Jump to content

wampum

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  653
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

229 Good

About wampum

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 06/13/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Nowe Skalmierzyce
 • Sprzęt astronomiczny
  Bino APM100/90st Semi Apo/ Meade Smidt Newton 10"/ Cassegrain Uniwersal 6".

Recent Profile Visitors

2924 profile views
 1. Hmmm aż się prosi wrzucić M31 aby pokazać skalę....
 2. Akurat Erfl 34mm, który przyszedł z omawianymi Plosslami, na wstępnych testach wypadł bardzo dobrze. Na tyle dobrze w SCT11" , że daje lepszy widok DSów od ES40mm i Liminosa 23mm.
 3. Przepraszam piszę z chińskiego smarfona, ktory nie ma autokorekcji w PL. Miałem na myśli wyczernienie.
 4. Hej. Te z czerwonym paskiem z pierwszego zdjecia już mam - kupiłem cały zestaw. Te drugie czerwone jeszcze idą. Co do pierwszych, zrobiłem krótki test na SCT11". Ogólnie nie są złe - są całe z metalu, mają dobre gumowane trzymanie i trochę za miękką muszę oczną. Powłoki są bardzo delikatne, nie widać ich od razu np. na zielono jak w innych bardziej znanych markach. To co jest od razu na minus - nierzetelne wyczenienie tuleji wewnętrznej. Powłoka jest cieńka, bardziej szara niź czarna i przede wszystkim przy krawędziach tuleji prześwituje metal. Okulary są lekkie i smukłe, na pewno będą pasować do bino. Jak przez nie widać: Ksieżyc / Jowisz / Saturn. Widać czasami taką rozlaną poświatę, prowdopodobnie to wynik odbicia silnego światła od niechlujnie wyczenionych elementów. Dla mnie referencją był Zoom MK IV Baadera, i w stosunku do niego Plossle Svbony miały gorszy kontrast, najbardziej widać to było na Jowiszu - przy zbliżonych ogniskowych pasy i szczegóły ich budowy były słabiej widoczne i dłużej trzeba było przytrzymać wzrok aby wyciągnąć detal. Okulary wyraźnie dodają też aberracji. Natomiast na plus na pewno należy zaliczyć małą wrażliwość na nieosiowe patrzenie. Na razie tyle, teraz będę każdą ogniskową testował indywidualnie. Kolejnie spostrzeżenia i wnioski wkrótce....
 5. Wczorajsze "zjawisko na niebie", akurat biegałem i nie miałem jak zrobić zdjęcia. Był to chwilowy "lej" i wszystko kręciło się w okół osi, w pewnym momencie znalazłem się dokładnie pod nim - niesamowite uczucie, człowiek staje się wtedy taki "mały". Wszystko trwalo około 1,5 godz, przesuwając się w południowego-zachodu na północny - wschód., po czym wir się rozpuścił w zwykły front burzowy. Zdjecia pożyczone (wybrane dwa) z wielu, które pojawiły się w lokalnym info internetowym, myślę że warte pokazania.
 6. Wczorajszy Księżyc. Teleskop Achromat 5". Obróbka Snapseed.
 7. Clear outside zawsze sie sprawadza.W sezonie letnim do 4-5dni prognozy, w zimowym 1-2dni. Jedyny minus, nie pokaże burzy bo to zjawisko zbyt nagłe do przewidzenia....
 8. Podepnę się z pytaniem. Mam SCT11" DSów za bardzo nie bedę focił Raczej Planety i Księżyc, mam kamerkę mono Meade DS Pro z pixelem coś koło 9,6 mikromretra. Czy taka stara kamerka nada się w zestawie z SCT11"?.
 9. Aktualnie 380pln.
 10. Wczoraj było pierwsze światło z SCT1" na Jowisza i Saturna. Pstryknąłem parę fotek "królowi Planet" z przyłożonego telefonu do okularu.
 11. DobraDobra chyna link nie wchodzi. Mowa tutaj o obiektywie: Reflex-Nikon2000 F11. Coś takiego. https://www.swiatobrazu.pl/zdjecie/artykuly/154037/nikon-2000-11-1.jpg Czy tego "spoilera" na górze nie idzie usunąć?.
 12. Hej. Nie wiem czy to nie fejk, raczej nie wygląda. Nie wiedziałem, że istnieją obiektywy fotograficzne wielkości SCT 8" lub lepiej. https://www.facebook.com/groups/polskagieldafoto/permalink/3938141152926458/?sale_post_id=3938141152926458 Powie ktoś jakie zdjecię można zrobić takim "grzmotem"?.
 13. No to przebijam magiczną barierę. Aktualne 390pln.
 14. Hej. Teraz sobie przypomniałem....zobacz jeki masz typ dysku twardego.Pamiętam że na moim starym lapku z dyskiem SSD wszystko działało dobrze, a na nowym z HDD zacinało.....jakby magistrala i dysk nie zdążał przetwarzać bierzącyvh danych.
 15. Nie wiem czy to właściwy trop ale jak miałem kamerki Bresser 2.0MPx i ASI120 zauważyĺem w SharpCapie że szybkość nagrywania zależy od ustawień.Przy dużej ekspozycji i ISO czyli dla ustawień rozjaśniających obiekt nagrywający miałem FPS na poziomie 1.5-5ks/s czasami nawet się zacięło i obraz był czarny, jakby ilość danych przerosła możliwości kpmputerów. Jak zmnieszyłem parametry do takich że Jowisza prawie nie było widać dało sie wyciągnąć FPS na poziomie 18-23kl/s. Do tej pory nie wiem czemu była taka zależność na pbydwóch kamerkach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.