Jump to content

Renioo

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Neutral

About Renioo

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk/Warszawa
 • Zainteresowania
  DIY, OnStep
 • Sprzęt astronomiczny
  AT65EDQ / GSO 6" f4 + Losmandy GM8 OnStep + ASI183MM/Canon 6D

Recent Profile Visitors

267 profile views
 1. Na sprzedaż chłodzona kamera mono Asi 183MM PRO. Z dystrybucji europejskiej, w stanie zasadniczo idealnym, mam komplet sklepowy. Kamera bardzo uniwersalna do planet i DSO, 84% QE, 20.18Mpx, 15000e studni przy małym pikselu i 1.6e read noise, 256MB DDR3 i nawet sporawy sensor Kamera chłodzi się -45 stopni poniżej otoczenia. Proponuje 4300zł z wliczoną wysyłką. Mogę się wymienić z moją dopłatą na inną kamere.
 2. Pewnie mocowanie jest identyczne, mogę Ci wysłać jak chcesz sprawdzić.
 3. Mam praktycznie gotowe zestawy do EQ5. PW.
 4. Renioo

  ASI 294MMC

  Jasne, odnosiłem się do komentarza z "Also using the camera at the native 2x2 allows to have 14bit images whereas the 1x1 binning will be 12 bit." Czyli w 1x1 będę miał 12bit w asi183 i asi294, a w 2x2 14bit w asi294 i dalej 12bit w asi183. Reszta "ogólnie pojętych zalet i wad binowania CMOSów" bez zmian?
 5. Renioo

  ASI 294MMC

  Czy ten 2x2 binning na ASI294MM czymś się różni od tego jakbym zbinował swoją ASI183 do 2x2?
 6. Eqdrive ma srednie opinie, są dobre za to OnStepy, poskładałem już na 7-8 montażach różnej klasy od EQ5 po Losmandy. I nie trzeba używać tego zakichanego eqmoda.
 7. Korzystam z tego przy paskach do swoich montaży i zdaje egzamin https://www.bbman.com/belt-length-calculator/
 8. Realnie trzeba by przewód AWG16 żeby było bezpiecznie i ciężko to będzie fizycznie wlutować na te końcówkę. Wygodne będzie XT60.
 9. Pewnie ASToptics, mają dużo ale drogich adapterów w tym do Losmandy. Ja mam na pewno kołnierz nie firmowy, ale nie mam pojęcia skąd to, kupiłem już taki z montażem. Dopiero zauważyłem patrząc na adaptery, że u mnie śruby się zapierają o kołnierz a nie wchodzą w te "zęby" jak oryginalnie ale działa ok. Wrzucam fotę, może ktoś Ci takie gdzieś dorobi taniej? Mogę też pomierzyć.
 10. To pomyliłem montaże w takim razie, ktoś inny miał tego HD tripoda. Podkładki antywibracyjne coś faktycznie dają? Nie powodują jakiegoś uginania i pojechania ustawienia na polarną?
 11. A nie masz HD Tripoda? Też szukałem czarnego statywu od EQ6. Kupiłem biały bo taki akurat był i w sumie stwierdziłem, że wszystko jedno, ważne że działa PS. malowanie proszkowo po piaskowaniu wyjdzie pewnie ok, malowałem tak kilka rzeczy w tym ramy rowerowe i nigdy nic złego się nie stało.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.