Jump to content

kjacek

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,793
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

473 Good

1 Follower

About kjacek

 • Rank
  Kanopus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Żukowo koło Kartuz koło Gdańska :-)
 • Sprzęt astronomiczny
  Refraktor TS ED doublet APO 100/600 na Fpl53.
  SCT 8" F10 Celestron StarBright XLT Fastar.

Recent Profile Visitors

5,062 profile views
 1. Nieaktualne, proszę o zamknięcie.
 2. 600zł z wysyłką. Statyw jest porządny, bardzo stabilny i sztywny. A ja mam coraz mniej możliwości obserwacji, dlatego sprzedaję.
 3. Przepraszam, czy nie ma mowy tu o oknach ?
 4. Fachowcy... Po co Ci to wstawiali, przecież zanim zamontowali to chyba sprawdzili gdzie klamki wychodzą? Masz do wyboru, albo wymienić jedno z okien, albo wyjąć jedną klamkę i zaklajstrować otwór. Z doświadczenia wiem, że duże okna są fajne, ale ja mam okna z Windows2000 i te są do d..y. To taki Drutex. W praktyce lepiej mieć klamkę w mniejszym oknie a dużego nie otwierać. Nie, mi tak nie zamontowali ;-). Ale spartaczyli jedną ramę, pękła im...
 5. Zależy od tego, jaki teleskop wieszasz. Dla Maka 127 nie są potrzebne. To lekka tuba.
 6. Niby tak, ale na końcu jest qweszczyn: 'Co wy myślicie ?'
 7. Myślę, że nie trzeba prezentować specjalnie tego jednego z lepszych statywów w swojej klasie. Bardzo sztywny, o dużej nośności, wytrzymały, wysoki rozłożony a niezbyt duży po złożeniu. Wieszałem na nim lornetę i SCT8 na montażu widłowym. Ale ponieważ się kurzy, to w końcu ląduje na giełdzie. Nie mam niestety ostatnio czasu na obserwacje. 750 zł z wysyłką.
 8. No bez jaj. Kompas powinien działać. Jeśli tel jest na gwarancji, to wiesz co robić. Wcześniej wizyta w najbliższym serwisie. Zapytaj, czy/jak się to włącza. A czy będziesz chciał korzystać z kompasu w SkySafari, to inna sprawa. Mnie on wqurza ;-).
 9. W miui jest zgrupowany w folderze Narzędzia domyślnie.
 10. W menu na dole jest ikona kompasu. Naciskałeś ją? Chyba dobrze wcześniej uruchomić i skalibrować kompas. Ale mówisz, że nie masz czujnika magnetycznyego... To dziwne, myślałem, że wszystkie telefony mają teraz ten moduł. Co mówi specyfikacja telefonu? Jeśli jest wg specyfikacji, to restart telefonu.
 11. Można i trzeba rozmawiać. Rozmowa o kupowaniu bez rozmowy o jakości byłaby bez sensu. To 'szybkie pytania i szybkie odpowiedzi', co w tym złego? EDIT piszę z telefonu, niekiedy włącza się takie wyróżnienie, przepraszam, nie wiem jak to wyłączyć w telefonie.
 12. To filtry do astrofotografii wg opisów 'OPTOLONG 2" L-eNhance Filter Dual-band Pass Filter Designed for DSLR CCD Control from Light Polluted Skies'. Czy do wizuala też się nadają?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.