Jump to content

Renioo

Społeczność Astropolis
 • Posts

  287
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk/Warszawa
 • Zainteresowania
  DIY, OnStep
 • Sprzęt astronomiczny
  AT65EDQ + Losmandy GM8 + Trius-SX694

Recent Profile Visitors

1493 profile views

Renioo's Achievements

245

Reputation

 1. A co taki prędki do wydawania osądów w internecie, to nie sekcja komentarzy na Onecie.
 2. Jakie masz filtry przy tym teleskopie?
 3. Surówka w narrowband tak wygląda i stackuje się raczej bezproblemowo. Nie trzeba też palić 10 minut jak się ma CMOS (ale można). Jak po stretchu widać normalnie obiekt albo zarys to jest OK.
 4. Bump, cena to 800zł z wysyłką lub moją dostawą w okolicach Warszawy. Wymienie się ew. na lornetkę, inną tubę do wizuala lub astrofoto, między innymi refraktory/RC/SCT. Dopłata w każdą ze stron.
 5. Podobnych Photoline'ow jest pełno w tej kategorii, dostępne w Europie.
 6. A tam resize. Płacisz za wszystkie piksele to używasz wszystkich pikseli
 7. Nawet jeśli temperatura matrycy podawana przez kamerę nie jest idealnym jej odwzorowaniem, ponieważ czujnik znajduje się w innym miejscu, to poza jego fizycznym umiejscowieniem o którym pisał HAMAL jest kwestia: A) czy pomiar w okolicy matrycy a okolicy pomiaru faktycznie wykazuje różnice B ) czy pomiar w okolicy matrycy nie jest pośrednio przeliczany na temperaturę matrycy oraz C) związane z A - w kamerach z chłodzeniem mamy stałe warunki, a przynajmniej bardziej kontrolowane. Czy nie ważniejsze z praktycznego punktu widzenia jest powtarzalność pomiaru -20 stopni, który pozwoli zrobić kalibrację poza sesją? W wypadku aktywnego chłodzenia nie powinno mieć znaczenia kiedy dokonujemy pomiaru, ze względu na wydzielanie ciepła i bliskość pomiaru wynik powinien być powtarzalny. I najprawdopodobniej jest jak pokazuje praktyka.
 8. Z tlenu byłem niezadowolony, a to akurat wisi w niefortunnym miejscu pod względem LP, dlatego wypaliłem tylko wodór. Do następnego sezonu już nie zdąże tego dopalić. To było moje pierwsze podejście w mono
 9. Cześć, postanowiłem zrobić swój zbiorowy śmietnik na wypociny krótkoczasowe (które lubie i szanuje), zaczęte i nigdy niedokończone, jak i testowe fotki. Cyrk głupców rozpoczyna Heart Nebula w 20 klatkach po 10 minut. Tlenu nie dorobiłem. AT65EDQ + Trius-SX694 i Losmandy GM8
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.