Jump to content

Bosman

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  223
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

309 Good

About Bosman

 • Rank
  Antares
 • Birthday 06/14/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdynia
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT 9.24 (AVX, AZ EQ6GT) ASI 178MM-C

Recent Profile Visitors

836 profile views
 1. Jak tam Trójmiasto? Żyjecie ? Wracam do tematu małego spotkania. Jedyna osoba jaką znam w 3City to gościu z Delty :-)
 2. Witam, Parę dni temu opowiadałem koledze, że obserwuję niebo itp. ... Ponieważ wiem, że interesuje się fotografią zachęciłem do zrobienia jakiej fotki. Zobaczcie co pstryknął - jak mówi niechcący :-) Autorem jest Bartłomiej Gabriel.
 3. Mam ten montaż i używałem go z SCT 9.25. Montaż pracuje bardzo płynnie, moim zdaniem dość cicho i ogólnie bezproblemowo. Polar alignment do wizuala i goto zupełnie wystarczający. Sama alignacja na 3 gwiazy też całkiem precyzyjna. Reasumując do wizuala + SCT 8 to dobry zestaw. Co do astrofoto to będzie trudniej. Da się to zrobić ale będziesz pracował na samej granicy udźwigu. Jak dołożysz kamerę, koło foltrowe, reduktor, fokuser, guiding to już będzie naprawdę ciężko. Da się to zrobić ale guiding będzie konieczny. Mi się udawało zrobić max 25s. nieporuszone klatki i to przy ekstremalni
 4. Jakiś namiar na FITS Stacker? Nawet google nie pomaga :-(
 5. Pytanko kontrolne: czy kształt gwiazd na tym zdjęciu to problem kolimacji?Miewam takie na moim SCT i nie wiem czy to kwestia nieosiowości toru czy kolimacji?
 6. :-) Ok walka trwa. Zrobiłem właśnie rozdzielacz zasilania, na zasilaczu XBoxa. To jednak jest wygoda zamiast 6 - zasilaczy hehe. Walczę jednak z zasilaniem grzałki w odrośniku. Podłączam, potencjometr pstryk - i chyba nic... Coś jest z... zepsute.
 7. Dzięki Hamal, Przyznam bez bicia, że na razie PolarAlign mnie nadal pokonuje... Na razie nie mam guidingu a przy mojej ogniskowej potrafię utrzymać max 15s. Dlatego nie robię ciemniejszych obiektów.
 8. Celowałem ostatnio w M42. Testując kamerkę i setup strzelałem klatki od 1 do 15s. 20x15s. dało takie "coś". (resize 50%)
 9. ok coś pokombinuję :-)
 10. hmmm - moja zimna. Jak to sprawdzić czy poprawnie działa?
 11. Koledzy, Kupiłem odrośnik z wbudowaną od razu grzałką na swojego SCT 9.25. I mam pytanie - czy jak mam włączoną grzałkę to powinienem czuć jej temperaturę? Chodzi mi o to, że gdy fociłem dziś przy -5C to dotykając ręką nie wyczułem temperatury grzałki?
 12. Po wielu miesiącach bez widoku nieba, dziś odpaliłem nowy setup (betoniarka stara, mont + okablowanie + komp. nowe). Poniżej pierwsze strzały. Wenus przez Baader R.
 13. Filozofia nauki twierdzi, że zakładając, że istnieje coś takiego jak 100% wiedzy, jesteśmy w stanie poznać tylko tę część, o której wiemy że istnieje (+przypadek). Inaczej mówiąc, jeżeli wiemy, że czegoś nie wiemy - stawiamy pytania i się dowiemy. Niestety - jeżeli nie wiemy, że czegoś nie wiemy, to się nie dowiemy (chyba, że przez przypadek). I tak wychodzi, że głównym motorem w poznaniu czegoś faktycznie nowego jest przypadek... Są nawet tacy, którzy szacują, że tej części wiedzy, o której nie wiemy, że nie wiemy jest zdecydowana większość (ale tak dokładnie tego nie wiemy...). Namieszałem c
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.