Jump to content

kjacek

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2785
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1010 Excellent

4 Followers

About kjacek

 • Rank
  Syriusz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Żukowo koło Kartuz koło Gdańska :-)
 • Sprzęt astronomiczny
  Refraktor TS ED doublet APO 100/600 na Fpl53.
  SCT 9,25" Celestron.

Recent Profile Visitors

8020 profile views
 1. Tak, ale niekoniecznie akurat ten. Znaczy może być i będziesz zadowolony. Jest jeszcze GSO, którego wg niektórych opinii łatwiej się kolimuje. Nie wiem. Jeszcze raz. Sugeruję patrzeć na naszych giełdach. Jak się pojawi, to zobacz jak długo użytkownik jest zarejestrowany, pogadaj z nim, zarezerwuj itp. Jest jeszcze olx i allegro. Tu też warto patrzeć. I kontakt ważny jak wyżej.
 2. Nie bój się giełdy. Tu, na forumastronomiczne.pl czy astromaniak.pl kupisz lepszy sprzęt za podobne pieniądze. Celuj w Newtona 8" 1200mm (F6) na montażu Dobsona.
 3. Może nowy AZ5 jest OK, tak ludzie piszą na forach. Te stare to były nie OK...
 4. Szkoda, że sprzedałeś EQ3-2. Da się go bardzo łatwo przestawić w ALT-AZ. Albo w EQ, co kto lubi. No i ma mikroruchy, to ważne przy dużych powerach. AZ4 i Mak... No da się. Ale brak tych mikroruchów.
 5. Tabela Wimmera na początek. Stellarium lub inne na komórkę. SkEye może cię zainteresować, o ile telefon dobrze z nim współpracuje. I książki, jest tego sporo. Np: Książka Atlas Nieba Delta Optical, Pascal Niebo nocą Kevin Ildslay Niebo poradnik użytkownika David H. Levy Niebo na dłoni E.Pittich, D. Kalmancok Gwiazdy planety jak je odszukać, poznać i polubić Niebo na weekend Miesięczny przewodnik po niebie (to też tylko na start). I inne. Białe noce, zwłaszcza na północy kraju, to dla mnie martwy sezon. Za jasno. Owsz
 6. A napisz do właściciela forum. Ma najlepszą (jak mniemam) w PL drukarnię do takich zdjęć . Zapytaj (chyba) tu: @Jesion Poszukaj, w menu jest chyba sklep, tam dowiesz się więcej.
 7. Te 'tajne technologie' to satelity wojskowe... Spodziewasz się, że np Putin ogłosi, co trzyma na orbicie? Nic dobrego, zapewniam Cię. To, że Ty nie potrafisz czegoś znaleźć, nie znaczy, że inni nie dadzą sobie z tym rady, jak widać wyżej. Ja też pewnie nie dałbym rady. A jakiej technologii wg Ciebie 'dotyczyły' te nagrania?... No nie idźmy w tym kierunku, nie na tym forum...
 8. Nie ma tego trójkąta w Stellarium... No nie wiem co teraz zrobimy... Jak żyć? ... EDIT nie ma nic złego w tym, że robimy różne narzędzia, niektóre wychodzą lepiej inne gorzej. Nie ma nic złego w tym, że ktoś poluje na 'nieznane' formacje satelit. Ale jak dla mnie trochę za dużo tu sensacji. Stellarium i inne aplikacje pokazują tylko to co jest jawne, nie chronione przez tajemnice różnych organizacji czy państw. Nic dziwnego nie ma w tym, że czegoś tam brakuje...
 9. Jest tego trochę. Warto kupić jakiś przewodnik po niebie lub ich kilka. Stellarium, SkySafari, Skeye i sporo innych. Każdy z nas lubi coś innego. Masz teleskop do DSów, znajdź Lagunę, Omegę i okolice, pod ciemnym niebem bajka.
 10. Masz rację, nic nie jest gorsze od kita. Mea culpa. W moim rankingu następny pi kicie jest TMB. Ale może trafiłem na jakiś odpad...
 11. Nie idźmy w tym kierunku. To już lepiej TS HR. Nie miałem nigdy większego badziewia niż TMB...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.