Jump to content

Anika

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Neutral

About Anika

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

552 profile views
 1. No proszę Cię, Ty szybko marzniesz? To co ja mam powiedzieć? Ty wytrzymałeś tam najdłużej
 2. Wow! Jesteście hardcorowcami A pogoda jaka jest każdy widzi, więc się zmotywowałam i powiesiłam sobie mapę nieba na ścianie; może jak codziennie będę się na nią gapić, to w końcu mi się utrwali co gdzie jest :)))
 3. @Andrzej87 i @Przemotar dziękuję za towarzystwo! Nie zamarzliście tam? Do której wytrzymaliście? Ja podjeżdżam pod blok, wysiadam z auta, patrzę w niebo, a tam jak na złość ani jednej chmurki! Więc posiedziałam jeszcze trochę na balkonie. Ale i tak fajnie że udało się zobaczyć parę rzeczy.
 4. Potwierdzam że pasuje mi poniedziałek/wtorek. Dawajcie znać.
 5. Ja tylko wspomnę, że te lornetki które mam, nie były kupione w celu obserwacji nocnego nieba; po prostu kiedyś dawno temu je kupiłam by podziwiać krajobrazy Obie Delta Optical, jedna 16x50, a druga 10x50. Wiem że daleko im do porządnych lornetek o których piszecie, ale mnie i tak cieszą, bo nie miałam pojęcia że można przez nie zobaczyć takie cuda. Wy piszecie z punktu widzenia osób doświadczonych, a więc o wiele bardziej wymagających, a dla mnie to nowość, więc te kiepskie obrazy które widzę w lornetce na mnie robią wrażenie A skoro już teraz widok mnie zachwyca, to co dopiero będzie przy D
 6. @bartolinibardzo dziękuję za wszystkie rady! To bardzo pomocne. Tabelę Wimmera mam wydrukowaną, teraz jeszcze tylko ten atlas nieba. Gdyby tylko ta pogoda wreszcie się poprawiła... Widzę że dyskusja została przeniesiona do innego wątku, więc idę tam czytać.
 7. Niebo słabe - podwarszawska miejscowość, szału nie ma. Ale i tak mnie zainspirowałeś - ostatnio gdy trafiła się noc bez chmur, popatrzyłam trochę z balkonu. Pierwszy raz zobaczyłam przez lornetkę Plejady i Hiady, dla kogoś to nic, dla mnie coś pięknego. I mimo księżyca w pełni, udało mi się dostrzec mgiełkę w Orionie, co za przeżycie! Więcej nie mogłam zobaczyć ze względu na ustawienie bloku albo dlatego że latarnie psuły widok; pora była już późna więc bałam się sama wyjść z domu. Czekam na okazję gdy znów będzie lepsze niebo i wtedy będę kombinować.
 8. Dziękuję za ten wątek. Wciąż robię podejścia do obserwacji przez lornetkę, ale nie wiem na co patrzeć o danej porze roku. Może wreszcie się zmobilizuje po Twoim wpisie, bo wymieniłeś co oglądałeś, więc będę tego szukać. Mam 16×50 i statyw do niej, czy to będzie ok by zobaczyć wszystko co opisałeś? Latem oglądałam przez nią M31 (bo tylko to znam ;)), widok mnie mega pozytywnie zaskoczył.
 9. Dawno tu nie zaglądałam, w niebo też się nie patrzyłam, pochłonęły mnie totalnie inne tematy, ale chyba nic nie straciłam... Jesienne nocne niebo zawsze takie jest, czy to tylko ten rok taki mało łaskawy? :/
 10. Wow, cudownie! A to jest takie nietypowe - kobieta na zlocie? Ja nie dość, że kobieta, to jeszcze nowicjusz. A w dodatku bez wiedzy i sprzętu. Hmm, to rzeczywiście będzie chyba nietypowe. Rozumiem że Ty @Agatek też to przerabiałaś.
 11. Ja tak samo! Czuję się trochę niepewnie, a z drugiej strony jestem bardzo ciekawa tego doświadczenia. I cieszę się na nowe znajomości.
 12. Ooo, jak miło, coś po mojej stronie! Chętnie bym dołączyła towarzysko, ale nie mogę w ten weekend.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.