Jump to content

picios

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

30 Neutral

About picios

 • Rank
  Alderamin

Kontakt

 • Strona WWW
  http://picios.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  astronomia, gitara
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 8, Nikon Aculon 10x50

Recent Profile Visitors

494 profile views
 1. hej, post Bellatrix o gwieździe Przybylskiego utrzymuje się na stronie głównej wykopu, co świadczy o sporym zainteresowaniu.

  link do wykopaliska

   

  bellatrix_gwiazda_przybylskiego_na_wykopie.jpg

  1. Show previous comments  5 more
  2. Thymo

   Thymo

   Ojej... a że tak zapytam, często zdarza się hejt?

  3. McGoris

   McGoris

   Ja na wykopie to bardzo rzadko czytam komentarze. Tam bywa różnie, co prawda lepiej niż np. na Onecie czy WP gdzie panuje totalna dzicz.

    

  4. picios

   picios

   Potwierdzam, bywa różnie, zwłaszcza, że portal opiera się głównie na komentarzach. Ale w tematach naukowych kultura jest zazwyczaj wyższa od średniej

 2. To nie zdjęcie, a bardziej schemat zachodzenia zjawiska. Nie ma sensu analizować kątów i faz.
 3. No tak. Symulator to może za duże słowo. Ale aplikacja pokazuje właściwe proporcje między rozmiarem planet i ich odległościami od Słońca. Trzeba tylko suwakiem Planet Scale zjechać do 1 bo domyślnie jest ustawiony na 10.
 4. Tutaj jest symulator US stworzony na podstawie danych z NASA z właściwymi proporcjami. Odpala się w Google Chrome. http://mgvez.github.io/jsorrery/ Gdzie brak możliwości w realu tam wirtual daje radę.
 5. To prawda, że terminator zawsze jest prostopadły do Słońca, ale my postrzegamy to inaczej. Złudzenie rzeczywiście istnieje i sam je obserwowałem, a jest też wielokrotnie opisywane. Autor wątku może i zamieścił zdjęcie Księżyca bez punktów odniesienia, ale zjawisko opisał prawidłowo. https://petapixel.com/2015/06/08/the-moon-terminator-illusion-the-dolly-zoom-effect-and-moving-vs-zooming/ http://chrisjones.id.au/MoonIllusion/ https://www.metabunk.org/the-moon-tilt-terminator-illusions.t8165/
 6. Myślę, że na sąsiednim forum wyczerpano temat. Które z przytoczonych argumentów do Ciebie nie dotarły? Jesteś jednym z tych zwolenników płaskiej Ziemi i spisku ludzi kretów?
 7. O, super, a już myślałem, że jestem sam na południu lubuskiego Niestety pogoda na razie nie rozpieszcza.
 8. Czy jest tu ktoś z okolic Żar czy Żagania chętny do wspólnych wypadów na obserwacje od czasu do czasu? Mieliśmy małą grupkę, ale jakoś się wykruszyła.
 9. Ale fajnie pomaźgane, jak pędzlem. Prawie artystyczne te Twoje foto
 10. Znalazłem na cloudynights. Brytyjska firma FLO sprzedająca sprzęt astro ma w swojej ofercie ... TELESKOP HUBBLA!. https://www.firstlightoptics.com/clearance/hubble-cassegrain-reflector-telescope.html Niestety o cenę musimy zapytać telefonicznie, ale dostawa w ciągu 5-7 dni Ale nie może być drogi skoro na ten czas ma już prawie 80 opinii. przykładowa opinia: w moim krzywym tłumaczeniu dla władających innymi językami niż angielski: Kupiłem to w zastępstwie mojego 90mm refratorka z nadzieją na lepsze widoki planet i okazjonalnie DSów. Ogólnie jestem zadowolony z obrazów dawanych prz
 11. @Shyshka o tu masz interesujący Cię wycinek Tabeli http://picios.pl/wimmer/#object-1
 12. zapomniano o początkującym zakłada na forum wątek "jaki teleskop kupić do 300zł", aby dał kolorowe obrazy DSów, pokazał kratery na Plutonie i to wszystko przez zamknięte okno na poddaszu, bo na dworze za zimno. Aby zaimponować doświadczonym kolegom, udziela zaawansowanych porad, że soczewka barlowa jest dla idiotów, albo że refraktor jest lepszy bo nie trzeba czyścić lustra. Myli podstawowe pojęcia; myśli że źrenica wyjściowa to taka gumka na okularze, a apertura to przejściówka do aparatu. Ale szybko się uczy i przyjdzie jego czas
 13. Gość robi takie lustra z pokrywki od śmietnika i kawałka folii https://www.youtube.com/watch?v=_8sd9UgjXLE tylko taka pokrywka to pewnie droga
 14. No mi się udał taki szot, jak ustawiałem parametry. Zobaczyłem dopiero na kompie. 2546 już trochę zmalała, ale trzeba przyznać, że wielka była.
 15. A jak już się zużyje i spadnie gdzieś w pobliżu, z segmentów jego LG będzie można zrobić 18 pięćdziesięciocalowych newtonów , a i złomiarze jeszcze coś dla siebie wyszarpią. Cudo! Ciekawi mnie tylko, jak sprawdzi się w przestrzeni bez osłony.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.