Jump to content

lukost

Społeczność Astropolis
 • Posts

  197
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

lukost last won the day on June 6

lukost had the most liked content!

Recent Profile Visitors

505 profile views

lukost's Achievements

798

Reputation

 1. Filtr, filtr. Przykładowe moje zdjęcie robione lustrzanką na f/2.8 Samyangiem 135 z filtrem duoband w firmie klipsa
 2. Pyły są ok i ładnie pokazane, ale to co filtr zrobił z Plejadami niweczy cały efekt i dyskwalifikuje zdjęcie...
 3. LG to skrót od Le Gentil. Warto przeczytać notkę biograficzną tego astronoma, ze szczególnym uwzględnieniem oczekiwania na tranzyt Wenus.;) https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Guillaume_Le_Gentil
 4. Hmm, Samyang 135 zrobiłby chyba lepszy obrazek. Taką mozaikę popełniłem rok temu, Tobie pewnie wyszłaby lepiej, zresztą ja też nieco inaczej podszedłbym teraz do tego materiału.
 5. hmm, paczam po raz kolejny i dumam czy aby nie pogasiłeś gwiazdek ciut za mocno? Troszkę kaszka sypie się w tle...
 6. Po szybkim podliczeniu (się) apeluję do administracji o niezwłoczne zamknięcie tego tematu.
 7. Zrobiłem ten rejon z apo 65 mm i dość skromnej ilości materiału (45x240s). Pewnie dozbieram jeszcze ze 2-3 godziny, bo wodoru mogłoby wyjść więcej, a ten materiał nie bardzo pozwala by bardziej go ciągnąć.
 8. Oczywiste, że każdy ma swoją koncepcję, ale jeśli reakcją na zdjęcie miałby być tylko poklask, to forum można zamknąć i przenieść się na Facebooka. Do mnie przemawia poniższe zdjęcie i poniekąd traktuję to foto jako referencyjne dla tego obszaru.
 9. Hmm, że DM w tym rejonie jest taka brunatno, czy też brudnożółtawa to fakt, bo pyły, ale kolor wodoru to jednak bliższy czerwieni powinien być... Mgławicowości lepiej by się wtedy odznaczyły bez potrzeby dodatkowego ciągnięcia.
 10. Po tych czasach spodziewałbym się czegoś więcej. Mało tej mgławicowości wylazło, kolorystycznie też nieco dziwnie.
 11. Wzorem innych, w tym temacie wrzucę rzeczy rozpoczęte i takie, co do których nie ma mam pewności co poszło nie tak, licząc na porady. Na początek Great Onion Cebula, robiona z filtrem STC dualband, z pomocą apo 65q i 6d mod. Tylko półtorej godziny nad ranem, w klatkach po 3 minuty, ale sezon uważam za otwarty. Purystów uprasza się o poprzestanie na miniaturce, bo w pełnej rozdzielczości widać, że szumi okrutnie przy tej ilości materiału... Poza tym utonęło to łunie LP od strony Zakopanego, ale filtr zrobił co do niego należy.
 12. Co prawda nie fociłem, ale byłem i obserwowałem Jowisza i Saturna w pobliżu zenitu, newtonem 300 mm, z Naglerem zoom 3-6 mm na pokładzie. Się to działo na płaskowyżu w północnej części RPA. Po tym doświadczeniu jakoś nie miałem już ochoty na obserwacje tych planet z Polski. Taki seeing jak tam, dodatkowo przy bardzo niskiej wilgotności powietrza i dobrej przejrzystości, u nas chyba się nie trafia. Coś więcej na ten temat mógłby powiedzieć pewnie Jurek @Krater, który pod tamtejszym niebem tłukł podwójne niejednokrotnie o bardzo małej separacji.
 13. Ano, z tego co pamiętam Michał Kałużny po modzie zostawia na karcie pamięci fotę "szarości" do ustawienia ręcznego WB. Wziąłem mojego 6d moda na wakacje i dał radę.
 14. Jak będziesz sprzedawał swój egzemplarz 6d to odkupię. Mój jakieś gorsze zdjęcia robi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.