Skocz do zawartości

enviropl

Społeczność Astropolis
  • Postów

    42
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez enviropl

  1. Tak jak napisał @Shrekus27 ogłoszenie nieaktualne.
  2. @emeł przed dodaniem ogłoszenia oczywiście zapoznałem się z regulaminem. Ponieważ od ponad roku nie jestem w stanie znaleźć czasu na to hobby, nie jestem już w temacie sprzętu i cen. Nie wiedziałem po prostu jaką dać cenę. Jednak punkt który wskazałeś jasno mówi, że taka musi być, więc dodałem do opisu. Oczywiście podlega negocjacji. Dzięki za zwrócenie uwagi!
  3. Sprzedam doskonale wszystkim znany teleskop Sky-Watcher Synta 8'' oraz wyposażenie. Każdy z przedmiotów w bardzo dobrym stanie. Do sprzedania: Synta 8'' (najlepiej Wrocław, Legnica i okolice, lustro w bardzo dobrym stanie bez żadnych uszkodzeń, zabrudzeń) Okular podstawowy 10mm i 25 mm Kolimator LaserColli Mark III Czołowa latarka (światło białe/czerwone) Baader UHC-S Filter W pierwszej kolejności rozpatrywać będę oferty za cały zestaw lub większość elementów. Cena całego zestawu: 900 zł Jestem otwarty na negocjacje. Uwaga. Nie ma możliwości wysyłki teleskopu. Tylko odbiór osobisty.
  4. Kończąc tą dyskusję, przytoczę Ci analogię. Jeżeli budujesz autostradę i od początku nie zadbasz o podstawy, to potem długo budujesz, poprawiasz a na koniec i tak jeździsz po gniocie z ograniczeniami prędkości, bez pasa awaryjnego i z jednym, zamiast dwóch pasów. W końcu kto mógł przewidzieć, że między szacowanym ruchem a realnym będzie 10 krotna różnica? It's up to you. Powodzenia w rozwoju i satysfakcji z pracy.
  5. 1. Lokalny serwer deweloperski powinien jak najmniej różnić się od docelowej maszyny. Ograniczasz w ten sposób testowanie konfiguracji środowiska. 2. Nawet jak lubisz majstrować, nie ma usprawiedliwienia dla kiepskiego (co jest równe braku) filtrowania danych wejściowych. Od podstaw środowisko powinno zakładać ich bezpieczne filtrowanie. 3. Metoda GET nie powinna zmieniać danych na serwerze. To są podstawowe kwestie bezpieczeństwa, tak jak filtrowanie danych. Poczytaj http://www.w3.org/Protocols/rfc2616/rfc2616-sec9.html, a w szczególności: 4. CSRF - przy wykonywaniu czynności zmieniających dane na serwerze! To podstawa. 5. Nie musi być generowany losowo. Wystarczy dodatkowe pole podczas rejestracji. I nie można go edytować. Wyobraź sobie, że ktoś zmienia sobie nazwę, a inna osoba rejestruje się o nazwie takiej, jak miała ta osoba. Wówczas jak inni gracze mają rozpoznać, kto jest kto? Takie same zasady jak login, z tym, że nie służy on do uwierzytelniania i autoryzacji. Dzięki temu nie ujawniasz informacji o nazwie użytkownika i potencjalnie trzeba odgadnąć dwie rzeczy, zamiast jednej. A tak mamy listę loginów dostępną publicznie i wystarczy hasło do nich znać (swoją drogą, mam nadzieję, że hasła są hash'owane i czymś lepszym jak md5 czy sha1). 6. Session Hijacking - Przede wszystkim ID sesji powinno być regenerowane po zalogowaniu przy każdym odświeżeniu. Dodatkowo dodaj do sesji sprawdzanie większej ilości rzeczy niż tylko ID sesji. Dodaj np.: nagłówek przeglądarki. Możesz również jakiś niestandardowy cookie ustawiać z generowanym przez Ciebie indywidualnie dla sesji kolejnym ciągiem znaków i go sprawdzać.Wystarczy aby przy tak małej produkcji nikomu nie chciało się tym zajmować. Ale martwi mnie jedno. Jeżeli przez słowa "napisałem całą grę od postaw" rozumiesz również cały "framework" gry, to jeżeli nie masz: - ogromnej wiedzy, - mnóstwo czasu, - testów jednostkowych, - testów funkcjonalnych to szczerze wątpię, abyś sam zapewnił tej grze odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jeżeli jednak korzystasz ze sprawdzonych komponentów przez Composer czy całości frameworków jak Zend 2, Symfony 2, Laravel etc. to w takim razie nie powinno być problemów z filtrowaniem danych, CSRF, Session Hijacking, XSS czy innym potencjalnymi zagrożeniami. I przede wszystkim z mówieniem "musiałbym wszędzie usunąć loginy". To powinno być tak proste jak zmiana kilku linijek kodu w modelu i widokach. Może czujesz, że krytykuję i pewnie tak jest. Nie mniej widzę siebie sprzed kilkunastu lat, gdy również stworzyłem kilka gier online (RPG) i gdzie popełniałem takie same błędy. Ale to dobra wprawka do poprawy swoich umiejętności Powodzenia w tworzeniu i przede wszystkim radości z tego, co robisz
  6. Cześć, Proponuję też mocno popracować nad zabezpieczeniami gry, bo można komuś mocno napsuć zabawę. Pobawiłem się kilka minut w grze i na pewno jest kilka problemów. Przykładowo gra jest podatna na ataki XSS (http://en.wikipedia.org/wiki/Cross-site_scripting). Dodatkowo warto zabezpieczać pewne rzeczy przez przeglądaniem przez innych użytkowników, np.: http://frontier-online.pl/content.php?p=profile&id=1 pokazuje mi login i ID w bazie danych innego użytkownika. Może warto oprócz loginu do autoryzacji użytkownika wprowadzić nazwę "kapitana"? Poza tym łatwo można usunąć dowolne konto. Ponieważ możliwe jest przeglądanie użytkowników, mając ich nazwę oraz id, mogę wysłać komuś wiadomość z linkiem: frontier-online.pl/content.php?p=settings&m=delete&confirm=true i to mu automatycznie usunie konto jak w niego kliknie. Można też tak wysłać komuś inne akcje do zrobienia z gry. Ponieważ jest możliwy atak XSS, samo odczytanie wiadomości może automatycznie kliknąć w ten link. I już Koniecznie poczytaj dlaczego metody GET używa się jedynie do wyświetlania, a metody POST do wszelkich akcji powodujących zmiany (uruchamianie budowy, wysyłanie statków, wysyłanie wiadomości etc). No i przydałoby się wprowadzić zabezpieczenie CSRF dla wszelkich akcji wykonywanych przez użytkownika.
  7. @riklaunim - no wow! Pierwsze fotki są super ostre, świetny detal i ta gra cieni. Coś niesamowitego. Jedne z najlepszych zdjęć księżyca na tym forum.
  8. Tabela Wimmera fajna rzecz :) M42 i M43 ustrzelone z balkonu. Do tego Lambda-Lambda i Jowisz z 4 księżycami. Świetny seeing, nawet jak na obserwacje balkonowe ... we Wrocławiu.

    1. Tomek_P

      Tomek_P

      Katalog panowie, katalog aby odpowiednie dać rzeczy słowo

  9. Byłem z innymi forumowiczami na obserwacjach nocnych na Przełęczy Tąpadłą i oglądając przez ES'y w swoim jak i kolegów teleskopach byłem pod wrażeniem. Tym bardziej, że nie same planety/księżyc są moim obiektem, ale najczęstszym, bo mogę je obserwować z balkonu. Natomiast jak najbardziej DS'y również. Tylko wiadomo, nie tak często, bo o ile łatwo i szybk można wystawić teleskop na balkon, o tyle tylko, gdy są odpowiednie warunki można wyskoczyć za miasto i polować na DS'y
  10. Kto pyta, nie błądzi. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Dobrze, że zapytałem, zamiast wydawać bez sensu pieniądze. Czyli w takim razie najlepiej zaopatrzyć się w ES'y, podziwiać, a jak przyjdzie potrzeba na więcej, zmienić teleskop
  11. Witam, Proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów przy wyborze odpowiedniego Barlowa do Synty 8". W chwili obecnej posiadam dwa kitowce (10 mm i 25 mm) lecz do maja dojdą dwa nowe okulary. ES 6.7 mm oraz ES 24 mm 82 stopnie. Kwota, w której chciałbym się poruszać to do 500 zł. Szczególnie interesuje mnie Barlow do obserwacji planet i księżyca. Czy jest coś, co moglibyście szczególnie polecić? Z góry dzięki za pomoc.
  12. Dużo trudu, ale całość jest kapitalna. Świetne zdjęcie. Być może nasze pochwały chociaż trochę osłodzą Ci trud, jaki sobie zadałeś, aby wszystko doprowadzić do tego stanu.
  13. Zastanawiam się, czy byłby ktoś chętny zakupem nowych, nieużywanych okularów ES sprowadzonych z USA?

    1. Pokaż poprzednie komentarze  6 więcej
    2. piotrkusiu

      piotrkusiu

      np. ES 14mm 100* wychodzi ok. 1450zł z wysyłką a u nas 1950zł. To 500zł różnicy!

    3. Pimo

      Pimo

      To oczywiście zależy też od kursu, ale znajomy skorzystał z okazji będąc w delegacji i kupił w jakiś czas temu w USA ES'a 20mm/100st za dokładnie połowę ceny, ponad 1000zł mniej.

    4. enviropl

      enviropl

      Okulary ES są średnio o połowę tańsze. Jednak zdarzają się promocje, gdzie cena okularów wynosi 40% ceny w Polsce. Stąd moja myśl, że warto.

  14. Proszę o info, jeżeli przedmiot wróci do sprzedaży.
  15. Jeżeli rezerwacja się zmieni, jestem drugi w kolejce do zakupu.
    1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
    2. Stalker

      Stalker

      Mnie... Automatycznie skierowałem kursor myszy w górny prawy róg ekranu ;)

    3. Hans

      Hans

      To fakt, w obecnych czasach trza mieć jaja aby wkleić czysty link w statusach ;)

    4. enviropl

      enviropl

      Oj, biedni moderatorzy. Zablokują mnie ;(

      Następnym razem wkleje link z bzdurnym komentarzem, co by modków zadowolić.

  16. Z braku pogody na obserwacje astronomiczne, postanowiłem zająć się robieniem zdjęć przelatujących samolotów. Jako, że mam widok na ścieżkę podchodzenia do lądowania na lotnisko we Wrocławiu, to i zrobienie zdjęcia nie jest trudne. Zdjęcia robię aparatem trochę już wysłużonym, a mianowicie Sony DSC-H50. Poniżej kilka fotek. A tak przy okazji pytanie, jakie ustawienia macie przy robieniu fotek samolotom?
  17. Zgadzam się w pełni z @Blondas. Sam kupiłem niedawno (kilka miesięcy temu) Syntę 8". Akurat tak wyszło, że kupiłem nową. Wraz z zakupem teleskopu, kupiłem od razu kolimator laserowy oraz filtr słoneczny (folia Baader Solar ND5). Oba zakupy uważam za szalenie trafione. Kolimator laserowy bardzo ułatwia początkującemu kolimację oraz sprawia, że jest ona fantastycznie szybka. Co ma duże znaczenie, jak już w nocy (ciemno) jesteśmy na obserwacjach i szybko chcemy zacząć. Folia również się przydała, obserwacja plam na słońcu to świetna sprawa. Do zakupu początkującego dodałbym jeszcze obracaną mapkę nieba oraz latarkę ze światłem czerwonym. Mapka znacząco ułatwia orientację w niebie oraz odnalezienie pierwszych DS'ów. Natomiast latarka ze światłem czerownym pomaga w nocy widzieć, co jest na mapie Czemu świałtło czerwone? Jest lepsze od białego. W obserwacjach ważne jest, aby wzrok jak najlepiej przystosował się do ciemności. Świecenie światłem białym po oczach sprawia, że potrzeba kilkanaście minut, zanim wzrok znowu dostosuje się do ciemności. Światło czerwono znacząco skraca ten czas. Przed zakupem okularów/filtrów polecam i gorąco namawiam do sprawdzenia różnic w praktyce. Najlepiej wybrać się z innymi astroamatorami na obserwacje i zobaczyć, co u nich widać w teleskopach przy innych okularach. Na wspólnych obserwacjach można też trafić na przyjazne dusze, które pozwolą zamontować Ci ich okulary w swoim teleskopie. Zobaczysz różnice, to sam będziesz mógł uznać, kiedy warto zmienić okulary i czy warto kupić filtry (i jakie).
  18. Czemu zdjęcia na tabletach tak kiepsko są obsługiwane? Czy jest dział na uwagi o serwisie?

    1. Pokaż poprzednie komentarze  10 więcej
    2. Adam_Jesion

      Adam_Jesion

      Każdego kto potrafi to zrobić tak, żeby nie wywalić forum zapraszam do kontaktu i roboty.

    3. Adam_Jesion

      Adam_Jesion

      Wreszcie konkret - dzięki Mariogda za ofertę pomocy. Bravo!

  19. @Danilo7774 Tematów z zapytaniem o pierwszy teleskop było już dużo. Sam takie pytanie zadałem, bo najlepsze odpowiedzi to takie, które są udzielane bezpośrednio zainteresowanemu. W moim przypadku koledzy z forum również zaproponowali Syntę 8", jako teleskop dla początkującego. I rzeczywiście, wybór jest trafny. Trafny ze względu na to, że jest to najlepszy teleskop dla początkującego uwzględniając takie parametry jak stosunek możliwości do ceny, gabaryty (nie za duże jak na początek, ale też nie za małe), mobilność i łatwość obsługi. Ja swojego zakupu nie żałuję ani trochę. Chociaż powoli dopada mnie "dwucalica złośliwa", czyli chęć na 10", 12" czy nawet 16". Spotkałem jednego astroamatora podczas obserwacji, który twierdzi, że doradzenie początkującemu Synty 8" to kiepska rada, bo lepiej od razu zainwestować pieniądze w docelowy teleskop - właśnie 10"-12" (lub więcej) cali. Ja się nie zgodzę. Trzeba na prawdę chwycić bakcyla na obserwację nieba. To nie jest konsola z grami. Siadasz na kanapie i już. Tutaj trzeba polować na pogodną noc, blisko nowiu. Wybrać się za miasto (w moim przypadku), co wiąże się ze zniesieniem i zapakowaniem teleskopu do samochodu. Następnie około 30km wyprawa. Mając Syntę 8" jest to na prawdę (przynajmniej dla mnie) łatwe i szybkie. Gdybym na początku od razu miał 10"-12"-16" (większe, cięższe) mogłoby to mnie zniechęcić do wypraw. Duży wysiłek na wyjazd, a jako początkujacy i tak nie wiele byłbym w stanie znaleźć na niebie (do tego trzeba trochę praktyki). A tak, dzięki mobilności i możliwością Synty 8" - wiem, że to jest to I polecam szczególnie wyprawy z innymi astroamatorami. Taki wspólne oglądanie nieba daje bardzo dużo. Więc tak, to dobry wybór i szczerze mogę polecić. Na pewno się nie zawiedziesz, o ile Twoje oczekiwania względem widoków są realne (czyt. to nie są zdjęcia z NASA)
  20. W którym momencie mojej odpowiedzi się mylę? W moich subiektywnych opiniach? Czy dywagacji nad potrzebą sprawdzenia dokładnie danych statystycznych nowej giełdy? Cieszy mnie bardzo opcja umożliwiająca wyłączenie giełdy.
  21. Ilość odsłon nie jest w przypadku giełdy tak ważna. Przy takiej zmianie ważniejsze jest ile osób faktycznie weszło na wybrane ogłoszenie celowo (spędziło na nim więcej czasu niż parę sekund). Pomieszanie ogłoszeń giełdowych z wątkami oraz duża ilość odsłon może być spowodowana tym, że wchodzi się tam przypadkowo...
  22. Z punktu widzenia Usability nowa giełda to koszmar.

    1. Pokaż poprzednie komentarze  9 więcej
    2. Adam_Jesion

      Adam_Jesion

      Szuu, tego akurat nie trzeba sprawdzać. Ludzie w reklamy wątkowe zawsze klikają i wie to cały świat.

    3. piotrkusiu

      piotrkusiu

      Wyłączyłem. O wiele lepiej. W giełdzie nie mogę się połapać - nie ma kategorii, więc muszę całą przeglądać :(

    4. piotrkusiu

      piotrkusiu

      Niebieski przycisk- "Wybierz kategorię" i odznaczasz.

  23. Cześć, Jestem początkującym astroamatorem. Kupiłem ten sam teleskop co Ty 2-3 miesiące temu (dokładnie nie pamiętam). To, czy będziesz zawiedziony obrazami, które zobaczysz przez okular zależy od Twoich oczekiwań/wymagań. Przez okular zobaczysz obiekty w skali szarości (czyli bez kolorów lub jak kto woli czarno-białe). Do tego nie nastawiaj się na obiekty ostre jak na zdjęciach. Takich przynajmniej ja nie uzyskałem na swoim teleskopie ani nie zobaczyłem u innych astroamatorów w lepszych teleskopach/okularach i z większym doświadczeniem. Będziesz raczej widział "mgiełki", obiekty w które na prawdę trzeba się wpatrzyć aby zobaczyć szczegóły jak ramiona galaktyki spiralnej. Tutaj na prawdę przydaje się spojrzeć na szkice, jednak najlepiej po prostu z kimś wybrać się na obserwację i zobaczyć jak to wygląda (chociaż w Twoim przypadku to już po fakcie). Kolimacja na ogromne znaczenie, a dla początkującego może być trudna. Przynajmniej dla mnie taka była, bo przystępność materiałów dla osób dopiero co wchodzących w tematykę jest "ciężka". Ja zainwestowałem w kolimator laserowych i bardzo się cieszę z tego zakupu. Kolimacja jest banalnie prosta (tak mówię, bo po kilku razach opanowałem bardzo dobrze ). Jednak najważniejsze jest to, że po zapakowaniu teleskopu do samochodu, przejechani 30 km kiepskimi drogami, rozstawiam szybko sprzęt i równie szybko wykonują kolimację (w środku nocy - a daleko od źródeł światła jest na prawdę ciemno) i zabieram się do obserwacji. Szybko i przyjemnie. Nie mam doświadczenia z innymi metodami, więc nie powiem Ci jak to wygląda w porównaniu do nich. Kolimator laserowy sprawdził mi się i nie zamierzam z tego sposobu rezygnować. Co do okularów "kitowych" (czyli w zestawie). Są one - moim zdaniem - na prawdę mierne. O ile się nie mylę, obecnie są te Kellery a nie Super Plossl. Dzięki życzliwości innych astroamatorów, których spotykam na obserwacjach, wiem, że warto zainwestować w lepsze okulary. Obraz ma większe pole widzenia, co strasznie ułatwa odnajdywanie galaktyk (a jest to trudne dla początkującego). Do tego obraz jest jaśniejszy i ostrzejszy w stosunku do tła (tak, takie mam doświadczenie między kitowcem 25 mm a ES 24 mm 82 stopnie). Widać po prostu więcej szczegółów. Najlepszym wyjściem dla Ciebie jest jednak udanie się na obserwację z innymi doświadczonymi astroamatorami i porównać sobie jak to wygląda u Ciebie, a jak wygląda w ich teleskopach. Uwierz mi, takie coś daje o wiele większe pojęcie i zrozumienie niż czytanie opinii na forum (bądź, co bądź obcych ludzi). PS. Polecam też naukę gwiazdozbiorów. Orientacja w ciemnym niebie (z daleka od źródeł światła, gdzie daleko >= przynajmniej kilka km) jest dużo trudniejsza niż z balkonu w mieście. Gwiazd jest dużo więcej, a w szukaczu i okularze zobaczysz ich zatrzęsienie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.