Skocz do zawartości

Koniec "tego dobrego" w Toruniu?


sp2ukx

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sie jeszcze zastanawiam. Co prawda jestem na urlopie i czasowo jestem dostępny ale myślę nad sensownością tak dalekich wypraw. To jednak spory kawałek. Jednak jeśli mamy myśleć o wyjazdach na całe weekendy to ok. Ale jeśli tylko mają w grę wchodzić jednonocne wypady to chyba trochę daleko. Ale to tylko moje przemyślenia. Nie mam ochoty odwodzić nikogo od tego pomysłu bo generalnie i tak mi się on podoba. Byłbym 5 w grupie. Aby pomysł jechania w kilka aut był realny trzeba by zapakować po min. 3 osoby w aucie i dzielić koszty paliwa. To byłoby do zgryzienia. Czyli potrzeba nam jeszcze 1 chętnego wg. moich wyliczeń. Lub po 4 osoby. No to potrzeba wtedy jeszcze 3 wariatów. Mam samochód ale jeśli miałbym jechać sam lub tylko z 1 pasażerem to temat robi się zbyt drogi jak dla mnie. A wogóle to ile to jest kilometrów? Bo nie wiem:(. A termin pasuje mi każdy do końca stycznia.

Edytowane przez sp2ukx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstępnie też mogę jechać, chyba, że coś mi wypadnie. Transport jednak biorę swój. Teren trzeba obadać i sprawdzić jak się nadaje.

 

Z Torunia jest to trochę kilometrów ale myślę, że w przypadku wyjazdu w kilka osób, z różnymi sprzętami, pod czarne niebo i gdy pogoda będzie na 100% to i tak warto jechać na te kilka godzin. Lepsze obserwacje w bardzo dobrych warunkach, niż częste w warunkach kiepskich. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie generalnie też bardziej pasują weekendy. Najlepiej w systemie - wyjazd w piątek po robocie, noc z piątku na sobotę pod niebem, potem, jak ktoś ma potrzebę, jakieś spanko (albo obserwacje Słońca) i powrót do Torunia późnym popołudniem - wczesnym wieczorem w sobotę.

Ale niestety ten weekend za tydzień odpada. Muszę być całą sobotę w Toruniu. Potraktujmy to więc jako rekonesans, a nie regułę.

Co do transportu. Odległość wynosi chyba około 80 km (Toruń-Włocławek + około 20-25 km), czyli najbliżej nie jest. A warunki na drogach różne bywają. Ja na 99% jechałbym swoim samochodem, niezależnie od obsady. Oczywiście lepiej byłoby dzielić koszty paliwa, a więc jesteście mile widziani na pokładzie. Mam Suzuki Swifta sedana i we 3-4 osoby ze sprzętem spokojnie się pomieścimy. Jak ktoś ma coś większego i bardzo mu zależy na wzięciu swojego samochodu, to nie ma problemu - możemy się dogadać.

Oczywiście jak na 100% nie będzie pogody, to nie ma co sprzętu brać, a może i nie ma po co w ogóle jechać. Ale mamy jeszcze parę dni, żeby się zastanowić i prognozy śledzić.

Miejsce i czas zbiórki też jest do dogadania. Mi bardziej pasuje Starówka i dalej w stronę Rubinkowa. Ale startując ze Starówki, to już właściwie nie ma znaczenia, którą stroną Wisły będzie się zaczynało. Mieszkam na Skarpie i zwykle w tę stronę jadę przez most autostradowy i dalej jedynką, ale teraz pewnie będą wyjeżdżał z pracy czyli ze Starego Miasta, a więc przejazd przez Wisłę w centrum jest chyba bardziej sensowny. Przez Włocławek zwykle jadę trasą tranzytową i po przejechaniu obok cmentarza skręcam w lewo drogą 62 na Płock. Droga biegnie do zapory i krótko przed nią odchodzi na prawo (wschód). Dalej to już prosto. Zresztą dam tu później jakąś mapę dojazdową, ale to może po naszej pozytywnej weryfikacji miejsca.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak na razie jest nas 4ka z Torunia do dojazdu (mam nadzieję że nikogo nie pominąłem)

czyli jeden samochód pełen

- Dominik jeszcze powiedz czy ty będziesz własnym autem? czy doszlusujesz do naszego?

jeżeli nie pojawią się dodatkowe osoby z Torunia to jedziemy jednym autem - moja propozycja

zrzuta na paliwko - nie wiem czy po 10 zł wystarczy?

możemy moim ale to nie będzie komfortowa podróż - w końcu Seicento to sportowa bryka na niskim zawieszeniu :ha: przeznaczona dla dwóch osób :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem może być mój samochód. Jeśli nie będzie ciężkiego sprzętu, spokojnie się we 4 (łącznie ze mną) pomieścimy. Od biedy by się i 5 zmieściło, ale japońce bywają wąskie (mój jest). Koszt paliwa szacuję na 40-50 zł (80-100 km x 2 x 7l/100 x 3,6 zł/l). Ja mogę zabrać ETX-70, laptopa, kamerkę Philipsa, Canona EOS 300 analogowego. Ale obawiam się, że nie będzie pogody i sprzęt będzie niepotrzebny. Od środy ma być pochmurno i to z opadami śniegu. Jak będzie mocno sypało, to chyba w ogóle sobie darujemy wyjazd. Ja muszę być na 100% w Toruniu w piątek rano i nie mogę sobie pozwolić na ryzyko zakopania się w zaspach.

Pozdrawiam

Piotr

PS. W ICM prognoza jest tylko do środy, ale spójrzcie na to:

http://pogoda.interia.pl/miasta?id=11991

:(

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtępne ustalenia co do naszego czwartkowego wyjazdu są takie:

- startujemu około 16-16.10 z Bulwaru Filadelfijskiego (naprzeciwko parkingu pod mostem drogowym),

- robimy rundkę wokół Starego Miasta Bulwarem, Warszawską i Wałami celem zebrania towarzystwa,

- wyjeżdżamy przez most drogowy w centrum i dalej jedynką jedziemy na Włocławek,

- we Włocławku spotykamy się z DominikiemM (to jeszcze do dogadania),

- za Włocławkiem jedziemy drogą 62 na Płock i po przejechaniu około 13 km za zjazdem na drogę 62 jesteśmy na miejscu,

- nasza stacja jest blisko za skrzyżowaniem drogi 62 z drogą przez las na Jazy. Przy tym skrzyżowaniu jest dymiący grill-bar (o wdzięcznej nazwie Maciuch bodajże).

W razie jakiś pytań i wątpliwości numer do mnie: 0-880499168

Pozdrawiam

Piotr

PS. Jakby komuś z całej naszej czwórki (+Dominik) było za wcześnie, to niech się odezwie tu lub na komórkę.

No i jeszcze dopiszę, że wobec faktu prawdopodobnego zachmurzenia nie jest to chyba niestety wyjazd obserwacyjny (jak będzie pogoda to i owszem), raczej rekonesans dotyczący miejsca (zaświetlenie, baza socjalna, wybór optymalnego miejsca pod teleskopy itd).

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwartek jest OK, ale ta punkt 16-ta w mieście może trochę zbyt napięta. Jeśli będę miał transport z pracy do miasta (z Lubicza), co zdarza się w 90% przypadków, to zdążę bez problemu, jeżeli nie, to będę zdany na autobus linii 35 z Lubicza Dolnego o 15:31. Jedzie on cholera wie ile, ale może do pół godziny być, bo czasami na wlotowej do Torunia od Lubicza są korki, więc o 16-tej wylądowałbym koło Garnizonowego. Pod most z kamasza jeszcze trochę by zeszło, chyba że umówilibyśmy się właśnie na Pl. Św. Katarzyny?

Edytowane przez Piotr B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. O 16-tej startujemy ze sp2ukx'em z Bulwaru, potem jedziemy w okolice placu Katarzyny i tam w pobliżu przystanku 35 możemy się spotkać z Tobą i z Tadeo. Jemu chyba też będzie bliżej. Czekamy na autobus z Lubicza do Twojego przyjazdu i już.

Tadeo, zauważyłeś, że o Tobie była mowa? Powtarzam jeszcze raz - będę zaraz po 16 na placu Katarzyny w okolicach przystanku 35 (pewnie na parkingu przy płocie liceum nr 10). Jak sądzę Tobie będzie tam lepiej podejść niż na Bulwar.

Pozdrawiam

Piotr

Jak widać za oknem - pogoda pod psem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny i owszem, ale czy sensowny. Hmm....

Główny cel to zobaczenie miejsca. Pod kątem przyszłych obserwacji. Może jakieś przejaśnienia będą, trudno przewidzieć. Pojedziemy - zobaczymy. Wypijemy kawę, albo co tam kto chce, zobaczymy gdzie latarnie, gdzie umieścić teleskopy, żeby ewentualnie do prądu było blisko i ciemno.

Na obserwacje raczej się nie nastawiamy. Trochę szkoda, ale niestety tak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.