Jump to content

Robson_g

Społeczność Astropolis
 • Posts

  3132
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Robson_g

 1. Mam serwer NAS. Chciałbym dzielić się swoimi zdjęciami , ale napotykam taki problem.

  Może ktoś wie jak to rozwiązać??

  IMG_20211016_142918.jpg

  1. Show previous comments  11 more
  2. apolkowski

   apolkowski

   W T- Mobile?

  3. Robson_g

   Robson_g

   Nie widzę nigdzie DMZ

  4. Robson_g

   Robson_g

   Wytłumaczcie mi dlaczego mogę wejść z każdego miejsca na świecie do serwera i za pomocą myQNAPcloud przesyłać wszystko co zechcę? To jest bezpieczniejsze?

 2. Weź 36mm. Nie będziesz musiał wymieniać po zmianie na Aps-c ale FF.
 3. Dziwnie to wygląda. Z maleńkich gwiazd zrobił się tylko jakiś szumek a duże są z kolei za mocno wypalone.
 4. Dobre. Czy tlen też będziesz zbierał?
 5. Niesamowicie widać tam śladowe ilości siarki. Fajne.
 6. ASHA, to tylko oznaczenie bardzo dobrego filtra Astronomik HA 6 nm. Ja zacząłem zabawę w mono od zakupu HA, ale żeby mieć komfort ostrzenia to od razu zakupiłem filtr Luminacji, Astronomik od pewnego czasu ma w swojej ofercie 3 rodzaje filtrów luminacji : cytuję: Aby zapewnić Ci wszystkie narzędzia do zbierania jak najlepszych danych , rozszerzyliśmy naszą linię filtrów luminancji : Teraz możesz wybrać filtr luminancji idealnie dopasowany do rodzaju używanego teleskopu, aby uzyskać najwyższy sygnał i najostrzejszy obraz dla kanału luminancji !W zależności od korekcji kolorów twojego oscyloskopu możesz użyć szerszego okna spektralnego dla danych luminancji. Filtr L1 ma najszersze okno widmowe, L2 jest mniej więcej taki sam jak nasz obecny filtr L, a L3 jest znacznie węższy.Jeśli używasz systemu optycznego, który jest całkowicie wolny od aberracji chromatycznej, powinieneś zaopatrzyć się w filtr L1. Do ogólnego użytku filtr L2 dobrze nadaje się do większości systemów optycznych z korektorem, spłaszczaniem lub reduktorem w ciągu optycznym, podczas gdy filtr L3 jest przeznaczony dla użytkowników refraktorów z niedoskonałą korekcją kolorów i w połączeniu z nowym Deep -Filtry Sky RGB, filtr L3 zminimalizuje problem niebieskawych aureoli wokół gwiazd. dlatego napisałem zapobiegawczo, bo może powinienem zamówić wersję L-1? Tutaj znów jakoś zaufałem własnej intuicji Chociaż teraz u mnie się trochę zamieszało , ponieważ mam obecnie (pomyłkowo, jeszcze nie rozpakowany), cały komplet filtrów Astronomika L-RGB Type 2c Jest to starsza wersja filtrów i sam nie wiem. Przez weekend się namyślę. Albo zwrócę albo zostawię.
 7. Dobre zdjęcie wykonasz zarówno starym Badeedem jak i topowym Astrodonem. To jest zabawa a nie pogoń za niemożliwym. Ja sobie po cichu wyselekcjonowałem takie filtry, które wg mojej intuicji zadziałają i pomogą mi w zabawie Jak dobrze pamiętam to Wessel też działa na Astronomiku ASHA 6 nm. Za O3 nie ręczę do końca, bo to specyficzny i trudny filtr, dlatego po wielu wieczorach spędzonych przy lekturze, zdecydowałem się z pewną nieśmiałością na 4nm OIII Baadera CMOS. Intiucja mnie nie zawiodła, po pierwszych testach bardzo mi się podoba ten filtr. S2 prawdopodobnie też będzie ze stajni Astronomika. RGB to kolejny temat rzeka. Pamiętaj żeby odpowiednio dobrać sobie również Luminację. Ja wiąłem (zapowiegawczo) L-2 Astronomik do mojego APO.
 8. Ależ to ładne i naturalne!
 9. Ja byłem przekonany że to płatna usługa. Wchodzę, czytam oferta a tu zaskoczenie miłe. Lubię sam dochodzić do rezultatów swoich zdjęć, ale jakby wyskoczyły jakieś trudności, to chętnie sam poproszę. Szacun @Tayson.
 10. Piękna fota, ale Kuba pisz proszę spod jakiego nieba, bo nikt tego nie pisze a to jedna z najważniejszych informacji.
 11. Oj długo analizowałem. Analizy wykazały mi że będę potrzebował: Filtr luminacji L - 2 Astronomik Filtr HA 6 nm Astronomik Filtr OIII 4 nm Baader Cmos Optimized Filtry Deep Sky RGB Astronomik. Jednak Astroshop się pomylił i przysłali mi starsze LRGB type 2c. I tutaj mam dylemat. Rozważam nawet pozostawienie ich u siebie bo ciężko mi uwierzyć w to że dzeli je jakaś przepaść w jakości. A SII na razie odpuściłem ale jak będę kupował to na pewno będzie to 6 nm Astronomik. Wszystkie oczywiście w rozmiarze 36mm. Edycja Ech jestem za szybki. No nie doczytałem że w ogóle nie bierzesz pod uwagę tych filtrów które ja wybrałem.
 12. Słuchajcie kto to jest? Pierwszy raz widzę takie ładne zdjęcie ma wejściu!
 13. Mając już od dawna filtr luminacji Astronomik L-2, postanowiłem zamówić RGB Deep Sky. Niestety w sklepie się pomylili i przysłali mi cały komplet L-RGB Set Typ 2c.

  Co tu teraz robić?

  1. Show previous comments  15 more
  2. Robson_g

   Robson_g

   Przez Astroshop? 

  3. Herbert West

   Herbert West

   Bezpośrednio, mailem do Astronomik.

  4. Herbert West

   Herbert West

   Z tym, że kupowałem bezpośrednio od niego a nie przez Astroshop! Nie wiem jak ty.

 14. To dobry pomysł. Sam się zastanawiam czy w ogóle przygotowywać OIII. Na klatkach prawie nic nie widać.
 15. Przepraszam że pytam, ale po co Wam super hiper zaawansowane programy do przeglądania na6lapkach? Przecież to się robi już w domu przed monitorami, żmudnie i dokładnie oglądając każdą klatkę po kilka razy. Na lapku to ja mogę sobie podejrzeć jedynie np w APT, co kilka klatek czy są równe i ostre. Więcej mi nie potrzeba. Moim zadaniem jest przynieść dobry materiał do domu i to właśnie tam zaczyna się cała zabawa z klatkami.
 16. No ale to są te same matryce, a ja nie widzę nic takiego na moich zdjęciach.
 17. Nie wiem, ale wiem na pewno, że zdjęć z takimi gwiazdami będzie niewiele. A sama kamera jest rewelacyjna. Nie ma amp glow, jest bardzo prosta w obsłudze. Bardzo czuła na wodór. Jednakże jest to moja pierwsza jakąkolwiek kamera Astro, więc ja jestem zachwycony.
 18. Tak, to jest stack ze 169 klatek
 19. Mam już 169 klatek. Chciałbym jeszcze kilkadziesiąt naświetlić a potem OIII, tylko zauważyłem że z tym może być już gorzej. Będę próbował też RGB, ale nie wiem, czy HaLRGB, czy HaRGB, czy HOORGB?
 20. Nie chce rozwalać systemu ale powiedzcie, czy istnieje jakiekolwiek urządzenie pozwalające na montaż filtra pomiędzy lustrzanką Canona a  obiektywem EF, 

  Czy pozostaje tylko Eos clip? 

  1. Show previous comments  3 more
  2. Darek_B

   Darek_B

   Zostaje zamówienie za absurdalne pieniądze filtra nakręcanego na obiektyw. :(

  3. Robson_g

   Robson_g

   Słyszałem o takich kombinacjach.

   Drogie a na dodatek niepewne jeśli chodzi o jakość.

   Chętnie zobaczyłbym jakiś materiał z takiego systemu. Nie widziałem jeszcze.

  4. RMK
 21. W takim razie jeszcze długa droga przede mną. Za dużo tych technik. Gubię się, ale mam już chęć zamówić siarkę i się pobawić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.