Jump to content

Bezel

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  197
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

140 Good

About Bezel

 • Rank
  Antares
 • Birthday March 30

Informacje o profilu

 • Skąd
  Południe Wielkopolski
 • Zainteresowania
  Astronomia ;) jazda na rowerze, historia
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO 8"' + kitowce

Recent Profile Visitors

913 profile views
 1. Albo co mają wspólnego tajemnice kawy i herbaty z astronomią? Ta lista też chyba była robiona bez przemyślenia. Musisz być naprawdę bardzo wykształcony skoro byłbyś w stanie opowiadać o tak szerokiej gamie rzeczy. II wojna światowa to tak szeroki temat że sam go zgłębiam od prawie 5 i nadal stan mojej wiedzy jest śmieszny. Co kryje ziemia, tak się składa że akurat przerabiam w technikum na rozszerzonej geografii ten temat i jest naprawdę trudny i rozległy, podejrzewam że mój nauczyciel sam nie byłby w stanie pięknie o tym opowiadać (pomijając to co jest w podręczniku). Dalej nie chcę mi się pisać bo to jest jakiś żart. Lista przykładowych tematów spotkań: - bezpieczeństwo w Internecie; - ptaki - gatunki lokalne; - roślinność lasu; - imperium rzymskie (wybrane tematy); - II wojna światowa (wybrane tematy); - kosmos i eksploracje; - co kryje ziemia; - o poezji słów kilka; - zdjęcie – jak poprawnie je wykonać; - wstęp do rysunku; - wirusy - rys "histeryczny”; - kawa i jej tajemnice; - herbata i jej tajemnice.
 2. Tak jak panowie wyżej piszą. Wygląda to niewiarygodnie, coś jak spadki po dalekim krewnym z Nigerii.
 3. O matko, będę musiał chyba do kopalni iść albo wygrać na loterii hehe. Wiem wiem, duża kasa to najlepsze wrażenie z obserwacji. Tylko sęk w tym że do "prawdziwej" pracy będę mógł pójść za 2 lata Gdybym prawka nie robił pewnie bym coś ciut tańszego kupił, no ale cóż No nic, patrząc na wasze odpowiedzi chyba zacznę odkładać na ES 6.7, możliwe że kiedyś się na giełdzie pojawi, a w tym czasie mam nadzieję zgromadze budżet. Ewentualnie jak trafię na TS HR 7 to jego kupię, wydaje mi się że powinien zmieścić się w aktualnym budżecie Dzięki za odpowiedzi!
 4. Dzięki za odpowiedź, właśnie zastanawiam się nad SVB i szukam wszelkich opinii na jego temat
 5. Trochę czasu minęło, ja nadal bez sławnego "okularu planetarnego"? Trochę przekopałem i aktualnie byłbym w stanie kupić tego TMB ale pojawia się też SVbonny 6mm. Ten drugi też jest wrażliwy na osiowe patrzenie ale ma większe pole widzenia i chyba ER. Ktoś coś? Czy nadal polować na coś innego.
 6. W końcu u mnie bezchmurnie przez całą noc :) Zbliżamy się do Sierpnia, a co za tym idzie  mamy maksymalną aktywności roju Perseidów, w ubiegłym roku były piękne chmury, jak będzie w tym?

   

  FB_IMG_1596048891477.jpg

 7. O to fajnie pozazdrościć! No jeśli same pola i 400 osób to na bank będziesz ją widział!
 8. Jeśli mieszkasz w mieście to średnio z jej obserwacjami. Mi jakoś niedawno udało się ją dostrzec w łabędziu z skrajów 5cio tysięcznego miasteczka. Ale oprócz jej zarysów nic więcej, nawet jej najjaśniejszych obszarów w strzelcu. Tam już LP robi swoje.
 9. No, szczerze mówiąc spodziewałem się co najwyżej kilku odpowiedzi i tego że temat zginie gdzieś w czeluściach forum, jednak wywiązała się z tego całkiem długa dyskusja. Czytałem na bieżąco do pewnego momentu, jednak dalej już nie nadążałem, z pewnością jeszcze poczytam Liczę że podobne tematy będą poruszane częściej i z zachowaniem pewnego poziomu, bo bez tego taka dyskusja nie jest dyskusją
 10. Jeśli możesz to napisz relację z obserwacji planet tym 6mm, gdy tylko uda cię się na planety nim "zerknąć"
 11. Włożyłeś kij w mrowisko Oczywiście że smartfonem nie zrobi się wspaniałych astrofoto różnych mgławic, galaktyk itd. Ale jeśli ktoś nie chce się bawić w profesjonalne astrofoto i wydawać na sprzęt krocie, a ma telefon z przyzwoitym aparatem to dlaczego nie? Również dobrze może robić zdjęcia "z ręki" przykładając aparat do okularu a potem pochwalić się że zrobił zdjęcia księżyca, kilku planet itd. Akurat to kto czym fotografuje niebo to jego osobista sprawa, i nie nakazujemy kupować tylko lustrzanek z tym czy tamtym obiektywem, albo twierdzić że telefony to przyszłość. Bo to już od nas samych zależy czym będziemy robić zdjęcia. Druga sprawa to to że nie każdy ma czas i chęci na naukę obsługi lustrzanek (czy innych kamer) , programów do obróbki itd. Komuś wystarczy zwykłe zdjęcie z telefonu bez rozdrabniania się w szczegóły. Ja robię zdjęcia badziewnym aparatem w telefonie i żyje Przynajmniej mam satysfakcję że coś udało mi się uwiecznić. Wygląda to okropnie w porównaniu z zdjęciami forumowiczów którzy siedzą w temacie już kilka czy nawet i kilkanaście lat ale ważne że komuś to sprawia frajdę.
 12. Nawiąże jeszcze do okularu 6mm. Sądzisz że lepiej zainwestować w TS HR Planetarny 6mm czy może w tego? Sam nie wiem który okular najlepiej nada się do planet. Wiem że najlepiej wyłożyć na stół 1000 i jest po problemie, ale co jeśli mam ograniczony budżet (max 250)
 13. Jutro będę miał dobrą pogodę na obserwację, czy warkocz komety widać przez teleskop (8")?
 14. Też bym ci odradzał kupowanie barlowa przy tych okularach które masz. Jednak zasada że dobry krótkoogniskowy okular jest lepszy od średniego okularu (no np.25mm) z barlowem jest jak najbardziej prawdziwa
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.