Jump to content

golomb79

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About golomb79

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 11/01/1986

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Czarna Woda koło Złego Mięsa
 • Sprzęt astronomiczny
  Dobson 14', MAK 102, SW 120/600

Recent Profile Visitors

369 profile views
 1. Teleskop sprzedany. Temat do zamknięcia. :-)
 2. W trakcie sprzedaży.
 3. Na prośbę jednego z potencjalnie zainteresowanych kupnem, dorzucam zdjęcia optyki. Brak rys czy przebarwień. Pyłki są Pojawiło się też pytanie o pracę wyciągu. Według mnie pracuje normalnie. Nie ma luzów ani nie pracuje przesadnie ciężko. .
 4. 600 czy 1600zł? Bo jak 600 to rezerwuję.
 5. Ja celowałbym w ten sprzęt. Montaż jest już w miarę porządny, a teleskop też sporo pokaże. Za resztę budżetu dokupiłbym jakiś filtr na Księżyc, Poradnik Miłośnika Astronomii Marka Substyka plus jakąś podstawową mapę nieba. https://teleskopy.pl/Teleskop-Sky-Watcher-Synta-R-80/900-AZ-3-teleskopy-1312.html
 6. Sprzedam teleskop Pentaflex 90/900, klon SW. Sprzedaję to co na zdjęciach czyli teleskop z wyciągiem plus obejmy. Zaślepki również są. Do tego jest jeszcze plastikowa oprawa filtra słonecznego z folią ND 5.0, ale nie używałem tego filtra od lipca zeszłego roku, więc nie daję gwarancji, że jest bezpieczna. Ja radziłbym wymienić na nową. Cena jaka mnie interesuje to 180zł z wliczoną przesyłką kurierem DHL.
 7. Dzięki za info. Sprawdzę na pewno ;-)
 8. Pytanie może i głupie, ale nie chcę uszkodzić sprzętu. Czy fotografując Słońce Canonem 1100d przez SW 120/600 z nałożonym filtrem ND 5.0 mogę uszkodzić aparat? Jak długo mogę celować w kierunku Słońca? Nie ryzykuję spaleniem, uszkodzeniem matrycy w aparacie?
 9. Teleskop sprzedany. Temat można zamknąć.
 10. Jak w tytule. Najlepiej z mikroruchami.
 11. Rezerwacja całości do 3 lutego.
 12. A nie jest to tak, że najpierw dodajesz pliki/upuszczasz na ten pasek i dopiero wtedy możesz wysłać formularz?
 13. Sprzedam: 1. Tuba SW MAK 90 identyczną jak ta: https://teleskopy.pl/Tuba-optyczna-Sky-Watcher-MAK-90-OTA-teleskopy-2370.html W zestawie okular 10 i 25mm (na 4 zaślepki brak trzech), nasadka kątowa i Red Dot Pointer. Do całości torba transporowa. Wszystko sprawne, menisk czysty, nieporysowany, jakieś pyłki się znajdą. Dodatkowo własnoręcznie wykonany filtr słoneczny. Cena 420zł z wysyłką. 2. Montaż azymutalny AZ-3, statyw aluminiowy. Taki jak ten: https://teleskopy.pl/Montaż-azymutalny-Synta-AZ-3-(głowica-+-statyw)-teleskopy-1593.html Na jednej nodze wzmocnienia w postaci dwóch obejm metalowych. Na skutek zbyt mocnego dokręcenia jednej z nóg delikatnie pękła obudowa. Mimo to statyw działa normalnie i nadal można go z powodzeniem używać. Cięgna mikroruchów poklejone taśmą klejącą. Estecie może przeszkadzać, więc informuję o takowym fakcie. Cena 270zł z wysyłką. Jeśli znajdzie się chętny na obie pozycje to mogę dorzucić w gratisie adapter 1/4cala (widoczny na jednym ze zdjęć) https://teleskopy.pl/Adapter-1/4--do-montażu-Synta-AZ-3-AZ3-teleskopy-1592.html Zdjęcia: http://chomikuj.pl/golomb79/Mak90
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.