Jump to content

Bezel

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutral

About Bezel

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

196 profile views
 1. Dzięki! Dziś u mnie ma być super pod względem pogody, zastosuje się do waszych porad i spróbuje odnaleźć M51,M35 i chyba najłatwiejsze M13 :P Okulary też noszę ale zdejmuję je podczas patrzenia przez okular i szukacz. Jutro napiszę jak mi poszło Pozdrawiam
 2. Ciekawy wątek, może odkop nie zaszkodzi. Używacie tej strony do planowania obserwacji?
 3. Tak, lustrzane odbicie również mi w przeszkadza, nie jakoś strasznie, ale w pewnych sytuacjach mylą mi się kierunki. Będę musiał poćwiczyć lokalizowanie tych obiektów
 4. Ciężko to nazwać "zdalnym nauczaniem". To raczej tylko wysyłanie zadań, czasami jakiś nauczycieli okaże dobroć i wyślę link do filmu na Youtube w którym ktoś tłumaczy dane zagadnienie. Słyszałem też że dochodzi to takich kuriozalnych sytuacji że nauczyciel WF każe uczniom nagrać filmik jak wykonują dane ćwiczenia (to nie żart..) Podzielam twoją opinię, panuje zdezorientowanie i nigdy przedtem nawet chodząc do szkoły nie było aż tyle materiału do zrobienia.
 5. Zastosuję twoje rady, z tym szukaczem poczekam bo świeżo co teleskop kupiłem ale nie wykluczone że w przyszłości będę zmuszony go nabyć Na razie pozostaje mi używać stellarium oraz wytrwale szukać obiektów (pewnie gdy je znajdę satysfakcja będzie większa niż gdybym miał GOTO )
 6. Aha, czyli powiększenie również ma na to wpływ. Używałem okularu 9mm
 7. Niestety nie mam zdjęcia, ale wygląda to mniej więcej tak: Wenus jako bardzo jasny punkt.I spajki jak u gwiazd
 8. Ok, czyli tak jak myślałem. Tylko u mnie zamiast być grube są cienkie i długie.
 9. Nie wiem czy to normalne ale podczas obserwacji Wenus widoczne są spajki (?) a przynajmniej 4 wychodzące z niej kreski. Do tego cała planeta bardzo jasna - ale jestem w stanie zauważyć fazę. Owe "kreski" to normalna sprawa przy Newtonach (korzystam z GSO 8) czy jakaś wada?
 10. Sam tak przez chwilę pomyślałem Może lepiej spojrzeć na Wir
 11. Oczywiście A tak poza tym jesteś w stanie polecić jakiś łatwy to znaleznia DS? Obserwuje północy i wschodni fragment nieba. Jak na razie tylko tych dwóch próbowałem.
 12. Chyba tylko to pozostaje Próbowałem tak jechać od Mizara ale średnio to wychodziło. Następnym razem poświęcę temu obiektowi więcej czasu.
 13. Witajcie Dziś podczas obserwacji próbowałem znaleźć galaktykę Wiatraczek i M35 - i niestety nie udało mi się to, wiatraczka szukałem z 15minut no i niestety nic. Używałem GSO 8" i okularu 30mm Znacie może jakieś sposoby na szybkie odnalezienie poszukiwanych obiektów? Wiem, jest stellarium, różne atlasy. Ale bardziej chodzi mi o odnajdywanie ich na niebie. A może powinienem zacząć od czegoś prostszego? (oczywiście M42 odnalazłem )
 14. Dokładnie, to miałem na myśli. Tak też zrobiłem, po upływie godziny zobaczyłem jak sprawa się ma i już nic nie było. Dzięki za odpowiedź
 15. Witajcie Po wielu miesiącach stałem się posiadaczem teleskopu GSO 8" :-) Z racji dobrej pogody przyszła pora na obserwację - oczywiście pierwszą rzeczą była Wenus, następnie plejady, M42 (bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła), oraz udało mi się rozdzielić Mizara. Ok, obserwację zakończyłem wróciłem do domu i zauważyłem że na głównym lustrze, okularach, szukaczu itd zbierała się para. Nic nie grzebałem i czekałem aż para wyparuje. I teraz pytanie (pewnie głupie dla niektórych ale...) czy zawsze tak czekać na odparowanie i czy może mieć to negatywny wpływ na późniejsze użytkowanie teleskopu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.