jako PCI . Wlozenie karty EISy daje komunikat o bledzie 46h i slot miszmatcz czy podobnie .

Prawdopodobnie z dyskietki uruchamia sie BIOS i tam konfiguruje .

Moze ktos poradzi co z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje , poskutkowalo . :Beer::Beer::Beer:

Zostal jeszcze jeden problem Harleqin tj. program co ripuje w postskripcie prace i steruje naswietlarka, nie chce sie dac zainstalowac na nowym kompie z procesorami pentium II . zaraz po uruchomieniu setupu instalacji pojawia sie komunikat o tym, ze jest niezgodnosc sprzetowa platform . Poprzednio byl na Alpha 1000 pod win 3,51 NT. Tak jakby byl kompilowany na Alphy 1000 . Choc dosowe nc chodzilo na niej . Teraz jest na win 4 nt i z opisu Harleqin moze na nim chodzic .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak najrozsadniej choc drogo , najlepiej aby z karta na PCI .

Uszkodzony komp. ledwo dychal jak w poblizu domu piorun trzasnal i z 256Mb widzail tylko 64 . Moge nowy zasilacz kupic za 1100 , lecz mogla przy okazji pasc plyta poniewaz przetwornica dostala zwarcie. Terazniejszy Proliant jest juz dobry .

Oprogramowanie do niego powinno pasowac takze na PCta .

Chyba za nowsza Alpha sie rozejrzec ? Ponoc do 3 generacji ma zgodnosc sprzetowa i programowa .

Swoja droga zaczely interesowac mnie serwery. Musze podszkolic sie z sieci . Gdzie znajde informacje na temat prostych sieci ?

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejnym problemem w przeskoczeniu z Alphy na Intela to to że Alpha od dawna jest 64 bitowa, inne wielkosci stron itp. to są właśnie różnice platform. Co do sieci to moze ksiazka Linux Internet Server Carna Ksiega wyd. Helion, autorzy:H.Tsuji, T.Watanabe, Acrobyte. W prawdzie opisuje tworzenie serwera linuxowego na ATeku ale Linux działa też z powowdzeniem na alphie poza tym bardzo wyczerpujaco opisane jest stworzenie sieci lokalnej i udostępnienie w niej internetu.

Edytowane przez Hery Sasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAN . Takie do biura . Jak juz mam server to warto sie tym zajac chocby dla wlasnej satysfakcji . A przy okazji pomogl bym zonie .

Troche sie zajmowalem Personal Net Ware , tylko tyle .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAN . Takie do biura . Jak juz mam server to warto sie tym zajac chocby dla wlasnej satysfakcji . A przy okazji pomogl bym zonie .

Troche sie zajmowalem Personal Net Ware , tylko tyle .

Ciężko coś poradzić, za szeroki temat. Najlepiej chyba wybrać się do księgarni i coś sobie znaleźć.

Bo widzisz, inne są książki, jak taką sieć fizycznie wykonać, inne, jakich urządzeń aktywnych użyć, inne jak to wszystko na Linuksie, Windowsie czy innym systemie skonfigurować. O każdej z tych rzeczy można się latami uczyć.

Zajmuję się tym na co dzień, głównie urządzeniami aktywnymi Cisco , dlatego trudno mi powiedzieć "przeczytaj to i to i będziesz wiedział wszystko". Może poczytaj grupę pl.comp.networking, a na początek jej nieoficjalne FAQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam!

Po dlugotrwalych probach uruchomienia kompa mam taki sam drugi .

Tez z nim stoje , nie umie wczytac z dyskietki biosu . Po prostu stacja dyskietek niczego nie czyta . Moze nie te pliki byly na dyskietkach , ale nawet nie zaczyna czytac . Jest to server alpha 1000 4x266 .

Mam winNT 3.51 for Alpha .Do tego dyskietki

G95 NTWDrv

ECu Diskette V1.9 DEC Alpha for winNT ,UNIX,

Microsoft WindowsNT 3.51 Release Notes for Digital Alpha system

Microsoft windowsNT server x86 Boot disk 1, 2, 3

Alpha System H/W RX23

Fast EtherWorks PCI 10/100 instal v 2,4

Musze z dyskietki go skonfigurowac a on wcale nie probuje czytac z dyskietki

.

Co z tym zrobic . Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem maila co mam robic tylko nic nie rozumiem .

If your System don´t see FDD, CD and HD I would check it from the console prompt (commands see srm_reference or type in "HELP"); maybe you have set wrong SCSI-ID´s.

http://download.majix.org/dec/srm_reference.pdf, Alphaserver 1000A Owners Guide [pdf]

http://download.majix.org/dec/

Alphaserver 1000A Service Guide [pdf]

Alphaserver 1000A Technical Summary [pdf]

Alphaserver 1000 Owners Guide [pdf]

Alphaserver 1000 Service Guide [pdf]

SRM Console Reference [pdf]

Alpha Architecure Handbook [pdf]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

If your System don´t see FDD, CD and HD I would check it from the console prompt (commands see srm_reference or type in "HELP"); maybe you have set wrong SCSI-ID´s.

"Jeśli system nie widzi stacji dyskietek, napędu CD lub twardego dysku, sprawdziłbym je z konsoli (komendy opisano w pliku srm_reference" lub wpisz HELP); być może ustawiono błędny numer SCSI-ID"

 

Nieszczególnie znam się na Alfach. Może jednak poszukaj fachowca na jakimś forum użytkowników tych maszyn? O ile wiem, stacje dyskietek raczej nie są SCSI, więc SCSI-ID ich nie dotyczy. Może po prostu coś nie styka z tą stacją lub rzeczywiście nie masz na dyskietce potrzebnych plików?

 

Masz dostęp do tej konsoli SRM czy AlphaBIOS-u? Powinien, o ile rozumiem, uruchomić się po starcie i naciśnięciu F2. Tak mówi, jak widzę, mb_nt_inst_gde.pdf

Zaś srm_cnsol_users_gde.pdf na stronie 31 mówi, jak uruchomić upgrade BIOS z dyskietki czy sprawdzić dostępne urządzenia (show dev)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje . Pocwicze . Juz jest cos do zaczepienia .

Bylem w serwisie , powyciagali kosci jakie sie daly , poskladali i znowu wyciagali,nozki prostowali . Po 3 godzinach znowu byl taki jak go zanioslem . dzialal . Stwierdzili ze tam jest niedostepny bios i nie da sie go zresetowac . Jak zaczeli dobierac sie do kosci z poprzedniego kompa to udalo mi sie zrezygnowac z ich uslug.

Pod XP byla robiona kopia dysku poniewaz jest NTFS . XP cos wpisal na te dyski i teraz sa traktowane jakby w czesci uszkodzone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.