Jump to content

wampum

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  532
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

177 Good

About wampum

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 06/13/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Nowe Skalmierzyce
 • Sprzęt astronomiczny
  Skylux Bresser 70/700 EL.

Recent Profile Visitors

2,283 profile views
 1. Jest coś takiego na OLX lub Alledrogo. Szukaj pod "Sky Watcher"
 2. "Łysy" w całej okazałości. projekcja afokalna. 14.08.2019. N.Skamierzyce. Bino 100mm/90deg.APM Semi APO. Iphone 6S/ adapter Bresser / prowadzenie ręczne. Obróbka PIPP/AS2/ Photo Director Acer.
 3. No a podałbyś jakie to programy. mam taki sam problem-w wizualu i momentami w aviki jest bardzo dobrze, ale sam stack to jakby zabrać 50% jasności i zarazem szczegółów.
 4. PIPP. Przerabia wszystko na AVI i inne.
 5. Nadal do nabycia. Cena 800pln
 6. Aktualizacja - pozostały: 3. Baader ediascope by Zeiss 20mm. - 220pln.5. Tele Vue Plossl 40mm. - 480pln.6. Meade 5,5mm Plossl. - 300pln.
 7. Moszesz rozważyć SkyTee, który mam wystawiony na sprzedaż. Co prawda to AZ ale z mikroruchami. Nośność katalogowa do 15kg. A tak w ogóle, dość długo miałem Sky Watchera 150/1200 na montażu SW -EQ5 dawał radę ale musiał być idealnie wyważony. Dużo lepiej spisywał się Celestron CG5-GT, zauważalnie mocniejszy bo były stalowe nogi 2” i tez się tak nie męczył jak zmieniałem okulary o dużych różnicach masy. Taki Celestron wczoraj gdzieś ktoś wystawił za 1600pln (chyba OLX). Ale musisz mieć świadomość ze wyważenie i mocowanie takiej rury to jest wyzwanie. Zdarzało się ze walczyłem z 40 minut zanim wszystko dobrze poustawiałem, gdzie koledzy z „dobsonami” dawno byli w kosmosie. Dlatego dużo lepszym i mobilniejszym rozwiązaniem jest montaż typu AZ dla takiej rury.
 8. Ostatni wypad w nowe "ciemne miejsce". Taki wyciety duży kwadrat otoczony lasami a na obrzeżach i przez środek lokalne drogi i wzdłuż tych bocznych porozsiewane domostwa tworzace małe lokalne wsie. Rozłozyliśmy się na polu obok drogi przecinającej tą dużą wyciętą przestrzeń. Już pod koniec obserwacji (tak koło 3:00) przez pole szli w Naszą stronę lokalni rolnicy z czołówkami i latarkami - 3 ciekawych i wkurzonych osobników (no bo trzeba było w nocy w weekend wstać). Na szczęście zatrzymali się po drugiej stronie drogi tak w półcieniu, popatrzeli, stwierdzili że nikt im pola nie obrabia (było juz skoszone) i poszli spać. No ale przez chwilę napięcie było.....
 9. 1. Antares Speer Waler II 14mm - sprzedany 2. Klasyka gatunku Baader Eudiascopic 35mm - sprzedany 3. Baader ediascope by Zeiss 20mm. - 230pln. 4. Okular Lomo 17mm - 120pln. 5. Tele Vue Plossl 40mm. - 490pln. 6. Meade 5,5mm Plossl. - 310pln. 7. Ortho Celestron Japan 7mm. - 220pln
 10. Nieaktualne. Do zamnknięcia.
 11. Szybka aktualizacja: Okular nr 1. w trakcie sprzedaży. Okular nr 2. trwają negocjacje.
 12. Hej. Wyprzedaję moją kolekcję okularów. WIęc po kolei: 1.Antares Speer Waler II 14mm- Okular mocno poobijany na obudowie (miał spotkanie z ziemią), na szczeście optyka cała i bez zadnych widocznych czy słyszalnych defektów. Obrazy porównywalne z ESami. Smukły, dobrze pasuje do nisko położonego wyciągu refraktora - bo idzie wyżej (nie oprzesz brody o ziemię ). Wstępnie przytrzymam go dła człowieka z Łodzi, ale nie pamiętam Imienia - bardzo mu zalezało swego czasu. Jak nadal zależy to chwilę poczekam, powiedzmy że był pierwszy.Cena - 300pln po uwzglednieniu, mało estetycznego wyglądu obudowy. 2. Klasyka gatunku Baader Eudiascopic 35mm Wg mnie bardzo dobry okular do wyciągania słabych DS-ów. Pełny przelot 35mm na standardzie 1,25". Stan bardzo dobry minus - za brak gumowej łezki ocznej. Można znaleźć recenzję tego okularu kolegi "kk", bo sobie go przetestował. Ja stawiam go wyżej, bo wiem jakie mgiełki potrafi wyłapać z niekoniecznie czarnego tła nieba.Cena 380pln. 3. Ciekawostka (chyba jako jedyny go używałem z teleskopem w PL). Baader ediascope by Zeiss 20mm. Bardzo ciekawie zbudowany okular, przeznaczony do lunet Zeissa, z możliwością adaptacji na standard 1,25",co też uczyniłem. Okular symetryczny, cokolwiek to nie znaczy - ma obustronnie wypukłą soczewkę. Obrazy porównywalne do powyższego Baadera Eudiascopica. Jest mocno wrażliwy na nieosiowe patrzenie, Baader sprytnie to rozwiązał - bardzo dobrze ukształtowana łezka boczna, dość twarda, na której opiera się oczodół i właściwe jesteś cały czas w osi patrzenia - trzeba się tego nauczyć. Soczewka ma małą zadrę na powierzchni, jednak po przyłożeniu oka do okularu na widoku nieba tego nie widać.Cena 240pln. 3.Okular Lomo 17mm Kupiony z pół roku temu na tutejszej giełdzie, daje dobre kontrastowe obrazy, chyba najbardziej spokojne i naturalne. Stan bardzo dobry.Cena 130pln. 4. Tele Vue Plossl 40mm. Znawcy wiedzą co to za okular, najbardziej nada się do jakiegoś długoogniskowego refraktora lub MAK/SCT. Stan bardzo dobry, w oryginalnym pudełku ale bez zaślepek. Cena 500pln. 5. Meade 5,5mm Plossl. Bardzo dobry okular planetarny, Jakość detalu na planetach bliska ortho, ale za to komfortowe pole widzenia. Stan bardzo dobry. Cena 320pln 6. Ortho Celestron Japan 7mm. Wiadomo - najlepszy kontrast i szczegół, ale Planeta dośc szybko ucieka z pola widzenia, konieczne GO TO lub sprawnę ręce na mikroruchach. Stan bardzo dobry . Cena 230pln. Podane ceny są wyjściowymi, czekam na rozsądne propozycje. Do cen należy uwzględnić koszty przesyłki - średnio 15-20pln.
 13. Aktualne. 850pln. Dwustronna głowica z mikrorychami i adapterami w kompecie - nikt, nic?.
 14. Aktualne. No to ostatnia propozycja 1750pln.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.