Jump to content

Zywis

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  258
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

62 Neutral

About Zywis

 • Rank
  Altair
 • Birthday 02/22/1972

Kontakt

 • Strona WWW
  biuro-dzikowski.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  okolice Wrocławia
 • Sprzęt astronomiczny
  TS APO 130 f/5, NEQ6 belt mod, ASI1600mmc pro

Recent Profile Visitors

2,650 profile views
 1. Zywis

  mini pc pod astro

  Te 6 portów USB jest absolutnie niezbędne? Bo faktycznie może to stanowić barierę. Sam od pewnego czasu czaję się na Beelinka, i pewnie to będzie MII np. taki: https://pl.aliexpress.com/item/33010134071.html Po dłuższym czasie używania FreePC a tam jest Atom Z3735F i 2GB RAMu będzie to duży przeskok, a prawdę mówiąC dużo większa wydajność nie jest potrzebna. Do tego dostaję WakeOnLAN i włączenie komputera po powrocie zasilania (w budce bardzo przydatne).
 2. I co z tego, że osobnym kablem jak do tego samego kontrolera na płycie?
 3. Chodzi o fioletowe halo przy głowie konia, występuje tylko przy niebieskim filtrze.
 4. Nie myślałem o usuwaniu szybek, z Plejadami nie było problemu. Chmur raczej też nie było
 5. Od czego może być takie gigantyczne fioletowe halo? W zestawie tylko kamera, koło filtrowe i teleskop. Na teleskopie grzałki nie zauważyłem żadnych kropel czy szronu. Dodatkowo pewnie jest gdzieś tutorial młodszy niż z 2015 o obróbce dużych jasnych gwiazd?
 6. Właśnie miałem telefon od sąsiadki z pytaniem czy to UFO nas atakuje i dzięki temu widziałem satelity Elona.

  Jeśli tego ma być więcej to faktycznie porażka.

  1. Show previous comments  3 more
  2. Zywis
  3. szuu

   szuu

   sądząc z aktualnej mapki orbitalnej to zdecydowanie nie jest ostateczne zagęszczenie:

   image.png.71a96c2668da0ff929177c8d19c73f89.png

   a tu gęstość na niebie po ukończeniu pierwszej fazy:

    

  4. MateuszW

   MateuszW

   Ok, to trochę mnie uspokaja :) 

 7. Nieszczęścia chodzą parami: kończy się silnik napędzający dach - ledwo ciągnie. Zwykły silnik 12v od przednich wycieraczek jakiegoś Renaulta. Trzeba poszukać czegoś mocniejszego i trwalszego.

  Ktoś może doradzić jakieś budżetowe rozwiązanie?

  1. Show previous comments  14 more
  2. lkosz

   lkosz

   No to tak... przy podanych wynikach zasilacz jest na 99% sprawny, chociaż AC powinno wyjść niezerowe, choćby dlatego że silnik szczotkowy szarpie prąd podczas pracy, a każdy zasilacz ma niewielkie tętnienia na wyjściu przy dużych prądach, zwłaszcza te oparte o przetwornice. Wygląda że masz chyba zabawkowy miernik. Te 13A jak na tak malutki silniczek wydają się bardzo wątpliwe. Taki prąd powinien go nieźle rozgrzewać (zakładam że przesuwanie trwa około minutę, nie napisałeś ile). Zmniejszona moc wynika ze spadku napięcia. Problem leży najprawdopodobniej w połączeniach i przewodach, a nie w uszkodzeniu silnika. Rozwiązać to możesz na dwa sposoby - podnosząc napięcie (co przyspieszy korozję miedzi w tych złączkach wago) lub zmniejszając opór między silnikiem a zasilaczem, pytanie którą drogę wolisz.

    

  3. Zywis
  4. lkosz

   lkosz

   Wiem co to za złączki :) nie nadają się do pracy w wilgoci

   noo wybieraj - zmiana napięcia czy poprawienie instalacji.

 8. Hmm... Stronę wyżej? Edit: A tu parę przydatnych wynalazków: http://www.scopefocus.info/home/autoflat
 9. Jeszcze inne wyszukiwarki: https://www.myminifactory.com/ https://www.youmagine.com/designs/popular?state=31 https://www.stlfinder.com/ A tu różne elementy konstrukcyjne: https://www.mcmaster.com Też korzystam z Fusion360, do zastosowań amatorskich jest darmowy. Dużo tutoriali na YouTube (część operuje na starym interfejsie), na start ten jest niezły: https://www.youtube.com/channel/UCooViVfi0DaWk_eqxIXXiOQ Opanowanie podstawowych funkcji zajmie nie więcej jak tydzień. Dodatkowo z darmowych: OpenSCAD i FreeCAD. Warto mieć bo wiele projektów z sieci jest w tych formatach. Do cięcia CURA.
 10. PLA jest fajny, bo się łatwo drukuje, ale jest nieodporny na warunki atmosferyczne przede wszystkim temperaturę. Trudniejszy w wydruku, ale odporny jest ABS. Wymaga zamkniętej komory do drukowania. Widziałem taką zrobioną ze stolika IKEI Lack. Przykłady wydruków: - snap-cap napędzany serwem - AllSky na ASI120, komputer poza obudową - uchwyt na kable NEQ6 Obudowa serwa v12.f3d ramie v1.f3d Cap v5.f3d AllSky v13.f3d EQ6 Uchwyt na kable v4.f3d
 11. A w czym to przeszkadza?
 12. Padła karta mikroSD w Allsky. Ok. wyciągam zapasową 16GB i brakuje pojemności 89MB, kolejna i brak 92MB. Jak oni to robią, że karta opisana 16GB, a pojemności różne nawet uwzględniając tablicę partycji.

  Wziąłem w końcu 64GB, a teraz znowu konfigurowanie.

  1. Show previous comments  3 more
  2. szuu

   szuu

   14,8 to pewnie po sformatowaniu? ale to już nie byłaby wina producenta

  3. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   Bo oni liczą, że 1GB = 1000MB, 1MB = 1000kB, a 1kB = 1000B. A nie, że mnożnik jest 1024, jak nas przyzwyczaił Windows.

  4. Zywis

   Zywis

   Wiem jak liczą, ale obraz przeznaczony do karty 16GB powinien wejść na każdą tak oznaczoną.

 13. Tak, o tym widziałem Baadera: https://www.baader-planetarium.com/en/baader-variable-locking--sliding-t-2-focuser-(t-2-part-24).html Ewentualnie do wydruku: https://www.thingiverse.com/thing:3704211
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.