Jump to content

wampum

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  751
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

331 Good

About wampum

 • Rank
  Wega
 • Birthday 06/13/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Nowe Skalmierzyce
 • Sprzęt astronomiczny
  Bino APM100/90st Semi Apo/ Meade Smidt Newton 10"/ Cassegrain Uniwersal 6".

Recent Profile Visitors

3285 profile views
 1. Miałem EQ5 z achromatem 150/1200 i robiłem szybkie aviki ale gorszą kamerką, dało się ale to był szczyt możliwości....więc nie podejmę się oceny, przypuszczam tylko że to za dużo jak na EQ5 aby osiągnąć zadowalające reultaty w obrazowaniu DS-ów.
 2. Hej. Jako autor przytoczonego wątku powiem tylko, że jestem właśnie w takiej sytuacji. Mam ED120mm, mam dwa Achromaty 120 i 150mm. Na razie nie chcę się za bardzo wypowiadać - bo nie wszystko jest zrobione na 100%. Wiem tylko tyle, szkło ED rzeczywiście pokazuje lepszy detal na Księżycu....na razie. Co do Marsa jak narazie najlepszy obraz z detalem widziałem w Achromacie 120mm z filtrem czerwonym - były ku temu warunki seeing 9/10. Przy porównaniu ED120mm z achro 150mm z balkonu przy średnich warunkach 5/10 postawiłbym remis, z tym że achro dało większą kulkę więc
 3. Oferuję kompletną w pełni sprawną kamerę astronomiczną monochromatyczą o rzadkim na rynku pixelu 9,65 mikrometra. Kamera działa bez problemu na Windows 10, wg instrukcji dostępnych w sieci. Zawartość kompletu: - Kamera monochromatyczna. - szyna do filtrów kolorowych. - adapter/ nosek 1,25"/T2. - płyta z oprogramowaniem dedykowanym do tej kamery oraz wstępnym post procesingiem AudioStar Suite.(można też ściągnąć z sieci). - Kabelkologia. Cena 650pln. + koszty wysyłki.
 4. Zdjęcia adaptera Vixen do lornetki.
 5. Aktualizacja. Pozycje sprzedane i nieaktualne: 1,2,3,4 i 10. Pozostałe czekają na nowego właściciela.
 6. Dziękuję bardzo za szybką pomoc.
 7. Pomoże mi ktoś i powie jaki rodzaj baterii jest do kolimatora GSO? Z poskładaniem tego gniazda już sobie poradziłem. Aha i którą stroną wkładamy baterie do gniazda.
 8. Hej. Poświąteczne porządki astro za mną i efekt w postaci różnych "popierdółek" bardziej przeszkadzających i zabierającyh miejsce niż potrzebnych. Na giełdę trafiają. 1. Szyna dovetaila krótka 120mm w standardzie Vixena - bez oznak używania. Cena - 50pln. 2. Pręt przeciwwagi o długości 240mm. Średnica trzpienia 12mm, Gwint M10. Cena - 80pln 3. Mała przeciwaga 1,5/2kg (orientacyjnie). Otwór 13mm. - Cena 70pln 4. Adapter do szyny Vixen (a może i Losmandy) z mocowaniem M10 w otworze - np. na koniec trzpienia przeciwwagi. Cena 60pln
 9. Sprzed dwóch dni, afokalnie ED120 + smartfon.
 10. Z dzisiaj - achromat 150/1000 Svbony 305.
 11. Jedno zdjęcie.Meizu 16TH. ISO3200, EXP10s. Obróbka Snapseed
 12. Kurdę...widać dobrą robitę na zdjęciach.... Mi ten człowiek "nie podszedł", kiedyś zaraz na początku jak powstał ten wątek miałem temat średnio trudny do ogarnęcia, odpowiedż " że się nie da" mocno mnie rozczarowała, odebrałem to jako - "spadaj na drzewo, zarobiony jestem". Szczęście w nieszczęściu, że jestem w branży obróbki skrawaniem, mam dużo kontaktów -więc sobie poradziłem....
 13. Hej. Na "Astromaniaku" w dzile "Zakupy sprzętu astronomicznego" dziewczyna pyta się o teleskop jako prezent dla Mamy do "Saturna". Zobacz pogadaj, może zrobiś jeszcze komuś miły uczynek na święte.
 14. Nie wiem czy chciałeś tak na poważnie , czy to jest żart. Owszem takie refraktory się kupuje i akurat ta seria i marka to nie jakiś plastik/fantastik. Optyka całkiem dobra jakościowo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.