Jump to content

kjacek

Społeczność Astropolis
 • Posts

  3031
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Żukowo koło Kartuz koło Gdańska :-)
 • Sprzęt astronomiczny
  Refraktor TS ED doublet APO 100/600 na Fpl53.
  SCT 9,25" Celestron.

Recent Profile Visitors

8791 profile views

kjacek's Achievements

1.2k

Reputation

5

Community Answers

 1. Tylko w co? Nie mam takiej długiej tuby bo trudno do niej dobrać montaż. No i obserwacje w okolicach zenitu są problematyczne. Swego czasu kupiłem na Ali coś co nazywa się HERCULES 4" Altazimuth Telescope Mount with Fine Adjustment. Te fine adjustments to takie zwykłe ruchy montażem, nie mają nic wspólnego z mikroruchami. Ale to bardzo wytrzymałe ustrojstwo. Da się tu powiesić nawet SCT9.25. Pewnie taką długą a ciężką tubę też pociągnie, choć pewności nie mam...
 2. Przeczyść w środku i przesmaruj. Krótka i cięższa tuba będzie pracować tu lepiej, bo jest ciężka i jakoś spowoduje zatkanie dziur i luzów czy jakoś tak. Też tak miałem.
 3. Co masz na myśli pisząc ALT-AZ5? Bo AZ5 było kilka rodzajów i z mojego doświadczenia żaden nie działał wystarczająco dobrze, zwłaszcza z tak długą tubą... EDIT teraz przeczytałem dokładniej - Ty też nie wierzysz w AZ5 i 150/1200...
 4. Wycofuję okular z giełdy. Proszę o zamknięcie wątku. EDIT kupiłem go w giełdy od kolegi, który przechodził na szerokie pola i wymieniał setup. A zna się człowiek na ortho. Kupiłem ten okular z myślą, że kiedyś się przyda. I akurat trafił mi się czas, gdy przytrafiły mi się różnie problemy życiowe. I nigdy nie miałem okazji spojrzeć przez to szkło. Spojrzałem dziś i to zdecydowało, że okular zostaje u mnie. Czyste pole, brak paprochów i brak odblasków. Nie oddam go .
 5. Ale popraw trochę ortografię... I za szybko kupujesz moim zdaniem.
 6. Up, to bardzo dobre, rasowe ortho.
 7. Jeden z bardziej uniwersalnych teleskopów i do DSów i do US. Polecam.
 8. Prawie nówka, miałem używać z noktowizorem ale nastąpiła zmiana koncepcji. Czysty optycznie i wizualnie. To co na zdjęciach. 65zł z wysyłką.
 9. @seele może zmień tytuł wątku bo nie oddaje on obecnie tego co jest jego zawartością...
 10. Nikt nie chce zacnej tuby za uczciwe pieniądze? Zatem cena wraca do 4300 zł i tak zostanie.
 11. AZ5 to bardzo słabe ustrojstwo. Było ich kilka wersji. Każda inna i każda o takiej nazwie... Najnowsza jest ponoć bardziej udana.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.