Jump to content

McGoris

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  709
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

971 Excellent

About McGoris

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Białka Tatrzańska
 • Sprzęt astronomiczny
  SkyWatcher Synta 8", Okulary: Kitowce 10mm i 25mm, GSO SV 15mm, GSO SV 30mm, TMB Planetary 5mm.

Recent Profile Visitors

13786 profile views
 1. Droga Mleczna ze smartfona Xiaomi Redmi Note 8T. 15x15 sekund ISO 3200 + darki + obróbka PS. A tutaj próbowałem się bawić projekcją okularową (Synta 8" + 30mm): Galaktyka Andromedy - 32x2s ISO 3200 + okular 30mm M 22 - 20x2s ISO 3200 + okular 30mm Jak na smartfona to zdjęcia wychodzą całkiem nieźle. Ciekawe jakby wyszło z prowadzeniem.
 2. 12 sierpnia, w noc Perseidów do dyspozycji miałem przepiękne i przejrzyste niebo, które zaowocowało bardzo obfitymi obserwacjami. Postanowiłem wybrać się z kumplem na moją ciemną miejscówkę na obserwacje astronomiczne. Gdy przyjechaliśmy na miejsce - zastaliśmy bardzo przejrzyste i ciemne niebo! Pas Drogi Mlecznej był wyraźny i widoczny był gołym okiem aż do horyzontu, do konstelacji Strzelca! Zrobiłem stamtąd pamiątkowe zdjęcie Drogi Mlecznej za pomocą smartfona, po czym lekko podbiłem kontrast w Photoshopie. Niebo było przepiękne! Zdjęci
 3. Dzisiejsze obłoki srebrzyste z Białki T. Piękne!!
 4. Też jeżdżę sporo na rowerze. Szczególnie, że mieszkam w okolicy, gdzie pobudowali ostatnio drogi rowerowe (Małopolska, czyli Velo Dunajec itp,). Jako aplikację polecam Komoot - takie endomondo tylko dla rowerzystów.
 5. Udało mi się przetestować lornetkę TELSTAR 7x50 pod dość ciemnym i przejrzystym niebem - dzisiaj. Patrzyłem się przez nią również na Tatry. Widok jest przepiękny! Obraz bardzo ostry, nawet na brzegach. Przejdźmy do obserwacji nocnych. Praktycznie brak komy. Gwiazdki są ostre i punktowe prawie na całym polu widzenia. Co widziałem: M42 - widoczna bez problemu, nawet kształt mgławicy był do rozpoznania, Plejady (M45) - super! M81 i M82 - widoczne obie galaktyki przez lornetkę, bez problemu, M101 - tutaj troszkę się namęczyłem. Za drugim razem uda
 6. Kupię Syntę 12", najlepiej całą, nie rozsuwaną. Ciągle śledze sklep teleskopy.pl, ale widzę, że wszędzie produkt niedostępny. Jak ktoś ma większą sunię w dobrej cenie, to też wezmę pod uwagę.
 7. Jest to największy Księżyc w tym roku. Wybrałem się dziś na moją widokówkę i cyknąłem fotki
 8. Można p****lca dostać od tej pogody :mad:

  1. Show previous comments  1 more
  2. monter

   monter

   ale dzięki temu można sobie zrobić serwis profilaktyczny sprzętu... po raz piąty np regulacja wciągu, aktualizacje softu do akwizycji zdjęć i inne takie pochmurne astrosprawy ehhh

  3. astrokarol

   astrokarol

   Ja już ignoruje pogodę. Jak się zreflektuje, tj. przyjdzie czyste, przejrzyste niebo to może wtedy jej wybaczę :D 

 9. To ciekawe. Bo ta lornetka ma szkła BK7, a jest jakościowo jak BAK4 na obrazku.
 10. Nigdy nie miałem lornetki z BAK-4, ale wcale aż tak źle jak przedstawione jest to tutaj.
 11. Miałem dziś okazję poobserwować nią krajobrazy. Tatry prezentowały się przepięknie. Niesamowicie ostry obraz. Pięknie prezentowały się jak się chmury zatapiały w skały.
 12. Przez jakie lornetki miałeś okazję popatrzeć? Były tam jakieś stare, dobre japońskie/radzieckie lornetki? Lornetkę kupiłem na Giełdzie Balickiej w Krakowie. Leżała sobie całkowicie przypadkowo. Mam zamiar jeszcze zaglądnąć na Halę Targową w Krakowie (tam jest podobno dużo więcej tego). Jak zrobić zdjęcie źrenic wyjściowych? Szkła gdy się da pod światło to mienią się na ciemno niebieski-fioletowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.