Skocz do zawartości

kjacek

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  755
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

135 Good

O kjacek

 • Tytuł
  Wega

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Żukowo koło Kartuz koło Gdańska :-)
 • Sprzęt astronomiczny
  Refraktor SW 150/750, Mak 127, ATM Newton 200/1000, DO 10x50

Ostatnie wizyty

994 wyświetleń profilu
 1. Szukam pomocy w wyborze lornetki!

  Tu się zgadzamy :-). Ale nie mam pojęcia jak to jest z otwieraniem się źrenicy oka, pewnie kolega ma lepsze i świeższe informacje. Możesz podać źródło? Po prostu chciałbym wiedzieć jak to jest w rzeczywistości. Faktem jest, że moja Córa widzi bez lornetki, to co ja jestem w stanie zobaczyć przy jej pomocy, ale to może być spowodowane innymi czynnikami.
 2. Szukam pomocy w wyborze lornetki!

  Jeszcze jedno. Twoja lornetka ma źrenicę wyjściową=50mm:7=7,1mm. To trochę dużo. Taka lornetka 'potrzebuje' ciemnego nieba. Oko przeciętnego człowieka otwiera się po długiej adaptacji do ciemności tylko na ok 5mm. Tylko niektórzy mają więcej szczęścia i ich oczy otwierają się nieco mocniej. Dlatego dobrze jest wybrać lornetkę o mniejszej ŹW (4 - 5 mm).
 3. Szukam pomocy w wyborze lornetki!

  Statyw przyda się do każdej lornetki. Niezależnie od jej wagi. Przekonasz się sama. Lub żuraw lornetkowy. Popatrz np tu: https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=5&t=44387 Kiedy jeszcze mogłem podnosić głowę do góry, najbardziej pasowały mi lornetki 15x70, 16x70.
 4. Starałem się, ale do mistrza mi bardzo daleko. I chyba go jednak zostawię sobie.
 5. Pomoc Teleskop travel Sky-Watcher BK804

  Słabo. Więcej później. Jadę. Zadzwoń PW
 6. 450zł, można się targować. Mi już nie będzie potrzebny, ale nie chcę sprzedać w cenie złomu... To bardzo stabilne urządzenie. Robi dokładnie to, do czego został zaprojektowany.
 7. Pomoc Teleskop travel Sky-Watcher BK804

  90/900 to długa rura z małym otworem na końcu. Odradzam. Potrzebny lepszy statyw, a i tak będzie trzęść się na wietrze. 80/400 jest znacznie bardziej mobilny. To mały budżetowy sprzęt. Nadaje się najlepiej do szerokich pól. Słabo do większych powiększeń. Miałem kiedyś tylko statyw foto i ten refraktor. Niewygodne to ale jak się nie ma co się lubi... Lubi lepsze okulary bo to F5.
 8. Satelita jaśniejszy od Księżyca?

  Ciemność widzę, widzę ciemność . I chmury...
 9. Wycofuję ofertę. Okular zostaje u mnie. Proszę o zamknięcie.
 10. w trakcie realizacji dla kolegi, który prosił o rezerwację do niedzieli do północy
 11. Piątkowa rezerwacja się zwolniła. Następna rezerwacja do niedzieli do północy.
 12. Zobacz ogłoszenie [S] mini pablitus 203/1000 (8", F5) To chyba ostatni przedmiot na wyprzedaży. Jakieś 4 lata temu trafiłem zupełnie przypadkiem na Pawła (pablito). Zapytałem, czy nie mógłby zaprojektować dla mnie mini pablitusa. I po dłuuuugim czasie Paweł się odezwał. A ja w międzyczasie wyłapałem na giełdzie odpowiednie lustra i wyciąg GSO. Paweł miał dla mnie wyciętą sklejkę, złożone skrzynie i sporo materiału do dalszych prac. Dostałem poza tym wskazówki co robić dalej. Jestem Pawłowi bardzo wdzięczny za udzieloną wtedy pomoc. Mnóstwo się nauczyłem z zakresu przygotowywania sklejki (ręcznego szlifowania kolejnymi granulacjami papieru ściernego, aż do granulacji przypominającej w dotyku papier toaletowy ;-) ), technik uszlachetniania drewna specjalnym olejem, później składania teleskopu i jego kolimacji. Paweł zawsze krytycznie oceniał mój postęp prac i udzielał kolejnych rad. Piękne czasy :-). Owocem moich działań jest mini pablitus (mam nadzieję, że mogę go tak nazywać, bo projekt i początkowe prace są dziełem Pawła, a wykonanie końcowe jest moje). Nie jestem mistrzem jak Paweł, to mój pierwszy złożony teleskop. Ale uważam, że wyszło całkiem nieźle. Teleskop jest mocno 'rozkładalny'. Można odkręcić bieguny, zdjąć osłony (plastik na rzepy), rozmontować rurki, odkręcić od dolnej skrzyni obrotowe nogi. Wtedy zajmuje to znacznie mniej miejsca. Teleskop mieszka w domu, ma swój kąt w jednym z pokoi i jest przykryty cały czas. Stan luster oceniam na bardzo dobry, nie wymagają mycia. Lustra jeszcze nigdy nie były myte. Nie mam pojęcia jak wycenić ten teleskop. Mój koszt wykonania znacznie przekroczył cenę 'normalnej' tuby 200/1000. Wiem, że w żaden sposób nie odzyskam tej kwoty ale nie o to chodzi. Jednak muszę wystawić go na giełdę. Proponuję cenę 1100 zł. Oferent kjacek Date 20.07.2017 Cena 1.100,00 zł Kategoria Teleskopy i akcesoria  
 13. To ogłoszenie jest już zakończone!

  • NA SPRZEDAŻ
  • Używany

  To chyba ostatni przedmiot na wyprzedaży. Jakieś 4 lata temu trafiłem zupełnie przypadkiem na Pawła (pablito). Zapytałem, czy nie mógłby zaprojektować dla mnie mini pablitusa. I po dłuuuugim czasie Paweł się odezwał. A ja w międzyczasie wyłapałem na giełdzie odpowiednie lustra i wyciąg GSO. Paweł miał dla mnie wyciętą sklejkę, złożone skrzynie i sporo materiału do dalszych prac. Dostałem poza tym wskazówki co robić dalej. Jestem Pawłowi bardzo wdzięczny za udzieloną wtedy pomoc. Mnóstwo się nauczyłem z zakresu przygotowywania sklejki (ręcznego szlifowania kolejnymi granulacjami papieru ściernego, aż do granulacji przypominającej w dotyku papier toaletowy ;-) ), technik uszlachetniania drewna specjalnym olejem, później składania teleskopu i jego kolimacji. Paweł zawsze krytycznie oceniał mój postęp prac i udzielał kolejnych rad. Piękne czasy :-). Owocem moich działań jest mini pablitus (mam nadzieję, że mogę go tak nazywać, bo projekt i początkowe prace są dziełem Pawła, a wykonanie końcowe jest moje). Nie jestem mistrzem jak Paweł, to mój pierwszy złożony teleskop. Ale uważam, że wyszło całkiem nieźle. Teleskop jest mocno 'rozkładalny'. Można odkręcić bieguny, zdjąć osłony (plastik na rzepy), rozmontować rurki, odkręcić od dolnej skrzyni obrotowe nogi. Wtedy zajmuje to znacznie mniej miejsca. Teleskop mieszka w domu, ma swój kąt w jednym z pokoi i jest przykryty cały czas. Stan luster oceniam na bardzo dobry, nie wymagają mycia. Lustra jeszcze nigdy nie były myte. Nie mam pojęcia jak wycenić ten teleskop. Mój koszt wykonania znacznie przekroczył cenę 'normalnej' tuby 200/1000. Wiem, że w żaden sposób nie odzyskam tej kwoty ale nie o to chodzi. Jednak muszę wystawić go na giełdę. Proponuję cenę 1100 zł.

  1.100,00 zł

×