Jump to content

McGoris

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  679
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

887 Excellent

About McGoris

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Białka Tatrzańska
 • Sprzęt astronomiczny
  SkyWatcher Synta 8", Okulary: Kitowce 10mm i 25mm, GSO SV 15mm, GSO SV 30mm, TMB Planetary 5mm.

Recent Profile Visitors

7,737 profile views
 1. Mrugnęła mi G1 (Mayall II) - gromada kulista w Andromedzie. Ujrzałem ją zerkaniem w 8" Syncie :)

  1. astrokarol

   astrokarol

   Gratulacje. Spróbuj kolejnych. Ja widziałem łącznie 4 (G1,G76,G280,G78) w Newtonie 8".

  2. McGoris

   McGoris

   Spróbuję. Ale muszę mieć idealne niebo. Wczoraj miałem bardzo dobre, ale nie wyśmienite. Takie wyśmienite miałem w październiku tamtego roku (co widziałem IC 132 i 133 w galaktyce Trójkąta).

 2. Nie mam się specjalnie czym pochwalić jak chodzi o odległość, ale wrzucę fotę z ostatniej wyprawy w Pieniny. Widok z Trzech Koron. Crop z mojej 360 panoramki. Najdalszy obiekt to Velky Rozsutec (97.5 km).
 3. Czy wy też tak macie, że ucina wam statusy (tekst wychodzi poza okno)?

  1. zbignieww

   zbignieww

   Teraz nie wychodzi, Twój też !

 4. W Krakowie w Bronowicach ze 2-3 lata temu wymienili oświetlenie głównej ulicy ze zwykłego na ledowe. Widać dość wyraźny spadek LP. Są one dobrze zaprojektowane, bo świecą tylko i wyłącznie w dół.
 5. Widziałem jasny, długi bolid na NE o godzinie 22:15. Ktoś widział?

  1. cobranocka

   cobranocka

   Też go widziałem ,wracając z pracy .dziwne że nie zielony.

 6. Dzisiejsze NLC rozwalają na łopatki!! Południe Polski, 49 N i obłoki tak wysoko! Widoczne były na północy i północnym zachodzie, prawie na zachodzie!!. Coś pięknego. Podhale 21.06.2019r. godz. 22:10.
 7. ALARM Panowie ALARM!!! NLC!!!

 8. Obiektywu poszukuję do Nikona APS-C ze standardowym montażem F. Do Nikona D70s co obecnie mam i do aparatu, który zamierzam kupić, czyli Nikona D500.
 9. Witam. Chciałbym się wam poradzić jaki obiektyw kupić do robienia zdjęć nieboskłonu, Drogi Mlecznej? Podoba mi się obiektyw Samyang 8mm, widzę, że stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry. Czy polecicie mi coś innego? może 10, 12mm?
 10. Dzięki panowie za odpowiedzi. Następnym razem jak takie błyski znów się pojawią, to sprawdzę, czy w pobliżu nie ma burzy. Może to rzeczywiście wyładowania oddalone o 50-100 km. A może te walące światłem lampy jakieś przepięcia mają i tak błyska Hahahahahaa to jest najlepsze xD Też się spotkałem z takim zjawiskiem. Podobnie jest na lodowisku jak jakiś człek nagrywa jak jego dzieci jeżdżą, jednocześnie świecąc mi tym czymś po oczach.
 11. Tak, to było w atmosferze. Bo obiekty na Ziemi się nie oświetlały. Nie, nie ma. Jest elektrownia wodna, ale to 15-20 km ode mnie. W zamkniętym pomieszczeniu nie widzę błysków.
 12. To nie Irydium. Irydium rozbłyska się punktowo. Rozświetlenie było na całym niebie, coś jakby błysk podczas burzy lub ktoś użył mocnej lampy błyskowej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.