Jump to content

wampum

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  560
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

191 Good

About wampum

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 06/13/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Nowe Skalmierzyce
 • Sprzęt astronomiczny
  Skylux Bresser 70/700 EL.

Recent Profile Visitors

2,370 profile views
 1. Została tylko: 1. Szyna dovetail 280mm/rozstaw otworów 240mm. Cena 50pln z przesyłką.
 2. Sprzedam: 1. Szyna dovetail 280mm/rozstaw otworów 240mm. Ślady użytkowania jak na zdjęciach. Cena 55pln z przesyłką. 2. Okular Vixen LV20mm. Stan idealny. Cena 260pln z przesyłką. 3. Okular Meade 5,5mm. Plossl 6cio elementowy seria 5000. Stan idealny. Cena 200pln. z przesyłką. 4. Kamera ZWO ASI120MC/ kolorowa. Komplet. Cena 450pln.
 3. Dzięki za odp. Laiki mam ...... one tylko są wskazówką czy zdjęcie jest oglądalne czy nie. Na telefonie nie mam histogramu, więc wszystko na czuja. Spróbuję troche przyciemnić obraz następnym razem.
 4. W związku z tym, że po raz kolejny nie ma żadnej reakcji po opublikowaniu zdjęcia, rezygnuje z dalszych publikacji na forach astronomicznych. "Laiki" sa fajnym odnośnikiem czy praca się podoba czy nie - skoro nie to żeby którys chociaż otworzył gebę i napisał co jest nie tak....co poprawić....na co zwrócić uwagę. Ale nie - niech się człowiek meczy 2 lata i wyrzuci je w błoto. Dobra szkoda gadać, sprzedaje kamerki i całe to badziewie, niech ktoś "zdolniejszy" się rozwija w tym kierunku. Temat astrofoto dla mnie uważam za zamkniety.
 5. Dzisiejsze 17% tarczy. Stack z 5 mov. po około 1250klatek telefonem IOS. Obróbka PIPP/AS2/Registax6.
 6. Vixen LV20mm - 260pln. Torba - 60pln (z wysyłką).
 7. Odpuściełm czytanie tego watku na początku "gównoburzy", Oczy sa dla Nas astrnomów amatorów najważniejsze, zresztą w życiu być ślepym - to musi być straszne. Rozumiem kolege Dasionka, wystraszył się i słusznie. Sam mam poważna wadę wzroku i mimo, że nigdy nie będę widział wyraźnie jak inni, to się nie poddaję - co zobaczę to moje. Gdy miałem badania i diagnozę swojej przypadłości, nasłuchałem się i naczytałem jak dużo błędów się zdarza w okulistyce, w szczególności tam gdzie w grę wchodzą zabiegi i operacje. Są przykłady z życia, że pacjet przyszedł z jakąś wadą wzroku na zabieg, skierowanie na operację a po operacji w ciągu 2-3 tygodni oślepł (przeażnie się rogówka odkleja). Tragedia ....piszę to dlatego aby kolega Dasionek brał wszystkie dane od lekarzy, wszystkie wpisy, dowody leczenia itd. Muszą wydać pacjentowi - to tak na wszelki wypadek.
 8. Vixen LV20mm - 270pln. Baader symetryk 25mm - nieaktualne Torba - 65pln (z wysyłką).
 9. Wszystko nadal aktualne. Vixen LV20mm - 280pln. Baader symetryk 25mm - 120pln. (cena ostateczna). Torba - 65pln (z wysyłką).
 10. Wszystko czeka na nowych właścicieli. Vixen LV20mm - 290pln. Baader symetryk 25mm - 130pln. Torba - 60pln.
 11. Aktualne. Vixen LV20mm - 300pln. Baader symetryk 25mm - 140pln. Torba - 65pln.
 12. Dzisiejszy „łup” podczas powrotu do domu,nie jestem pewien ale chyba po prawej na chmurce świeciło „Słońce poboczne”. Fota z ręki smartfonem IOS.
 13. Aktualne. Vixen LV20mm - 310pln. Baader symetryk 25mm - 150pln. Torba - 65pln.
 14. Aktualne. Vixen LV20mm - 320pln. Baader symetryk 25mm - 160pln. Torba - 70pln.
 15. Nie będziemy mieli szansy.....NIGDY!!!!. To brzmi jak przysłowiowy "kopniak w dupę" aby coś zacząć robić w tym kierunku. Nie można piwiedzieć, że nigdy sie coś nie wydarzy. Przykład: Siedzi neandertalczyk....widzi palące się trawy, czuje ciepło od ognia i widzi światło....wie, że zwierzęta mają lęk przez ogniem. Myśli sobie, nigdy nie opanuję ognia na własny użytek...a jednak. To juz kolejna próba jaką IKAR podjał aby wzbić się w powietrze i latać....widzi ptaki, które latają, czuje powietrze smagające jego ciało, wie, że wiatr unosi i przesuwa do przodu, w końcu widzi łodzie napędzane siłą wiatru....i myśli, tyle prób i nie latam.....nigdy mi się to nie uda.....a jednak. Przykładów można by podawać tysiące...para wodna (ludzie widzieli siłę gejzerów, wulkanów itp.) czuli że tam jest potencjał. Opanowanie ognia, wody, powietrza, era kamieni, żelaza, prochu, atomu i wiele innych....wcześniej wszyscy tylko widzieli i nie mieli możliwości skorzystać z potencału tych nośników energii i innych wynalazków. Przez powyższe chciałem powiedzieć, że przyjdzie czas....kiedy wystartujemy i staniemy się eksploatorami Kosmosu....a na razie, marzymy i próbujemy odkryć co nieodkryte i....czekamy na przełom (kogoś, czegoś) jak wszyscy inni w przykładach wymienionych powyżej.....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.