Jump to content

Artegs

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutral

About Artegs

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

280 profile views
 1. Cześć i czołem! Jak wyżej - kupię statyw pod SWSA - fajnie jakby to był jakiś geo z przejściówką - a najlepiej statyw NEQ 5 - będę miał od razu aby w przyszłości się przesiąść Jeśli ktoś ma coś fajnego lub do polecenia to chętnie posłucham!
 2. Kupie statyw geodezyjny wraz z przejściówką na SW Star Adventurer
 3. Ew. jeśli ktoś ma jakieś ciekawe rozwiązania jak podłączyć cięższe obiektywy, jupiter lub tair do swsa aby obiektyw tak nie wisial? Czy obejma wraz ze stopka statywowa to dobre rozwiazanie czy lepsze + obejmy jak w teleskopach?
 4. Siemka. Mam parę pytań dotyczących również paru drobiazgów. 1/ Posiadam statytw Genesis gear abt kit, wieszam na niego SWSA oraz głowicę kulową dołączoną do statywu. Generalnie myślę nad zmianą głowicy, lecz teraz pojawia się problem, kulowa czy 3d? Macie jakieś za i przeciw pomiędzy tą dwójką? 2/ Co do szyny, dovetail - kupiłem obejmy aby zamontować na nich cięższe obiektywy - radzieckie - Jupiter 21m oraz Tair 3s. Jak dobrać odpowiednią szynę? Długą czy krótką, wąską czy szeroką - na co tu zwrócić uwagę? 3/ Teraz sprawa z wyważeniem. Rozumiem, że szynę która jest w zestawie z SWSA montować jak najbliżej aparatu, byle by widzieć polarną, ale ciężar aby był możliwie nad głowicą - z drugiej ta malutka przeciwwaga. Z tym, że w jaki sposób to poprawnie wyważyć? Na tym jednak trochę jest powieszone, głowica, aparat, w/w obiektywy, grzałka (chociaż te kilka g to raczej pikuś), pilot (tutaj staram się go zawiesić zawsze na czymś, a nie aby wisiał luzem) plus do tego dojdzie lunetka z guide oraz kamerką, lecz tego jeszcze nie sprawdzałem - nie było okazji. No więc jak to ma wyglądać w miare sensownie - to znaczy to wyważenie? 4/ Czytałem także, że lipny jest ten klin dołączony do SWSA - jeśli byłby ktoś tak miły i poleciłby mi jakiś zamiennik, to byłoby super! Problem jest taki, że nie mam z kim nawet nad tym pogłówkować, nikogo kto się na tym zna etc. Jedyne co mi zostaje to szperanie w necie/forach. Dziękuję i pozdrawiam!
 5. Ja przy 200mm miałem max 1 min, w prawdzie na lipnym statywie, słabym wyważeniu i bez guide, ale jednak. Guide już mam, tylko jeszcze nie testowane ani razu, więc ciekawe jaka poprawa będzie, ale mimo wszystko i tak chodzi mi po głowie sprzedaż i kupienie coś w rodzaju heq5..ale jak próbowałem przy 50mm to ładnie szło po bodajże 3-4 min? Na pewno byłoby ciekawie przy fotkach astro-krajobrazowych
 6. Podepnę się pod pytanie jeśli można. Gdyby spojrzeć bardziej na mobilność - co z autoguiderami? Sidiouss podpowiedział mi o dwóch: Celestron Nexguide oraz LVI Smartguider. Na co zwracać uwagę, przy wyborze takiej kamerki do autoguide? Są jeszcze jakieś godne uwagi sprzęty?
 7. Aktualne, wraz z wysylką 400zl!
 8. Aktualne, cena wraz z wysyłką
 9. Sprzedam filtr CLS EOS CLIP - bdb stan, na zdjęciach dziwna plamka - ale to mój uszkodzony aparat w telefonie, więc proszę się nie martwić. Na wszystkie pytania odpowiem, pytać śmiało. Cena 480zł
 10. A widziałem ten artykuł, właśnie z Michałem się kontaktowałem a propos modyfikacji dla mnie to juz powinno być sporym przełomem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.