Jump to content

Charon_X

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,429
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Charon_X

 1. Może nie zmieściło się do walizki razem z C11
 2. No i pozamiatane, reszta już nie ma co się silić w tym temacie .
 3. Fragmenty Księżyca (Morze przesileń i kratery Langrenus i Petavius) z 19. czerwca. SCT 8" + Firefly.
 4. Jowisz z 19.06.2019, SCT + firefly i wersja RGB I wersja z barlowem 2x - nie wiem czemu z solar contunuum jako zielonym wychodzi kiepska kolorystyka, lepiej wychodzi z zielonym 56A - tylko trochę się zderotowało i stąd lekkie rozjechanie kolorów (z lewej wersja z zielonym 56A, z prawej z SC)
 5. Mój pierwszy Saturn w tym sezonie z 18 czerwca. SCT 8" + firefly, składanka RGB:, wersja normalna i drizzle 1,5. I jeszcze kombinacja z 2 warstw w gimpie:
 6. Heh przynajmniej na czata można wejść .
 7. Są 2 rodzaje modułów - w kątówce i tulejce przedłużającej - od pewno czasu Astroshop nieco spuścił z tonu i obniżył ceny. Wersja w tulejce kosztuje 4260 zł https://www.astroshop.pl/filtry-szklane-z-oprawka/lunt-solar-systems-modul-ca-k-z-filtrem-blokujacym-6mm-2-w-tulei-przedluzajacej-do-wyciagow-okularowych-2-/p,15917 a wersja w kątówce 4690 zł https://www.astroshop.pl/filtry-szklane-z-oprawka/lunt-solar-systems-modul-ca-k-z-filtrem-blokujacym-6mm-w-lustrzanej-nasadce-katowej-do-wyciagow-okularowych-2-/p,15925 . Dla foto różnicy pewnie nie ma, ale do patrzenia raczej wygodniejsza by była wersja z katówką (ta jest niestety droższa). Cenowo bardziej ujdzie wersja w tulejce, ale ciężkie do patrzenia - teoretycznie można dołożyć kątówkę, ale może już nie wyostrzyć. Chyba, że dałoby sie przerobić, wiem, że na forum ktoś przerabiał odwrotnie.
 8. Mam kilka obiektywów starych od Canona T60 (chyba bagnet FD ?) i chciałem podłączyć do Canona 550D. Pamiętam, że gdzieś czytałem, że musza być z dodatkową soczewką, bo inaczej nie ostrzą. Miałem już coś podobnego, ale mi zginęło i nie pamietam jaki to dokładnie był i gdzie kupowałem. Znalazłem teraz takie: https://allegro.pl/oferta/adapter-canon-fd-canon-eos-potwierdzenie-af-7474976709?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Fotografia&ev_adgr=Akcesoria+fotograficzne&gclid=EAIaIQobChMIloGDs8Pk4gIVz0MYCh1fNwkqEAQYASABEgJ7nPD_BwE Tutaj droższy: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/kipon-adapter-f-eos-body-fd-eos.html Czy ten 2 będzie lepszy, kosztuje znacznie więcej, czy lepiej wziąć tańszy ?
 9. To nie powinno być w dziale tematycznym ?
 10. Eee, prześwietliłeś, nawet pasów na Jowiszu nie widać .
 11. Może to znak obecnych czasów i negatywnego wpływu mediów społecznościowych na młode pokolenie. Mnie się nie wydaje, aby Adam w tej chwili jest w stanie zrozumieć jakąkolwiek konstruktywną krytykę czy właściwie ocenić swoje zachowanie. Ja bym mu polecił udać się do psychologa i psychiatry.
 12. Tutaj bym nie przesadzał, wczoraj miały być po 23:00 i nic nie widziałem. To nie jest ISS, a drobnicy i tak już lata dużo. Potencjalny wybuch Betelgezy czy Antaresa by narobił więcej zamieszania jeśli chodzi o ciemne niebo.
 13. Korzystając ze zwiększonej aktywności Słońca odkurzyłem nieco PST. Foto z 5 maja i 11 maja, PST+firefly, obróbka PiPP, AS2, Imppg, Gimp, Astraimage i Irfanview.
 14. Moim zdaniem sporo racji miał tutaj administrator sąsiedniego forum - lepiej byłoby zainteresować tym jakieś organizacje czy lokalne media. Albo zorganizować to przedsięwzięcie z kimś. Trochę to jest dziwne, że osoby w miarę majętne (mające przecież sporo drogiego sprzętu i których stać na tak dalekie podróże), i dość zdolne organizacyjnie (w końcu sami sobie taką wycieczkę organizują), nie są w stanie zorganizować sobie 10k na parę dodatkowych zabawek do drogiej wycieczki i wyskakują ze zbiórką na portalu, który z założenia pomaga biednym i chorym w naprawdę kryzysowych sytuacjach.
 15. Raczej rozleniwiające - po co szukać działu, jak można od razu wrzucać na szybko do działu od niczego wszystkiego. Zrobi się z tematu coś ala Facebook.
 16. Rzadki towar, ale może ktoś ma niepotrzebny. Kupie moduł Lunta do Słońca na linii wapnia. Najlepiej kątowy, wystarczy wersja B600, ale mogą być też inne wersje.
 17. No tak, ale ta zbieżność czasu...
 18. Księżyce to robiłem Canonem, firefly ma maksymalne czasy 0,26 sek, za mało aby coś nagrać.
 19. Stellarium dobrze pokazuje ? Jeśli chodzi o obraz to było SCT+kątówka lustrzana+lustrzanka. To chyba będzie lewo-prawo odwrócone. Ogólnie te księżyce ciezkie do złapania - coś się pokazuje tylko przy czasach ok 1 sek. przy dłuższych i krótszych nie ma nic.
 20. Uran z 27.02.2019, SCT 8" + firefly , poniżej wersja z barlowem 2x. I księżyce jakieś chyba złapałem (nie wiem gdzie można sprawdzić położenie ksieżyców urana) sct 8" i Canon 550D: to z 24 lutego: To z 27 lutego:
 21. Raczej tak. Zorza przynajmniej na tych szerokościach z reguły ma postać zielonkawej łuny utrzymujacej się kilka godzin, z paroma wzrostami aktywności na powiedzmy 10-15 min. gdzie już widać wyraźnie strzelające w górę słupy.
 22. Tylko, ze aby zobaczyć Callisto musiałem oko prawie do monitora przykleić .
 23. Kupię lornetkę 10x50: Nikon Aculon, Nikon EX lub Kamakura oraz refraktor 80/400 (najlepiej z wyciągiem 2", byle nie jakimś drogim).
 24. To ktoś widział ? Założyłem temat na sąsiednim forum, mimo niewielkich szans. I tak też się skończyło, na całkowitym zachmurzeniu i lekkim deszczu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.