Skocz do zawartości

M8+M20+M21 - pierwsza próba


mklimasz5

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Ostatnio udało mi się zrobić zdjęcie tym właśnie obiektom. Sprzęt - Canon 350D@ISO800 + obiektyw 200mm Jupiter (M42). Przyznam szczerze, że musiałem nieżle "wyciągnąć" obraz, mimo, że złożyłem 5 ekspozycji, każda po 2 minuty. Zastanawiam się, ile trzeba czasu, żeby to wyglądało dobrze bez tak mocnej obróbki. Koniec końców - mam nadzieję, że się Wam spodoba (w pełnej rozdzielczości zamieszczę niedługo zdjęcie na mojej stronie, tu daję nieco "przycięty" format).

 

Pozdrawiam

Michał

post-671-1158436517_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Sprzęt - Canon 350D@ISO800 + obiektyw 200mm Jupiter (M42). Przyznam szczerze, że musiałem nieżle "wyciągnąć" obraz, mimo, że złożyłem 5 ekspozycji, każda po 2 minuty. Zastanawiam się, ile trzeba czasu, żeby to wyglądało dobrze bez tak mocnej obróbki. Koniec końców - mam nadzieję, że się Wam spodoba (w pełnej rozdzielczości zamieszczę niedługo zdjęcie na mojej stronie, tu daję nieco "przycięty" format). ...

 

heh mklimasz5, to masz niezłe zaświetlenie nieba, coś czuję, że to jakieś warszawsko-podwarszawskie :D

spróbuj może najpierw balans bieli ustawić na "tungsten" - żarówe, powinno pomóc

 

i jak możesz, to przymkij trochę ten obiektyw, bo bardzo wali aberacją

bo zdjęcie naprawdę niezłe, zwłaszcza po obróbce montera

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

heh mklimasz5, to masz niezłe zaświetlenie nieba, coś czuję, że to jakieś warszawsko-podwarszawskie :D

spróbuj może najpierw balans bieli ustawić na "tungsten" - żarówe, powinno pomóc

 

i jak możesz, to przymkij trochę ten obiektyw, bo bardzo wali aberacją

bo zdjęcie naprawdę niezłe, zwłaszcza po obróbce montera

pozdrowienia

 

Na początek: Bardzo się cieszę, że zdjęcie się spodobało :)

 

Co do "light polution" - tu niespodzianka, bo zdjęcie zostało zrobione podczas wakacji w Chorwacji - a dokładnie na Korculi. Faktem jest, że trochę latarń tam było (dość daleko) ale Lagunkę i wszystkie (!) odgałęzienia Drogi Mlecznej widziałem wizualnie :) Popróbuję z balansem bieli bo faktycznie trochę to wyszło zbyt kolorowe. Co do obiektywu - masz całkowitą rację, ale podejrzewam także, że przydał by się filtr minus-V, bo obwódki wokół gwiazd przypominają nieco rozjazd w UV...

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

No,ładne zdjęcie! Tylko napisz na jakim montazu to zrobiłeś?

 

A tak wogóle to na jakim balansie bieli powinno sie robic takie zdjęcia ?

 

Fotki robiłem na P2Z który wypożyczył mi na wyjazd mój przyjaciel. Powiem krótko i zwięźle - R E W E L A C J A! Stawiasz i... przystępujesz do robienia zdjęć!

Odnośnie balansu bieli - jak dotąd robiłem na auto, ale niewykluczone, że trzeba będzie zmienić to przyzwyczajenie. A tak na marginesie - czy balans bieli ma jakiekolwiek znaczenie, jeżeli zdjęcia zapisywałem w trybie RAW? Bo wtedy aparat zapisuje niezdekodowany (?) obraz z matrycy a odtworzenie koloru następuje w procesie debayer w programie...

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.