Jump to content

berkut123

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  592
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

277 Good

About berkut123

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 01/02/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Polska
 • Sprzęt astronomiczny
  Nikon EX 7x35 CF
  William Optics 10x50ED
  TS Optics 15x70 MX MARINE
  Leidory 22x100
  bresser messier ar-152s
  GSO 12 M-CRF
  MEADE LIGTBRIDGE 16

Recent Profile Visitors

1,866 profile views
 1. Zawsze "duży może więcej ". 8 cali zawsze pokaże więcej niż 6 . Małym teleskopem nie poprawisz tego że niebo jest ześwietlone. Newton jest teleskopem który ma najlepszy stosunek cena-możliwości - jak możesz oglądać z podwórka, to kup 8 calowego newtona .
 2. Teleskop można rozłożyć , osobno przenieść jego części . Każdy jest w stanie przenieść duży amatorski teleskop . Mój najlżejszy waży 18 kilogramów , składa się z 2 części , najcięższy waży 60 kilogramów, i składa się z 3 części . Ale taskanie tego po schodach w bloku , potem po jakiś polach po ciemku , łazić w te, i we wte . Ciężar to jedno , ale to są nieporęczne graty ,nie ma jak tego chwycić . Ja kupiłem teleskopy jak przeniosłem się na wieś , tu mam miejscówkę . Muszę przenieść tylko z domu na podwórko , mogę go tam zostawić i iść spać. Mogę go wtaszczyć tylko do szopy, garażu itp. Dlatego ważne czy będziesz obserwować ze swojego podwórka, czy gdzieś chcesz wyjeżdżać . A najczęściej to patrzę przez lornetki z balkonu na statywie foto , albo wyjdę przed chałupę z lornetką małą ( o małym powiększeniu).
 3. To faktycznie, chyba automatyczne tłumaczenia translatora z googla . Niemożliwe żeby ktoś znający Polski, pisał w taki sposób .
 4. Jak się nazywa ten statyw -ta głowica co jest na zdjęciu ?
 5. Oświetlenie uliczne nie działa całą noc . Na co komu o 12 w nocy światło ? U mnie tylko stacja benzynowa świeci całą noc , pewnie jakieś miastowe muszą robić w nocy, zamiast spać ,no to im wacha w nocy potrzebna . Ostatnia pełnia ,zdjęcie z mojego balkonu , Polska centralna Góry Świętokrzyskie . Światło z prawej strony, to stacja benzynowa odległa o 11 km.
 6. Zapisaliście się na lot na Marsa ? ja dopiero wczoraj zapisałem się na lot (bilet już mam) , ale jeszcze trochę jest miejsc. https://www.urania.edu.pl/wiadomosci/wyslij-swoje-imie-na-marsa-na-laziku-mars-2020?fbclid=IwAR1wN3rUVWbMfWHu49fHBv3uWb_2Ynw5vZ7RmT6Ha0fgYR9W8WKe8xnIdkg
 7. Masz jasno , ześwietlone niebo . Ale ja mieszkałem w jeszcze gorszym miejscu , oglądałem niebo przez lornetkę z balkonu . Było coś widać , myślę że jest sens mieć sprzęt optyczny do obserwacji z twojego miejsca zamieszkania . To czy akurat Newton 6 ---- 8 czy inny teleskop to inna sprawa . Ja obserwowałem w stronę gdzie miasto się kończyło i łuna była mniejsza,.czyli na południe . Może ktoś się wypowie co ma podobne warunki i teleskop ,teraz mieszkam w miejscu gdzie mam wartość SQM 21.44 , to jednak ciemniej , u mnie posiadanie teleskopu ma sens.
 8. Chodzi o strefę 7? Jestem daltonistą , kolor dla mnie mało znaczy . Widzę że można kliknąć na swoje miejsce zamieszkania, i wyświetlą się dokładne informacje o swojej miejscówce bez tych bezsensownych kolorów.
 9. Tak jest, Księżyc jest teraz łatwo dostępny , spokojnie zdjęcie wyjdzie bez poruszenia ,jedna zwykła klatka, jak normalne zdjęcie dzienne z nieruchomego statywu , zwykłą lustrzanką . Tu jest takie zdjęcie ,takie coś ma być bez problemu.
 10. Spróbuj zrobić Jowisza , On mocno świeci , tu jest zdjęcie zrobione zwykłą lustrzanką , na statywie nieruchomym (bez prowadzenia ) . Uruchamiasz funkcję podniesienia lustra , oraz wyzwalacza . Nie możesz apartu wyzwalać dotykając go (będzie cała konstrukcja dygotać). To zdjęcie jest refraktorem 152/760 , na chybotliwym statywie , lustrzanka zamontowana bezpośrednio do refraktora . (jakość jest słaba , ale tam ma być widać jasny obiekt bez prowadzenia -jest to cała klatka niekadrowana), (możliwe że była zdemontowana soczewka petzvala-czyli byłyby to refraktor 152/1200). Tak czy siak na nieruchomym statywie Jowisza pstrykniesz bez większego poruszenia.
 11. Im dalej od oświetlacza , tym mniejsza ilość światła , to co blisko, będzie miało za dużo światła (będzie przepalone ) , to co daleko będzie za ciemno . Jakby oświetlił równomiernie to wtedy powinno być widać dobrze , ale technicznie jak to zrobić ? Tu widać pracę automatyki kamery i oświetlacza IR
 12. Mam wrażenie że za równo oświetlone , że pierwsza sarna powinna być "przepalona" , a druga za "ciemna".
 13. Gdyby chciał zrobić zdjęcie z satelity z lampą błyskową , to chyba atomówki musiał by użyć do takiego błysku . Jakieś inne zjawisko musiało być .
 14. Nie jest tak źle w Polsce z alkoholem i giwerami . Bimber możesz pędzić (zakładam że nie masz sąsiada konfidenta ) , chyba że zaczniesz nim handlować wtedy masz problem. Możesz kupować alkohol w dowolnej porze dnia np. na stacji benzynowej . Wino nawet za komuny można było robić, 100 litrów mogłeś mieć. Wiatrówkę do 17 dżuli kupujesz jak kilo mąki , powyżej 17J czyli FACa , albo zezwolenie , albo kupujesz lewiznę . Rewolwer czarno-prochowy kupujesz jak kilo cukru , tyle że jakiś kwit od Policji na zakup prochu powinieneś mieć (formalność). Jak teraz były wybory , to gość stawiał wódkę żulom pod sklepem żeby na niego głosowali , a sklep sołtysowa prowadzi . W mieście faktycznie było gorzej , są jacyś kolesie co całe życie spędzają w oknie i nasyłają straż miejską , a przed sklepami spożywczymi są kamery ( żule jednak wiedzą jak ukryć się przed kamerą ). W Polsce trza wszystko po cichu robić , za zaborcy , za sanacji , za Niemca , za komuny i teraz za praworządnych wiekuistych wspanialców . Nie ma co dramatyzować , przeżyje się i tych co teraz są.
 15. U mnie na wsi zakładają internet światłowodowy , jest droższy od tego z telefonu . Ale skoro w necie nie będzie filmów , muzyki , zdjęć , to nawet nie ma sensu brać tego, nawet gdyby był w tej samej cenie .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.