Jump to content

pieg

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  233
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

287 Good

About pieg

 • Rank
  Antares

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czekamy na odpowiedz od nich, zobaczymy może kogoś doradzą. Właśnie zobaczyłem newsa o otwarciu http://www.serwisastro.pl/ Zobaczymy:)
 2. Cześć, poszukuję firmy lub osoby która podejmie się naprawy i regulacji montażu od teleskpou LX200 14". W montażu uszkodzona jest główna zębatka od osi wysokości. Każdy namiar mile widziany, może być gdziekolwiek w europie. Pozdrawiam,
 3. Sobotnia fotka z zamarzniętego jeziora, chciałoby się dłużej ale niestety bateria aparatu nie pozwala, muszę dokupić przejściówkę do akumulatora. Około 2h całość, klatki po 60 sekund. Canon 700D + SIGMA AF 17-50/2.8
 4. Moje pierwsze timelaps, krótkie ale to dopiero początki:) Zdjęcia niczym nie ruszane, zero obróbki, przez brak czasu i umiejętności. Sprzęt to Canon 700D, Sigma 17-50 mm i AstroTrack. I foto do tego:
 5. pieg

  Adyu60

  Jest teraz coś ciekawego na niebie w co można celować z Ha?
 6. pieg

  Adyu60

  A filtr? 70% ceny nowego? Skąd zniżka? Jakie są koszta utrzymania takiego teleskopu na miesiąc/rok itp?
 7. pieg

  Adyu60

  O świetnie że ten teleskop działa, jak wrażenia ogólne z użytkowania? No i jeżeli to nie tajemnica, jaki wyszedł koszt całkowity? HAMAL- jakie parametry fotki?
 8. Nie wiem jak ddziała to w przypadku Meade, ale nie jest powiedziane że będziesz skazany na ten jeden program. W celestronie działa to tak że ten wirtualny pilot tworzy port com (wirtualny) i do niego "podłączasz" się sterownikami ascom.
 9. Tak, to chyba się nazywało AutostarSuite. To prawda gniazdo nie powinno mieć znaczenia (wygląda na to że 14" miały dodatkowe gniazda na ramieniu).
 10. ja używałem, na szczęście już nie musze ;p Był to pierwszy teleskop po 114mm na eq2 z jakim przyszło mi pracować, nie było lekko. Ja używałem LX200 14" na klinie więc nie wiem jak z aligmentem, jedno wiem na pewno jak już będziesz miał klin po prostu ustaw go porządnie na biegun (dryfem itp) i synchronizuj na jedną gwiazdę. Nie używałem tego teleskopu z Maximem, mieliśmy wirtualną wersję pilota na komputerze i tyle. Taki pilot powinien rozwiązać twój problem z niewielkimi ruchami. Może tak jak w Celestronach można się połączyć Maximem z takim wirtualnym pilotem, a pilot polaczyć z montażem? To może pomóc na problem z fokuserem. Fokuser masz podłączony do gniazda na panelu głównym czy do gniazda w ramieniu? Może spróbuj zmienić? pzdr
 11. pieg

  Adyu60

  łądnie to wygląda:) w Adiyaman idealnie się wpasowuje w pole widzenia po przekątnej, może nawet przydało by się odrobine więcej, tak jak u Ciebie. Problemem w Adiyamanie jest naświetlanie bez filtra, wyłazi wysokie tło + fringing. Brak filtra L daje się we znaki..
 12. pieg

  Adyu60

  NGC4565, 5x120s w filtrze i (Sloan), wartości seeingu i tła w tym filtrze były najniższe. Jednak nie ma nic za darmo, wylazł fringing Tylko DD w Maximie.
 13. pieg

  M42

  Dlatego że, ponieważ, bo?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.