Jump to content

Renioo

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Neutral

About Renioo

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk/Warszawa
 • Zainteresowania
  DIY, OnStep
 • Sprzęt astronomiczny
  AT65EDQ / GSO 6" f4 + Losmandy GM8 OnStep + Canon 6D

Recent Profile Visitors

183 profile views
 1. Siłą, z 3 bloków szło ciężko, na końcu wymyśliłem chwytak z klipsa biurowego - po wyjęciu jednej tej metalowej części spinacza wsadzam za łożysko i ciągnę,jest to dość mocne. 4 blok blok poddał się po wd40 i 2 godzinach wybijania. Musiałem coś krzywo włożyć. Bloki oszlifowane proxxonem tak aby pozbyć się tylko anodyzowanej warstwy.
 2. Dzisiaj zmodowałem osie o podkładki Belleville, posiadam blok z dwóch części - Two piece worm block - więc zastosowałem dwie podkładki. Póki co "z palca" jest dużo lepiej i oś RA chodzi dużo płynniej - na ślimak działa dość spora siła. Zdecydowałem się zamówić High Precision Worm też do osi DEC
 3. Cześć, rozważam OAGa który będzie współpracować z kamerami ZWO z matrycami 4/3, a najlepiej i Aps-c, oraz kołem filtrowym ZWO EFW 8x1.25.
 4. Sorki, autokorekta. Kamera to też nie płyta główna tylko mono. Tak czy inaczej to bardziej akademicka dyskusja bo sprzęt w drodze, nie rozgryzałem tematu podłączania kół filtrowych i operacji w mono na NINA. Łączyłem się do tej pory tylko przez DSLR i ASI290. Wydaje się być przyjaźnie.
 5. W sumie żaden tylko zabiera to czas, zobaczyłem ten wynalazek https://www.baader-planetarium.com/en/baader-clearglass-filter-(c)-for-focusing--dust-protection.html i mam akurat 8 miejsce wolne w kole.
 6. Skoro jesteśmy przy ostrzeniu, bo będę to rozgryzał z NINA jak przyjdzie kamera mobo. Czy przy zmianie filtra Clean na narrowband zmieni się ostrość, czy są tak zaprojektowane żeby ostrość została? Mam miejsce na 8 filtr i mógłbym tak przyspieszyć proces.
 7. Mam zakładki do Thingiverse - przyrząd pomocny do cięcia po skosie, skumasz po tym o co chodzi https://www.thingiverse.com/thing:724770 oraz alternatywny sposób klejenia którego nie testowałem: https://discspace.org/joining-gt2-belt-into-closed-loops/ Ciąłem testowo paski i kleiłem skrawki GT2, wychodzi znośnie - nie miałem jednak elastycznego kleju i się szybko kruszyło pod superglue albo nie były wcale elastyczne pod epoksydem i trzeba je było matowić do klejenia. Ciąłem skalpelem chirurgicznym na szerokość i długość, idzie OK ale z dokładnością zęba będzie ciężko. Ale skoro ząb nie bę
 8. @bartoliniW sumie tak, chociaż po co ma latać po kole. To są grosze, żeby dopasować koło odpowiedniej szerokości.
 9. Ja widziałem takie paski na Aliexpress w szerokości 6mm - lepiej zmienić szerokość zębatki na 6mm niż kleić pasek. Kiedy chciałem dorobić paski o długości której nie było w sklepie zasugerowano mi klejenie po przekątnej albo paskiem na pasek - zależy na co użycie pozwala. Będzie jednak pewnie minimalny przeskok, ciężko to uciąć tak dokładnie. Zasugerowano mi klej elastyczny : https://www.amazon.co.uk/Loctite-1621077-Ultra-Control-Gel/dp/B001C42J9I
 10. Testowałem póki co w domu bo jako jedyny nie odstrasza stroną wizualną. UX jest świetny i udało mi się od razu wszystko ze sobą połączyć i gada
 11. Udało mi się zakupić, temat do zamknięcia. Dziękuję za propozycję przesyłane na PW.
 12. Żałuję, że nie wziąłem 294MC i teraz będę myślał co jeszcze mi przypasuje. Pytań czy wiem co to giełda nie rozumiem ani w treści ani w formie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.