Jump to content

wampum

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  582
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

200 Good

About wampum

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 06/13/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Nowe Skalmierzyce
 • Sprzęt astronomiczny
  Bino APM100/90st Semi Apo/ Meade Smidt Newton 10"/ Cassegrain Uniwersal 6".

Recent Profile Visitors

2,485 profile views
 1. wampum

  SN 10"

  Promocja weekendowa - 2550pln.
 2. Lepiej lup sobie SKYTEE2, ma mikroruchy i spokojnie sobie poradzi. AZ6 Dual pewnie tez sobnie poradzi ale bez mikroruchów będzie trochę więcej zabawy....
 3. Dwie sprawy. Czemu masz tak bardzo pouszone gwiazdki? przy 8 sekundach naświetlania chyba nie powinno się aż tak poruszyć?. Czy składasz? (w telfonie jakiś program czy przerzucasz na komputer?.
 4. wampum

  SN 10"

  Pamiętajcie, że to F=4, jest jasno i miło .... Nie mam zbyt dużej wiedzy w astrofotgrafii ale oprócz niezaprzeczalnych walorów w obserwacjach wizualnych (łapacz mgiełek pod ciemnym niebem), przy takiej światłosile i zastosowaniu korektora komy to chyba jest bardzo dobry sprzet do zdjeć DS-ów. Miałem zresztą plany aby go uzyć, ale problemy z montażem GOTO i nawet brak czasu na porządne podejście do fotografii planetarnej uświadomiły mi, że nie wykorzystam potencjału tego telekopu. Zresztą przekonałem się na własnej skórze że taki Newton na statywie + nieduży balkon to nie jest udane rozwiązanie i to głowny powód sprzedaży....jak ma stać przez rok uzyty kilka razy to niech ktoś o większych możliwościach logistycznych cieszy się z tego teleskopu. Nowa cena - 2800pln. Aha. W zależności co kupię w zastępstwie, bedzie możliwość otrzymania odrośnika marki Kendric (co prawda łapie rzepami na styk ale jak się człowiek przyłoży do zamocowania to trzyma) - no chyba, że kupię SCT 10" to sobie zostawię.
 5. wampum

  SN 10"

  Hej. Oferuję Smidta Newtona 10"F4. Stan bardzo dobry "-". Minus za wyłamany kawałek kołnierza podstawy (kupiłem już wyłamanego ale jeszcze mi się troszkę dołamało). Reszta jak nowa. W zestawie szukacz i obejmy z długim dovetailem. Raczej odbiór osobisty, chociaż karton mam, ale wysyłka tylko na odpowiedzialność kupujacego bo dużo szkła w tym sprzęcie - LG,LW i płyta korekyjna. Cena 3000pln do rozsądnej negocjacji. Tomek.
 6. No i to się potwierdza z moimi obserwacjami. Wszyscy się skupiają na walce ze smogiem w miastach, ale tak naprawdę nawiększy "smród" idzie z ich okolicznych miejsowości i obżerzy. Dzieje się tak dlatego, że w iastach jest jakaś kontrola i tzw. "bat" na smierdziuchów ale w tych mniejszych nikt na to nie zwraca uwagi, więc palą czym podanie na bezczela kopcąc i zatruwając, życie innym ludziom. Jak się zbierze sumarycznie te mniejsza "sypialnie miast" i okoliczne wioski to okaże się że procentowo jest tego więcej niż w samym mieście - i tutaj ta walka to trochę koło zamknięte - miasto walczy ale prowincja swoje.....
 7. Dzisiejszy Księżyc. Projekcja afokalna, jedno zdjecie.Obróbka Snapseed.
 8. No ja własnie kilka dni temu postanowiłem zapolować na Płomienia i Koński Łeb. Sprzęt jaki miałem do dyspozycji to lorneta kątowa 100mm i 10" Smidt Newton. Dodatkowo para filtrów Orion UB. Z podmiejskiego nieba kilka razy próbowałem (nawet wczoraj) złapać Płomienia ale nie ma opcji przy takim niebie cokolwiek zobaczyć. Kilka dni temu wybrąłem się 20 km poza większe miejscowości w najciemniejsze możliwe miejsce w okolicy i udało mi się zobaczyć Mgławicę Płomień - filtry Oriona nic nie wniosły wręcz przeciwnie mgałwica prawie zniknęła. Bez filtrów obraz bardzo podobny w lornecie jak i w SN10". Ogólnie taka szara duża (nie spodziewałem się takiej wielkości kątowej) mgiełka z pociemnieniami tworzącymi charakterystyczne ramiona, właściwie zdałem sobie sprawę, że gdybym nie wiedział jak wyglada Mgławica Płomień ciężko byłoby mi określić dokładnie kształt jaki widzę.... Konia ani widu.....a przygladałem się intensywnie. Ogólnie ejstem zadowolony - do takich obiektów potrzeba ciemnego nieba i tyle. Zresztą M42 w Orionie też "rozwija skrzydła" pod ciemnym niebiem - w pojaśnionym tle miejskim to taka obcięta ciapka - WOW nie zrobisz na pewno.
 9. Kolejne próby...na razie z pojedyńczymi zdjęciami.Dzisiejsza sesja obserwacyjna.Orion z przyjaciółmi. 1x15s./ISO3200/obróbka -snapseed.
 10. Z pełna premedytacja kupiłem fona z kamerą o największym pixelu (najlepsze elekty w nocnych zdjęciach wg rankingu). MEIZU 16
 11. Pierwsze próby nowym smartfonem. Kompilacja zdjęć na rożnych czasach (5/10/15/20s.) Lekko podrasowane automatycznie. F=1,8/ ISO 3200.
 12. Wszystko sprzedane. Dziekuję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.