Skocz do zawartości

Planetoida 1998 QE2


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na taką informację...

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Za-kilka-dni-Ziemie-minie-duza-planetoida,wid,15679997,wiadomosc.html?ticaid=110a7a

 

Pomimo, że za dużo raczej w moim SW 150/750 nie zobaczę, to jednak chciałbym spróbować. Przy takiej przewidywanej jasności powinna być widoczna, a akurat wtedy będę kilka nocy pod ciemnym wiejskim niebem. Ktoś wie, gdzie dokładnie szukać na niebie tego malucha?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na taką informację...

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Za-kilka-dni-Ziemie-minie-duza-planetoida,wid,15679997,wiadomosc.html?ticaid=110a7a

 

Pomimo, że za dużo raczej w moim SW 150/750 nie zobaczę, to jednak chciałbym spróbować. Przy takiej przewidywanej jasności powinna być widoczna, a akurat wtedy będę kilka nocy pod ciemnym wiejskim niebem. Ktoś wie, gdzie dokładnie szukać na niebie tego malucha?

 

Osiągnie +10.7 mag i będzie górowała ok. 23:00 naszego czasu na wysokości 20-26 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Spaceweather.com jest informacja, że odkryto księżyc tej planetoidy. I także, że 1998 QE2 będzie widoczna dopiero od jutra na naszej półkuli. Mógłby ktoś zamieścić mapki na najbliższe dni (oraz podać jasność), ponieważ chętnie bym wyszedł na jej 'polowanie'?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Ja nawet nie miałem szansy, żeby się przymierzyć do znalezienia tego obiektu. Pogoda była do kitu. Pełno chmur, a do tego noce są obecnie bardzo jasne. To nie jest zbyt szczęśliwe połączenie ;) Czekam na wrzesień i czarne jak smoła niebo, które nad Jantarem pojawia się o tej porze roku na tyle wcześnie, aby się nim cieszyć przez kilka godzin ;) Tymczasem, z tych 5 dni nad morzem, tylko jeden dzień jako tako nadawał się na obserwacje ( środowa noc z 29 na 30 maja), a i tak o jakiś super widokach nie mogło być mowy. Szkoda. Wyjazd, jako wyjazd był przyjemny, ale pod względem obserwacji astronomicznych, to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... w góry mam 650km... nad morze mam 50km. Morze wygrywa :P

Jak pogoda jest dobra, to nie ma co narzekać. Fakt, noce są teraz jasne... ale za miesiąc to minie, a wtedy... w dzień plaża i szum morza... w nocy gwiazdy... a wyobraź sobie połączenie jednego i drugiego :D Zwłaszcza jak jest faluta... albo bardzo niewielki ruch powietrza i niewielkie fale.

Edytowane przez WilkFenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.