Jump to content

Bezel

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  205
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

165 Good

About Bezel

 • Rank
  Antares
 • Birthday March 30

Informacje o profilu

 • Skąd
  Południe Wielkopolski
 • Zainteresowania
  Astronomia ;) jazda na rowerze, historia
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO 8"' + kitowce

Recent Profile Visitors

1092 profile views
 1. Tak to jest z chmurami.

  FB_IMG_1598724695816.jpg

 2. Plejady z "przyłożenia" Niby nic wielkiego ale zawsze coś Bardzo się wczoraj zdziwiłem widząc je na niebie, to znak że zima tuż tuż...
 3. Dodaję fotki, dwie co prawda. Jedna w "akcji" druga sprzed chwili
 4. Co do cen to widzę że nie jest najlepiej. Gdy kupowałem nowego GSO 8" kosztował +/- 1500zł, dziś jego cena to 1699, a można znaleźć za 1799 Mam takie przeczucie że ceny na rynku wtórnym też mogą pójść w górę, ale to tylko moja subiektywna opinia. Jeśli masz budżet to bierz, wątpię że ceny nagle spadną.
 5. Siemandero! Gdzieś mniej więcej za kilka dni mija 5 miesięcy od momentu zakupu mojego pierwszego "poważnego" teleskopu. Z tej okazji postanowiłem napisać jakąś tam recenzje, w zasadzie to wyrazić moją opinie na temat tego teleskopu. ------------------------------------- GABARYTY Z racji tego że żaden ze mnie Pudzian szukałem teleskopu którego będę w stanie wynieść sam na ogródek, i też takiego który nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca w pokoju. Padło na 8" GSO. Nie będę rozpisywał się nt. wagi i wymiarów ponieważ te dane są ogólnodostępne w internecie
 6. Tak jak w temacie. Jakaś menda weszła mi do teleskopu i zrobiła sobie sieć. Co prawda lokatora nie znalazłem, ale pajęczynę usunąłem wkładając rękę i ostrożnie odkrywając pajęczynę od ścian tuby. Mieliście kiedyś podobną sytuację? Jak dodatkowo zabezpieczyć teleskop przed takimi sytuacjami? Używam tylko zatyczek które przyszły s komplecie z teleskopem. Nie wiem, może reklamówką?
 7. Albo co mają wspólnego tajemnice kawy i herbaty z astronomią? Ta lista też chyba była robiona bez przemyślenia. Musisz być naprawdę bardzo wykształcony skoro byłbyś w stanie opowiadać o tak szerokiej gamie rzeczy. II wojna światowa to tak szeroki temat że sam go zgłębiam od prawie 5 i nadal stan mojej wiedzy jest śmieszny. Co kryje ziemia, tak się składa że akurat przerabiam w technikum na rozszerzonej geografii ten temat i jest naprawdę trudny i rozległy, podejrzewam że mój nauczyciel sam nie byłby w stanie pięknie o tym opowiadać (pomijając to co jest w podręczniku). Dalej nie c
 8. Tak jak panowie wyżej piszą. Wygląda to niewiarygodnie, coś jak spadki po dalekim krewnym z Nigerii.
 9. O matko, będę musiał chyba do kopalni iść albo wygrać na loterii hehe. Wiem wiem, duża kasa to najlepsze wrażenie z obserwacji. Tylko sęk w tym że do "prawdziwej" pracy będę mógł pójść za 2 lata Gdybym prawka nie robił pewnie bym coś ciut tańszego kupił, no ale cóż No nic, patrząc na wasze odpowiedzi chyba zacznę odkładać na ES 6.7, możliwe że kiedyś się na giełdzie pojawi, a w tym czasie mam nadzieję zgromadze budżet. Ewentualnie jak trafię na TS HR 7 to jego kupię, wydaje mi się że powinien zmieścić się w aktualnym budżecie Dzięki za odpowiedzi!
 10. Dzięki za odpowiedź, właśnie zastanawiam się nad SVB i szukam wszelkich opinii na jego temat
 11. Trochę czasu minęło, ja nadal bez sławnego "okularu planetarnego"? Trochę przekopałem i aktualnie byłbym w stanie kupić tego TMB ale pojawia się też SVbonny 6mm. Ten drugi też jest wrażliwy na osiowe patrzenie ale ma większe pole widzenia i chyba ER. Ktoś coś? Czy nadal polować na coś innego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.