Jump to content

don Pedro

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  838
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

521 Excellent

1 Follower

About don Pedro

 • Rank
  Wega
 • Birthday 11/21/1967

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.piotrstrzelczyk.sd.prz.edu.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Rzeszów
 • Zainteresowania
  astronomia, astronautyka, lotnictwo, narty biegowe, dobra książka
 • Sprzęt astronomiczny
  Schmidt-Cassegrain 203/200 Maksutow SW: 150/1800 na EQ5, TS 16/20/25 x 70 45 st. Semi-APO, Celestron 20x80, BPC 7x50

Recent Profile Visitors

1,974 profile views
 1. Dzisiaj nie dam rady:wykład jutro o 7:00i coś trzeba przygotowac!
 2. Panowie i Panie (bo wiem, że czytają ) jak bedzie pogoda to wyskoczmy w plener.
 3. Kolor refraktora wskazuje na U-botta. Acz, panna ma rys ze lekka azjatycki.
 4. Ee,tam bliżej wystarczyło na Słowację,Koledzy z grupy Krośnieńsko-Jaśielskiej wyjechali na zaćmienie do Dúbravy (powiat Liptowski Mikułasz) 49°02′12″N 19°30′08″E i mieli kilkudziesięciokilometrową dziurę w chmurach. Mariusz zrobił tam taką multiekspozycję. Dojazd, jak chodzi o długość drogi jak do Zakopanego, tyle,że lepszy. Podobno dobra miejscówka jest bliżej,koło Svidnika
 5. Pozazdrościć! W okolicach Rzeszowa chmury/magła wbrewprognozom.Samochodami zaliczyliśmy tylko Koronę Powiatu Rzeszowskiego.
 6. Korona Podkarpacia zaliczona!
 7. Ja na pewno jadę, a droge znam na pamięć. Jeździłem tamtedy rowerem. :D. U mnie chmr wysokich nie ma, jesty tylko mgła i smog. A tam jest wyżej.
 8. Niechobrz pod krzyżem? Może być! Bliżej niż Frischtag ;). Nic to śledźmy pogodę. Trzeba tak wycyrklować by się ok. 4:30 ze sprzętem rozstawić. Bo spektakl zacznie się o 4.:45 a skończy zachodem Księżyca ok.6:55 CET P.S. A Frysztaka by Night jeszcze nie widziałem.
 9. A propose zakrycia planetoidalnego,to niebo nad ranem 2 lutego 2019r. ok.6:00 będzie wyglądać(o ile chmurw nie będzie) naprawdę fajnie. W godzinę później, na tle zorzy porannej, praktycznie 7:00 rano dojdzie do zakrycia Saturna przez Księżyc! Najpierw o 6:55 za sierpem Księżyca zniknie Tytan. Saturn wyjdzie po zacienionej stronie Księżyca ok.7:45. Rzecz rozegra się dość nisko nad horyzontem: 7..8 stopni. Myślę,że teleskopem powinno się to dać zaobserwować/sfotografować. To są dwa powody by wstać nad ranem. Poza tym Wenus powinna pokazywać w teleskopie "D". Aha, a o 4:50 zza Jowisza wychynie Io.
 10. Upss,coś się przelało! O pogadance pomyślę na dniach.
 11. Ciekawy temat.Czyli jak ktoś chciałby załapać się w pas główny to trzeba śmigać pod Presov?
 12. Jak mi parę lat temu profesor Władimir Brusow z MAI, opowiadał,że tak z synem prowizorycznego telepa zmajstrowali,to nie uwierzyłem. A, jeszcze jedno: Na czym tą ponad 0,5metrową aperturę powiesić? I jak wykorzystać światło: .Kwestia alusterka pomocniczego,czy może aparat w ognisku głównym powiesić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.