Jump to content

Artegs

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About Artegs

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jest pdf, ten pierwszy "Od laika..." mi działa Dziękuje za odpowiedzi
 2. Sorki za offtopa ale szybkie pytanko, czy lepiej stackować klatki po ~3m i obrabiać w programach (uczę się na lighroomie) czy najpierw lekka obróbka każdego z nich, potem dopiero stack i na koniec finalna obróbka? Ma to jakiś sens?
 3. Próbowałem, ale nie wiem jak mam to lepiej wydobić. Trzeba będzie podpatrzeć więcej filmików/tutków ale tak bez znajomości programów to ciężka sprawa
 4. No i przyszedł do mnie, pierwszy paralaktyk z jakim miałem okazję mieć przyjemność - SA. Brak wężyka to i czasy nie równe, ale mniej więcej starałem się zebrać lekko ponad 3 min na jedną klatkę. A wyszło mniej więcej od t=200 do t=240 Stack 31 zdjęć - w sumie 1h 50 min materiału Iso 100 canon 50/1.4 @f/4 No i lekka próba obróbki w LR+fitswork Zastanawiam się, czemu nic ciekawszego nie udało się zarejestrować prócz masy gwiazd? Żadnej mgławicy, ani z NGC 1499-Mgławicy Kalifornia, ani z Plejad. Miałem nadzieję chociażby na mały zarys.. "chmur" Zapewne to wina kompletnie beznadziejnego nieba(gigantyczne LP), łysy(99%) też swoje dołożył, no ale żeby tyle materiału i kompletnie nic? Jakieś sugestie mile widziane
 5. A tutaj z ostatniej nocy, ustrzelony z okna Pas Oriona razem z M42 crop Kolejne nieudolne próby obróbki, może kiedyś się nauczę Stack 40 zdjęć + 20dark Canon 50mm/1.4 na f/1.8 4 sek iso 400 Jakieś rady co do obróbki? Krytyka mile widziana
 6. No to i ja wrzucę, nieudolnie wycelowana podwójna gromada Perseusza, ale się jako tako załapała. No i po obróbce. Od razu zaznaczam, że to moje pierwsze podejście do obróbki, zdjęcie nie zbyt wyostrzone, gwiazdki poruszone. Jak na pierwsze astrofoto którego nie aż taki wstyd pokazać - ja jestem zadowolony. 50mm f/1.4 @1.8 10sec - jedna klatka ISO-800
 7. A masz/macie kogoś wartego polecenia aby zmodowal mi lustrzanke?
 8. Wg Twojego porównania cena cls jest dwukrotnie wyższa, w astroshopie znalazłem trochę inną sytuację, mianowicie filtr eos cls wart 130 zl mniej od eos uhc. No może to jest kwestia czasu, bo w końcu od Twojego porównania minęły prawie 3 lata. Tak jak pisał Agent Smith, zainteresował mnie tymi klipsami, dużo wygodniejsze. Aparat i tak głównie do astro więc filtr by tam tylko siedział. A jak to jest z modyfikacją? Co jeśli najpierw kupie filtr, potem zmodyfikuje, to zadziała jak takie "combo"? Czy trzeba będzie coś przy tym kombinować? Filtr stał się chyba dla mnie pierwszy w kolejności razem z prowadzeniem. Przy takim LP to chyba ciężko będzie wojować, a okazji na wyjazd dalej dość mało. Chyba jednak skuszę się na tego cls'a. Trzeba się z tym przespać i pomyśleć.
 9. Zbieram się powoli do zakupu SA. Co wypadłoby lepiej? Fastron czy SWSA - i pod wzgledem zdjęć i pod względem mobilności? Modyfikacje też będę planować w przyszłości. Właściwie ja chcę uzyskać troszke lepsze efekty zdjęć w dużym polu LP i czytałem, że obydwa filtry mogą pomóc. Ale tez nie rozumiem za bardzo co znaczy 'normalnego'? Z tego co wiem to większość kolorów to i tak idzie z programów graficznych. Czy się mylę? Potrzebuję także czegoś co poprawi mi struktury samego obiektu. Na zdjęciach porównawczych sam filtr UHC/S nie wypadał tak źle. W takim razie dlaczego Twoim zdaniem aż tak się nie nadają?
 10. Dzięki za wyjaśnienie! Tak na szybko tylko zerknąłem - cena wcale nie lepsza od filtrów nakładanych na obiektyw. Clipowe po kilka set zł, te nakładane 250+ ale nie "mój rozmiar" Chyba, że źle patrzyłem/w złym miejscu. Ale ani nie znalazłem za wiele takich clipowych, ani nakładanych na obiektyw który posiadam (58mm) No cóż, będę szukać ale co jeśli nic to nie da? Można w jeszcze jakiś wygodny sposób filtr zamocować?
 11. Jakie filtry byłyby wystarczające do poprawienia zdjęć drogi mlecznej? Posiadam obiektyw 50/1.4, bez prowadzenia, aparat canon, duże LP, ale jakieś tam gwiazdki na upartego ustrzele. Ale chciałbym sobie jakoś pomóc i myślę o zakupie jakiegoś filtra - ale jakiego? ALP czy może UHC? Które bardziej pomogą w fotografii nocnego nieba? Aby ustrzelić DM ewentualnie jakieś większe obiekty mgławicowe? Czasem mam możliwość wypadu to oczywiście może się przydać później takowy filtr. Tylko tego jest całkiem sporo, a ja zielony. Macie jakieś rady dla początkującego a propos filtrów?
 12. Ostatnio jak nastawiałem sobie aparat, podczas przeglądania kontrolnego zdjęcia zobaczyłem dziwną czarną plamę. Z początku myślałem, że to brud, czy coś w ten deseń, spróbowałem znowu i co najlepsze ta plama się przemieściła. Trochę miałem 'mindfaka' ale poczekałem kilkanaście sekund, znowu zdjęcie.. i znowu ta plamka, tylko że kawałek dalej. Tak jakby leciała powolutku na niebie i była widoczna tylko na zdjęciu, na niebie nie było nic a nic. Zachowywała się jak jakaś satelitka, to znaczy jeśli chodzi o prędkość przemieszczania się, przynajmniej co da się wywnioskować ze zdjęć. Może to coś znanego, może nie, ktoś się z tym spotkał? Jakieś pomysły?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.