Jump to content

Zywis

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  270
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

76 Neutral

About Zywis

 • Rank
  Altair
 • Birthday 02/22/1972

Kontakt

 • Strona WWW
  biuro-dzikowski.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  okolice Wrocławia
 • Sprzęt astronomiczny
  TS APO 130 f/5, NEQ6 belt mod, ASI1600mmc pro

Recent Profile Visitors

3150 profile views
 1. Liczę, że ktoś potem udostępni nagranie?
 2. Trochę lektury do poduszki: Print Quality Guide Do poziomowania stołu można użyć wskaźnika zegarowego (kosztuje ok. 30zł) zamocowanego przy głowicy. https://www.yeggi.com/q/bed+leveling+dial+indicator/
 3. A może na początek coś zupełnie taniego, ale uniwersalnego? Tak aby popróbować różne filamenty, a nie walczyć z mechaniką? Jestem początkujący (od listopada mam drukarkę), więc moja opinia może być trochę mało miarodajna. Kiedy miałem kupić pierwszą drukarkę to wszystko wskazywało na Endera, ale po przeczytaniu opinii, doszedłem do wniosku że to chiński wynalazek i będę się najpierw użerał ze złożeniem a potem z kiepską jakością urządzenia. Po pół roku i wymianie 3/4 drukarki może uda się doprowadzić do jako-takiej jakości wydruk (majsterkowicz ze mnie marny). Szkoda czasu. Kupiłem Anycubic 4max pro, tania drukarka, poskładana i z zamkniętą komorą. Po dostawie rozpakowałem, naciągnąłem paski, spoziomowałem stół, zainstalowałem Cura, wgrałem profile i po godzinie drukowałem. Jedyny problem to stół, który ma na środku wklęśnięcie na ok. 0,05mm. Trzeba jeszcze poprawiać profile dla konkretnych materiałów, ale to przy każdej drukarce. Daje się tym wynalazkiem drukować.
 4. Taki małe coś, może się komuś przyda. 1. Programik w C, wraz ze źródłami więc można sobie przerobić. Arduino Control.rar 2. Szkic na Arduino. serwo_i_dach.ino Co to robi? Sterowanie otwieraniem dekielka na teleskopie z poziomu PC. Do wyboru serwo 360' o ruchu ciągłym i po zmianie znaczników komentarza również serwo o ruchu ograniczonym. Dodatkowo sterowanie otwieraniem dachu ROR przy pomocy silnika DC 12V (np. od wycieraczek) i takiego sterownika: https://elty.pl/pl/p/Sterownik-silnikow-z-BTS7960-mostek-H-43A/1763 (już nie za 60zł ) podpiętego do Arduino. Wstępnie jest ustawiony port COM4 i do działania konieczne jest podpięcie Arduino, bo nie chciało mi się pisać procedur awaryjnych.
 5. Tu masz przykład takiego programu:
 6. Szalunek nie potrzebny: wyłóż folią żeby się nie obsypywało i wystarczy. Rurę lepiej kanalizacyjną (zawsze można pomalować na dowolny kolor), średnica wystarczy fi200.
 7. A co złego w budżetowym kombinowaniu? Działało 2 lata. Krańcówki też są założone. Sterowanie z komputera. Czego chcieć więcej oprócz ostatniej awarii?
 8. Problem z napędem otwierania dachu. Ostatnio coś się zadziało z silnikiem (temperatura, wilgotność, albo sam nie wiem co) i sterownik padł. Fakt: koszt sterownika i silnika to w sumie ok. 60 zł, ale wolałbym się kiedyś nie zdziwić w czasie deszczu.
 9. Chętnie podpatrzę automatykę, bo to u mnie najbardziej zawodny element.
 10. Takie coś? Parametric_pulley_-_lots_of_tooth_profiles.zip Śruby i nakrętki robi się bez problemu w Fusion, koła zębate zresztą też.
 11. O takie coś (nazywa się boa do odkręcania słoików):
 12. Zywis

  mini pc pod astro

  Te 6 portów USB jest absolutnie niezbędne? Bo faktycznie może to stanowić barierę. Sam od pewnego czasu czaję się na Beelinka, i pewnie to będzie MII np. taki: https://pl.aliexpress.com/item/33010134071.html Po dłuższym czasie używania FreePC a tam jest Atom Z3735F i 2GB RAMu będzie to duży przeskok, a prawdę mówiąC dużo większa wydajność nie jest potrzebna. Do tego dostaję WakeOnLAN i włączenie komputera po powrocie zasilania (w budce bardzo przydatne).
 13. I co z tego, że osobnym kablem jak do tego samego kontrolera na płycie?
 14. Chodzi o fioletowe halo przy głowie konia, występuje tylko przy niebieskim filtrze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.